Здавалка
Главная | Обратная связь

Прикладні аспекти розробки волонтерських програм



(8 год.)

Мета: сприяти виробленню у студентів уміння писати програму по роботі з волонтерами (волонтерську програму).

Завдання:

1. Ознайомити з орієнтовними складовими волонтерської програми та їх змістом.

2. Сприяти виробленню у студентів умінь та навичок щодо оцінки потенційної ефективності волонтерських програм.

Хід заняття:

1. Студенти до початку заняття поділяються на мікрогрупи та розробляють волонтерську програму для одного із соціально-педагогічних закладів на вибір.

2. Протягом занять кожна мікрогрупа презентує свої напрацювання.

3. Аудиторія висловлює думки з приводу презентованої волонтерської програми, висловлює свої зауваження та побажання.

4. Мікрогрупа допрацьовує волонтерську програму з урахуванням висловлених зауважень та побажань.

5. Волонтерська програма у письмовому вигляді здається викладачу на перевірку.

 

План написання волонтерської програми:

1. Актуальність залучення волонтерів до діяльності організації.

2. Види робіт, які будуть виконувати волонтери.

3. Необхідні для роботи волонтерів ресурси та шляхи їх залучення.

4. Вимоги до особистих та професійних якостей потенційних волонтерів.

5. План заходів по залученню волонтерів.

6. Методи та критерії відбору волонтерів.

7. Методи орієнтації та навчання волонтерів.

8. Правила взаємодії організації та волонтерів.

9. Методи та параметри для здійснення оцінки і моніторингу волонтерської діяльності.

10. Форми визнання, заохочення та утримання волонтерів в організації.

 

Орієнтовний перелік соціально-педагогічних закладів:

1. Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

2. Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

3. Будинок інтернат для дітей з вадами розумового розвитку;

4. Центр медико-соціальної реабілітації;

5. Центр соціально-психологічної реабілітації дітей.

6. Центр матері та дитини.

 

Критерії оцінювання волонтерської програми:

- актуальність;

- відповідність структури проекту вищезазначеній схемі;

- зорієнтованість на конкретну групу клієнтів (адресність діяльності);

- змістовність, науковість, практична спрямованість;

- творчий підхід (новизна);

- реальність виконання;

- опора на нормативно-правову базу та теоретичні основи соціально-педагогічної діяльності з даною групою населення;

- літературне, технічне і естетичне оформлення проекту (обсяг роботи, комп'ютерний набір тексту, список літератури, додатки, оформлені відповідно до вимог);

- презентація проекту за допомогою інформаційних технологій (на електронних носіях).

 

Література:

1. Кроу Р. Добровольцы: Как их найти. Как их удержать - [Електронний посібник] – навчально-методичний кабінет факультету психології та соціальної роботи.

2. Лях Т. Л. Методика організації волонтерських груп : навч. посіб. / Т. Л. Лях. — К. : КУ ім. Бориса Грінченка, 2010.

3. Слабжанин Н. Ю. Как эффективно работать с добровольцями – 98 с. [Електронний посібник] – навчально-методичний кабінет факультету психології та соціальної роботи.

4. Тимчук Т. Волонтерський менеджмент. Помічник – К.: Благодійний фонд «Центр волонтеріату «Добра воля», 2010. - http://www.volunteering.org.ua/?q=node/101

5. Янц Н.Д. Основи діяльності волонтерів – [Електронний посібник] – навчально-методичний кабінет факультету психології та соціальної роботи.

6. Підготовка волонтерів до соціальної роботи: [Навчально-методичний посібник] / За ред. А.Й. Капської. – К.: Держсоцслужба, 2005.

ПЛАНИ ЛАБОРАТОРНИХ ЗАНЯТЬ ДЛЯ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

Лабораторне заняття №1.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.