І. Організаційний моментСтр 1 из 2Следующая ⇒
Урок 1 Тема: «Інформація. Дані. Способи подання і кодування повідомлень. Інформаційні процеси. Інформатика»
Навчальна мета:Познайомити учнів з поняттям інформації, інформаційними процесами та способами кодування повідомлень
Розвивальна мета:Навчити дітей абстрактно та логічно мислити, розвити цікавість до здобуття нових знань
Виховна мета:Розвити в учнях інформаційну культуру
Тип уроку:Урок засвоєння нових знань
Структура уроку I. Організаційний момент II. Етап орієнтації III. Етап проектування IV. Етап навчальної діяльності V. Робота за ПК VI. Контрольно-оцінювальний етап VII. Домашнє завдання Хід уроку І. Організаційний момент Доброго ранку, діти! Я Вас вітаю з початком нового навчального року і бажаю успіхів у навчанні та творчих злетів. Черговий, хто сьогодні відсутній в класі? Ми приступаємо до вивчення нового для вас предмету – Інформатики. Я у вас буду читати цей предмет на протязі навчального року. А з вами ми познайомимося в процесі роботи. Ви перейшли до старшої школи, тому на уроках інформатики ми будемо застосовувати принципи викладання предмету, які застосовують у Вищій школі. Це буде цікавим і корисним для вас досвідом та дозволить вам підготуватися до навчання в Вузах. В цьому навчальному році нас з вами чекає 35 уроків(16 у І семестрі та 19 у ІІ семестрі), де ми будемо займатися, як засвоєнням теоретичних знань, так і відпрацюванням практичних навичок роботи з комп’ютером.
Наше вивчення предмету буде будуватися по наступній схемі: Лекція – Практичне заняття – Тематичний залік. На лекції ви слухаєте поданий викладачем матеріал, записуєте основні моменти та запитуєте про матеріал. Який ви не досить добре зрозуміли. Практичні заняття поділяються на 2 етапи: І етап – практичне заняття з інструкцією(ви працюєте покроково за алгоритмом, що вказаний в інструкції та засвоюєте новий для вас матеріал на практиці) ІІ етап - практичне заняття з завданням (вчитель роздає завдання БЕЗ інструкції і ви по зразку виконуєте завдання без допомоги вчителя).Тематичний залік - це урок, який по формі дуже схожий на екзамен, але він охоплює тільки одну-дві теми. На заліку кожен витягне власний білет з 2-ма теоретичними питаннями та 1-м практичним завданням. На основі заліку та практичних робіт виставляється тематична атестація. А по результатам тематичних атестацій виставляються семестрові оцінки. Річна оцінка виставляється на основі двох семестрових оцінок та проектної оцінки. Проект – це ще одне для вас нововведення. Проект пишеться на протязі всього навчального року і захищається на останніх уроках перед виставленням річних оцінок. Клас ділиться на групи по 4-5 учнів, кожна група обирає тему із запропонованих мною, та розподіляє ролі (пошукова роль(пошук інформації по темі), порівняльна роль(порівняння інформації та зіставлення плану проекту), оформлення проекту(оформлення матеріалу у вигляді реферату Word та презентації Powerpoint), захист проекту(усна доповідь з ілюстраціями(10-13 хв.))). Теми проектів можна обрати попередньо погодивши зі мною. Теми проектів НЕ ПОВТОРЮЮТЬСЯ ні в одному класі ні в паралелі класів. Для захисту проекту ви здаєте презентацію та реферат в електронному вигляді та друковані.
Крім цього, для полегшення пошуку матеріалів по матеріалу уроків всі конспекти в повному обсязі можна завантажити з шкільного сайту : lobov.ucoz.ua
Крім цього, ви повинні розуміти, що для плідної роботи нам з вами потрібні будуть інструкції, практичні завдання, білети, контрольні роботи і т.п. саме тому кожен клас здає на початку року: - упаковку паперу А4 - упаковку файлів(маленькі) або упаковку папок (маленькі)
Вивчення інформатики ми почнемо з теми «Інформація. Інформаційні процеси та системи». На вивчення даної теми виділено 2 уроки на протязі яких ми з вами розглянемо теоретичні та практичні питання по даній темі. Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Інформація. Дані. Способи подання і кодування повідомлень. Інформаційні процеси. Інформатика».
©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|