Здавалка
Главная | Обратная связь

ІІ. Гра «Ланцюжок».



Тема: Узагальнення й систематизація вивченого про іменник.

Мета: повторити, узагальнити й систематизувати знання учнів про іменник; сприяти розвитку логічного мислення, пам'яті школярів, виробляти навички грамотного письма; прище­плювати учням любов до рідної мови, сприяти вихованню почуття патріотизму та гуманізму.

Обладнання: таблиці «Відміни іменників», «Постійні та непостійні ознаки іменника», кросворд, мінусовка пісні " Жовте листя над містом кружляє".

ХІД УРОКУ

І. Вступне слово вчителя

— До найкоштовніших надбань кожного народу належить мова — найбільший духовний скарб, у якому народ виявляє себе творцем, передає нащадкам свій досвід і мудрість, перемоги й славу, культуру і тра­диції, думи та сподівання. Нас оточує безмежний світ предметів. Людина пізнає ці предмети і, безумовно, їх називає. До того ж людина завжди усе пізнане опредмечує, навіть дії та якості. Мову немовби наповнено всюдисущими іменниками. Випередити за кількістю слів неспроможна жодна частина мови. У найбільшому одинадцятитомному «Словнику української мови» нараховується близько 135 000 слів. Іменників у слов­нику майже половина.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

-- Сьогодні ми з вами здійснимо подорож. Ви любите подорожувати? Ми знову побуваємо в Королівстві морфології, але відвідаємо вже знайоме вам графство ― графство Іменника. Запишіть тему сьогоднішнього .уроку"Узагальнення й систематизація вивченого про іменник". Щоб відбулася наша подорож, нам треба буде повторити все, що ми вивчили про цю частину мови, а що забули, те пригадаємо. Отже, мета нашого уроку ( записано на мультимедійній установці).

Усі готові? Тоді завітаємо до графства Іменника. На нашому шляху будуть різні міста, у яких нас зустрінуть різні перешкоди, але будуть цікаві ігри та конкурси. Тож давайте візьмемо із собою пожитки-знання, щоб веселішою була дорога.

Для вас ареною стане класна дошка та ваші зошити.

Відповіді повинні бути чіткими, аргументованими. Кожна правильна відповідь оцінюється одним балом. Хто набере більше балів, буде переможцем на сьогоднішньому уроці, тобто знавцем графства Іменника.

Отже, розпочинаємо подорож з інтелектуальної розминки .

I. Інтелектуальна розминка

• Яка частина мови називається іменником?

• Які граматичні (постійні та непостійні) ознаки властиві іменни­кам?

• Яку роль іменники виконують у реченні?

• Які іменники вживаються тільки в множині, а які ― лише в однині?

• Скільки відмін мають іменники?

• Скільки відмінків є в українській та російській мовах?

• Чим виступають в реченні іменники в кличному відмінку? Наведіть приклади.

Вчитель. Ось ми підійшли до містечка "Ланцюжок".

ІІ. Гра «Ланцюжок».

Учням потрібно назвати по черзі іменники.

І група називає іменники І та ІІІ відміни,

ІІ група - ІІ та ІV відміни.

Вчитель. Ось і містечко під назвою «Павутиння слів».Мешканці містечка переплутали вулиці-відміни. Щоб пройти далі, треба допомогти жителям цього міста і правильно визначити відміни іменників).







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.