II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчанняСтр 1 из 22Следующая ⇒
I. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання — Розподіліть слова у три групи. Зелений, зелень, зеленіти, синє, син, синіти, порожня, порожнеча, спорожніти, м’яка, м’якість, пом’якшити. — За якою ознакою ви розподілили слова у групи? — Виберіть тільки прикметники. Що у них спільного? (Число) — Розподіліть їх у дві групи. За якою ознакою ви це зробили? (Тверда і м’яка група) — А чи впливає група прикметників на закінчення при відмінюванні? Як? — А що ще може вплинути на закінчення? II. Оголошення теми й мети уроку — Сьогодні ми поспостерігаємо за відмінюванням прикметників у множині, з’ясуємо, чи впливає число на закінчення при відмінюванні. III. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу 1. Колективна дослідницька робота — Поставте записані нами прикметники у множині. Що цікавого помітили? (І тверда, і м’яка група мають однакові закінчення -і). — За бажанням провідміняйте у парі два прикметники у множині. Поспостерігайте за закінченнями. — Розкажіть про свої спостереження. Що цікавого ви помітили? (Закінчення прикметників у множині не залежить ні від групи, ні від роду.) 2. Самостійна робота з підручником (вправа 3) Додаткове завдання 1) Визначте відмінок прикметника у множині. 2) Що цікавого помітили? 3) А як визначити закінчення прикметника? IV. Закріплення та систематизація знань 1. Робота із вправою 6 Перевірка — фронтально. — Чому ж деякі прикметники у родовому і місцевому відмінках мають закінчення -их, а інші — -іх? 2. Робота із словниковим словом — А хто такі юннати? Зверніться до тлумачного словника. — Що ви дізналися? — Це слово словникове. Як ви думаєте чому? — А чи може хтось пояснити, чому у цьому слові дві літери н? Спробуйте пояснити: Юні + натуралісти = юннати. — Внесіть слово до словничка. Підкресліть і запам’ятайте орфограму. — Пропишіть каліграфічно рядок слова юннати, підкреслюючи орфограму. 3. Розвиток мовлення (за вправою 7) V. Підсумок уроку 1. Бесіда — З чим ви сьогодні познайомились? — А що цікавого дізналися? — Як визначити відмінок прикметника у множині? 2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання — Ці знання стануть вам у пригоді під час виконання вправи 4. Прочитайте завдання. — Яку частину мови ви будете вживати у своєму творі? Чому? — В якому числі стоятимуть прикметники?VI. Домашнє завдання Правило на С. 3, вправа 4.
Тема.Розвиток мовлення. Переказ текстум “ Вічнозелена гостя” Мета:узагальнити знання і вміння учнів з теми «Прикметник», підготувати їх до контрольної роботи; розвивати мовлення дітей; виховувати вміння співпрацювати у групі. Обладнання:рулетка для гри, картки із завданням. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Виставка книжок-маляток. Вчитель пояснює дітям, що у подальшому їх можна буде оформити як подарунок мамі на 8 Березня. II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання Фронтальне опитування. — З чого складається наше мовлення? — З чого складається речення? — На скільки частин мови поділено всі слова української мови? — Яку частину мови ми зараз вивчаємо? — Яка частина мови називається прикметником? — Яку роль відіграють прикметники у мовленні? — Як змінюються прикметники? — Які особливості відмінювання прикметників? ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|