Здавалка
Главная | Обратная связь

V. Закріплення та систематизація знань



1. Вибіркова робота за варіантами (вправа 30)

I варіант — виписати займенники з першого речення.

II варіант — виписати займенник з 2, 3, 4 речення.

III варіант — виписати займенник з 5, 6, 7 речення.

Перевірка — фронтально.

2. Робота в парах (за вправою 38)

Перевірка — фронтально.

3. Розвиток зв’язного мовлення

Самостійна усна робота за вправою 31.

Перевірка — індивідуальне опитування.

— Виберіть і прочитайте тільки ті речення, в яких виправлені недоліки. Поясніть.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Розкажіть, з чим сьогодні познайомились.

— А що навчились робити?

— У вправі 39 прочитайте той рядок, де є тільки особові займенники.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Прочитайте завдання до вправи 40.

— Вдома вкажіть особу і число займенників письмово.

VII. Домашнє завдання

Правило на С. 19; вправа 29 (усно); вправа 40 (письмово)

 

30.01

Тема.Спостереження за вживанням особових займенників у тек­стах

Мета:закріплювати знання про займенник, вчити розпізнавати особові займенники в різних формах і використовувати їх у мовленні; розвивати мовні вміння, вміння висловлювати власні судження; вихо­вувати інтерес до вивчення мови.

Обладнання:картки індивідуального опитування, картки із крос­вордом із вправи 43.

ПЛАН УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 40

— Чим прославився Агапіт?

— Як ви продовжили розповідь? — Назвіть використані займенники, вкажіть їх особу і число.

— Що можете розповісти про займенник?

2. Картки індивідуального опитування

Картка 1

Спиши текст. Підкресли займенники. Визнач їх особу.

ДІДУСЕВА ЯБЛУНЯ

Дідусь садив яблуні. Йому сказали: «Навіщо вам ці яблуні? Довго чекати від цих яблунь плодів, і ви не покуштуєте з них яблучка». Дідусь відповів: «Я не з’їм — інші з’їдять, мені спасибі скажуть».

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Відновіть опорну таблицю, складену на попередньому уроці.

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні будемо спостерігати за вживанням займенників у текстах, вдосконалювати свої вміння визначати число та особу займенників.558

IV. Закріплення та систематизація знань

1. Колективна робота із вправою 42

Вправу виконати усно.

2. Хвилинка каліграфії

Робота за варіантами (за матеріалами вправи 42).

I варіант — записати рядок займенників другої особи (ти, ви).

II варіант — прописати займенники першої особи, додавши від- сутній (я, ми).

Перевірка каліграфічних вмінь — взаємоперевірка з обговоренням.

Перевірка правильності — фронтально.

— Який займенник першої особи потрібно було додати II варіанту?

— Пропишіть каліграфічно рядок займенників третьої особи од­нини і множини.

Самоперевірка з дошки.

3. Робота у парах (за вправою 43)

Доцільно роздати дітям картки із цим кросвордом.

Перевірка — фронтально.

4. Самостійна робота із вправою 41

Завдання 2 опрацювати усно колективно.

V. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Назвіть особові займенники, що складаються з однієї літери.

— Чим особливі займенники третьої особи однини?

— Провідміняйте усно займенник ти.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Вдома ви виконаєте вправу 44. Прочитайте завдання до неї. VI. Домашнє завдання

Вправа 44

Тема. Займенники 1-ї особи однини та множини. Роздільне на­писання займенників з прийменниками

Мета:ознайомити з системою відмінювання, відмінковими фор­мами займен особи, вчити визначати їх роль у реченні, фор­мувати навички роздільного написання займенників з іменниками; розвивати вміння вживати займенники у мові у потрібній формі; вихо­вувати охайність виконання записів у зошитах.

Обладнання:картки індивідуального опитування.

ХІД УРОКУ

ПЛАН УРОКУ

1. Робота із вправою 44

Перший учень називає особові займенники, що знайшов у тексті.

Другий учень коментує виконання завдань 2 і 3.

Додаткові питання

— Розкажіть про особи займенника.

— Назвіть особові займенники у множині.

2. Картки індивідуального опитування

Картка 1

Спиши. Підкресли займенники 1-ї особи однією лінією, 2-ї особи — двома лініями, 3-ї — хвилястою лінією.Далеко від нас східні кордони країни. Я пішов до намету, і гусенята побігли за мною, щоразу здіймаючи крик, коли я від них віддалявся. Ми вирішили заночувати над річкою. Не знаю, коли ми заснули, але ранком нас розбудили кулики і чайки. Вони побачили на гострих ко­лючках з десяток жуків та гусениць. Блискавиці пролітали йому над головою, громи котилися по його спині й розбивались об неї на гроше­нята. Веде стежина Тетянку і все їй показує. Ти для всіх, і всі для тебе.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.