IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
1. Дослідницька робота з вправою 92 (колективно) — Записати речення в зошит, підкреслити дієслова. — Що ви можете розповісти? — Порівняйте свої спостереження із таблицею та правилом на сто- рінці 50. 2. Складання опорної схеми (на дошці) — Заповніть пропуски.
— Складіть усно розповідь про часи дієслів. V. Закріплення та систематизація знань 1. Робота в парах (за вправою 93) — Скласти й записати ланцюжки слів. — Чому кожен ланцюжок починається з неозначеної форми? — Порівняйте неозначену форму і форму минулого часу. Як утворилися дієслова минулого часу? (Неозначена форма + -в-, -л-) — Як розпізнати часові форми дієслів? 2. Вибірковий диктант І варіант — записує дієслова минулого часу; ІІ варіант — дієслова теперішнього часу; ІІІ варіант — дієслова майбутнього часу. Сиділо, клею, різав, сиджу, писатиму, грається, буду думати, побачу, заходить, читала, стоять, рахуватиму, буду дивитись, вивчив, йдемо, встаю, говорили, заспіваю. Додаткові питання — Як утворюються форми минулого часу? — Що цікавого помітили у дієслів минулого часу? (У них є рід.) — Що помітили у дієслів теперішнього часу? (Є число.) — А що цікавого помітили у майбутньому часі? (Є проста і складена форма.) 3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання — Вдома, виконуючи вправу 94, ви будете діяти аналогічно. Прочитайте завдання. — Чи є питання до мене? VI. Підсумок уроку Прес-конференція — Хто хоче відповісти на питання дітей? — Складіть і задайте питання за темою нашого уроку. Вчитель допомагає дітям в організації й проведенні прес-конференції. VII. Домашнє завдання Правила на С. 50; вправа 94. Тема.Змінювання дієслів за числами Мета:виробляти в учнів вміння визначати число дієслова і змі- нювати дієслова за числами, вдосконалювати навички роботи з текстом; розвивати вміння користуватися розділовими знаками у реченні з однорідними членами речення; виховувати любов до природи, захоп- лення її красою. Обладнання:репродукції картин ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Робота із вправою 94 Поки вчитель усно індивідуально перевіряє розподіл слів у стовпчики за часовими формами, один учень записує на дошці виділені речення, розставляє розділові знаки, пояснює їх. — Як розрізнити часові форми дієслів? 2. Гра «Закінчи речення» • Початковою формою дієслова є... • -ти-, -ть- у кінці дієслів називаються… • Найчастіше дієслово в реченні пов’язане з... • В реченні дієслово виступає... II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання Визначення закономірності груп.
— Розкажіть про число іменників, прикметників, займенників. III. Оголошення теми й мети уроку — Спрогнозуйте теми й мету уроку. — На які питання нам потрібно знайти відповіді? (Чи змінюються дієслова за часами? Якщо змінюються, то як?) — Крім того, ми повторимо речення з однорідними членами, роз- ділові знаки у них. ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|