Здавалка
Главная | Обратная связь

VII. Домашнє завдання



Правило — С. 62, алгоритм у зошиті, вправа 118.

Тема.Правопис особових закінчень дієслів

Мета:закріплювати вміння визначати дієвідміну дієслів, вчити розпізнавати дієслова 1-ї особи, правильно писати і вживати у мов- ленні; розвивати мислення дітей, вміння виділяти головне; виховувати відповідальне ставлення до праці.

Обладнання:Конституція України.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Відновлення алгоритму

• Як визначити дієвідміну дієслова?

1) Поставити…

2) Виділити…

— Чи став вам вдома у пригоді складений алгоритм? Яким чином? 2. Перевірка вправи 118

— Зачитайте виписані дієслова.

— Користуючись алгоритмом, визначте дієвідміну.

— Які споріднені дієслова ви дібрали? Якої вони дієвідміни?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Визначення закономірності групи.

— Чим схожі всі дієслова, що записані на дошці?

Думаю, граємо, дзвоню, дзвонимо, гратимемо, гратиму, нарву, на­рвемо. (Всі вони — 1-ї особи.)

— Як ви це визначили?

— Як ви вважаєте, чи можуть дієслова у формі 1-ї особи однини і мно- жини розповісти про дієвідміну?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми будемо спостерігати за закінченням дієслів різних дієвідмін у 1-й особі однини і множини, будемо вчитися розпізнавати форму 1-ї особи дієслів.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Робота з таблицею (за вправою 120)

— Чи можуть закінчення дієслів в 1-й особі однини допомогти ви­значити дієвідміну? Чому?

— А що можете сказати про множину 1-ї особи?

— Звірте свої висновки із правилом.

2. Робота в парах (за вправою 121)

Перевірка — фронтально.

Додаткові питання

1) Знайдіть дієслова, що стоять у початковій формі. Доведіть.

2) Поясніть, чому одні дієслова мають у закінченнях , а інші — ?

3) Поставте у форму 1-ї особи множини дієслово барюся.

Яку літеру (-е чи -и) ви виберете для закінчення? Чому? Доведіть.

4) Серед виділених дієслів знайдіть таке, в якому кількість букв і звуків однакова.

5) А що ви можете сказати про кількість звуків і букв в інших виділених дієсловах? Чому?

6) Як ви розумієте вислів ти на мене маєш право?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Списування з граматичним завданням

— Спишіть, вставивши потрібну літеру. Доведіть правильність свого вибору.

Ми з Оверком друж_мо,

жив_мо — не туж_мо:

разом ход_мо до школи,

поруч в класі сид_мо,

разом з школи ід_мо

і не свар_мось ніколи.

Ми з ним діл_мось усім,

бо на те ж ми друзі з ним!

(І. Муратов)

— Усно визначте особу і число дієслів.

— Чи може форма 1-ї особи допомогти у визначенні дієвідміни?

— Які закінчення у 1-й особі однини і множини мають дієслова І і ІІ діє- відміни?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Виберіть із тексту вправи дієслова 1-ї особи множини.

— Чи допомогли вам у цьому закінчення? Як?

— Прочитайте завдання 3. Розкажіть, як будете вдома виконувати домашнє завдання.

— Зверніть увагу на те, що виписати потрібно буде дієслова не 2-ї осо- би множини, а 1-ї особи.

VI. Підсумок уроку

— За чим сьогодні спостерігали?

— Що побачили?

— А що вчилися робити?

— Як визначити дієвідміну дієслова?







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.