Здавалка
Главная | Обратная связь

VI. Домашнє завдання



Вправа 140; правило на С. 73.

 

Тема.Вправи на визначення роду дієслів минулого часу

Мета:формувати вміння визначати рід дієслів минулого часу; роз­вивати навички грамотного письма; виховувати інтерес і шанобливе ставлення до традицій українського народу і його минувшини.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (вправа 140)

— Прочитайте відповідь, змінену й записану вами.

— Яка форма дієслів передає завершеність дії?

— Прочитайте морфологічний розбір дієслова минулого часу.

— Чим вони відрізняються від дієслів теперішнього і майбутнього часу?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання. Розподільний диктант

— Запишіть у перший стовпчик слова чоловічого роду, другий стовпчик — жіночого роду, третій стовпчик — середнього роду.

Синій, вічно, вулиця, весела, стіл, металеве.

— Як ви визначали рід іменників і прикметників?

— А які ще ознаки можуть допомогти? (Підказує рід закінчення.)

III. Оголошення теми і мети уроку

— Як ви думаєте, що ми будемо вчитися робити сьогодні?

— Ми будемо вчитися визначати рід дієслів минулого часу, будемо з’ясовувати, які ознаки дієслів можуть нам у цьому допомогти.

— А як ви думаєте, чи можуть нам допомогти займенники?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Самостійна робота із вправою 141

2. Підсумки можна оформити у вигляді схеми.

Дієслова минулого часу
жіночий рід чоловічий рід середній рід
що робила? що зробила? вона що робив? що зробив? він що робило? що зробило? воно

2. Колективна аналітична робота

— Зверніть увагу на слова із вправи 141(4). Визначте рід дієслів.

— Які родові ознаки дієслів минулого часу підказують вам ці слова?

— Доповніть нашу схему.

Дієслова минулого часу
жіночий рід чоловічий рід середній рід
що робила? що зробила? вона + а що робив? що зробив? він + що робило? що зробило? воно + о

— Складіть усну розповідь про те, як визначити рід дієслів мину­лого часу.

— Звірте свої спостереження із правилом на сторінці 75. Чи під- казало воно нам щось нове?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Робота в парах (за вправою 143)

— Яка тема цього тексту?

— А мета?

— Виберіть і прочитайте дієслова жіночого роду. Як ви їх знайшли?

2. Самостійна робота із вправою 142

Звернути увагу на те, що всі уривки наведені із творів Т. Г. Шев­ченка.

Завдання 1 опрацювати колективно.

Завдання 2, 3 опрацювати самостійно.

3. Диференційоване завдання (за вправою)

Переіірка — фронтально. 4. Робота із словниковим словом

— Продовжте логічні ланцюжки.

Майбутній час — дія, яка має бути;

минулий час — дія, яка минула;

теперішній час — дія, яка відбувається...

— Запишіть транскрипцію цього слова.

— А як записати його? Чому виникли сумніви?

— Зверніть увагу на написання цього слова (С. 75).

— Знайдіть слова, що сховалися:

ас_альт_пер_диска_стра

— Знайдіть серед них словникові слова. Поясніть їх правопис.

— Яке серед них нове? Пропишіть рядок цього слова, підкреслюючи літеру, яку треба запам’ятати. Внесіть його до словничка.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Яка тема нашого уроку?

— Що ви навчилися сьогодні робити?

— Як визначити рід дієслів минулого часу?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Ці вміння допоможуть вам визначити рід дієслів минулого часу у вправі 144.

— Прочитайте завдання. Які питання є до мене?







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.