VII. Домашнє завдання
Правило на С. 78; вправа 151; повторити словникові слова.
Тема.Узагальнення знань і вмінь з теми «Дієслово». Урок-гра Мета:в ігровій формі повторити й узагальнити знання з теми, готувати учнів до контрольної роботи; розвивати інтерес до вивчення рідної мови; виховувати патріотизм. Обладнання:карта країни «Дієслово». ХІД УРОКУ І. Мотивація навчання Учні читають вірші. Мов багато є на світі — Всі вони, неначе квіти. Кожна квітка запашна, Якщо сонце п’є сповна, І народи процвітають, Коли квіти ці плекають. (Л. Шевело) Українська мова, Мова мами і тата! Мова мами і тата, Діда і бабусі, Знаю її добре, Ще краще навчуся! (Р. Завадович) II. Оголошення теми й мети уроку — Сьогодні ми вирушимо у подорож країною «Дієслово». Вчитель вивішує карту країни із позначеними станціями, на яких відбудуться зупинки. — Ця подорож допоможе нам повторити й узагальнити знання з теми «Дієслово», а також підготуватися до контрольної роботи. ІІІ. Закріплення та систематизація знань 1 станція «Перевіряйко» Перевірка домашнього завдання (вправа 151). Індивідуальне опитування. Учні обмінюються зошитами і проводять взаємоперевірку. — Що треба пам’ятати про правопис дієслів на -ся, -сь? 2 станція «Відповідайко» Вчитель проводить фронтальне опитування у вигляді гри «Доповни речення». • Дієслово називає… • Дієслово відповідає… • Дієслово позначає дію… і… • Дієслова змінюються за… • Визначити особи дієслів… • Дієслова майбутнього часу позначають… • Дієслова минулого часу, на відміну від дієслів теперішнього і майбутнього часу,… • Всі дієслова можна розділити на дві… • Знати дієвідміну необхідно для того, щоб… • У реченні дієслово пов’язується з… і буває… 3 станція «Слухайко» — Послухайте вірш і визначте його головну думку (вправа 153 (1)). — До чого закликає нас автор? 4 станція «Вибирайко» Робота за вправою 153 (2). Перевірка — індивідуальне опитування. 5 станція «Думайко» Робота у парах за вправою 153 (3). 6 станція «Розумійко» — Знайдіть закономірності у групі, заповніть пропуски. Читати — читав — читає… … — спав — … — … Сміятися — … — … — сміятиметься Доганяти — … — … — … … — ловив — … — … — Що таке неозначена форма дієслова? — Чому вона отримала таку назву? Як її визначити? — На яку дію вказують дієслова минулого часу? Теперішнього? Майбутнього? 7 станція «Шукайко» Робота за вправою 152. — Яким членом речення є дієслово? — Випишіть словосполучення з 1-го речення. — Поясніть розділові знаки при однорідних присудках. 8 станція «Поясняйко» — Вставте літери в закінчення дієслів, аргументуйте свій вибір. Сі_ш, смі_ться, їд_мо, бач_те, див_ться, одяга_мось, сп_мо.9 станція «Знайко» Коментар до домашнього завдання. — Прочитайте завдання до вправи 155. Ця вправа — ваше домашнє завдання. — Одне з дієслів розберіть за планом із завдання 153 (3). ІV. Підсумок уроку — Зберіть речення. Ми конт до роботи підготувалися рольної — Знайдіть дієслово. — Розкажіть все, що можете про нього розповісти. ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|