Здавалка
Главная | Обратная связь

V. Закріплення та систематизація знань



1. Списування з творчим завданням. Робота у парах над вправою 184

— Знайдіть речення з однорідними членами речення, вираженими прислівниками.

— Поясніть вживання розділових знаків у цих реченнях.

2. Робота із словниковими словами. Граматичне лото

Що Вечір ранок ніч хвилина

— Утворіть прислівники.

— Якщо я прошу вас їх записати, то чи виникнуть у вас запитання? Чому? Які?

— Знайдіть на них відповідь в орфографічному словнику.

— Що ви можете розповісти про правопис цих прислівників?

— Запишіть їх у словнички, підкресліть орфограми.

— Закрийте словники і запишіть ці слова з пам’яті.

— Обміняйтесь зошитами і перевірте роботу свого сусіда. Кому вда­лося записати всі слова без помилок?

— Допишіть пропущені слова, виправте помилки, пропишіть ці сло- ва каліграфічно.

3. Усна колективна творча робота за вправою 185

— Доберіть заголовок до тексту.— В яких реченнях зустрілися вам прислівники як однорідні члени речення?

— Які розділові знаки ви використовували в цих реченнях? Чому?

VI. Підсумок уроку

1. Робота з дошки

— Прочитайте вірш.

Зимонько-снігуронько,

наша білогрудочко,

не верти хвостом.

А труси тихесенько

рівненько гладесенько

срібненьким сніжком.

— Знайдіть речення з однорідними членами. Доведіть.

— Якою частиною мови вони виражені?

— Перевірте правопис цього речення. Чи все там записано пра­вильно? Доведіть.

— З чим ми сьогодні ознайомились?

— Складіть своє речення з однорідними членами, вираженими прислівниками.

2. Коментар до домашнього завдання

— Чи зумієте ви тепер визначити у тексті речення з однорідними членами-прислівниками?

— Саме це вам необхідно буде зробити вдома, виконуючи впра- ву 186.

VII. Домашнє завдання

Вправа 186; повторити словникові слова.

 

Тема.Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково- популярних текстах

Мета:показати роль прислівників у художніх і науково-популярних текстах, формувати вміння використовувати прислівники у різних тек­стах, визначати їх роль; розвивати вміння розпізнавати прислівники в усному і писемному мовленні; виховувати культуру мовлення.

Обладнання:картки індивідуального опитування, словники синонімів, малюнки першоцвітів.4 клас 619

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота над вправою 186

Діти зачитують виписані речення, називають прислівники.

— Як визначити однорідні члени речення, виражені прислівниками?

2. Картка індивідуального опитування

Картка 1

До поданих прислівників добери синоніми, подані в дужках.

Багаторазово, безжалісно, важко, видимо-невидимо, гарно, глухо, дбайливо. (Багато, скрутно, безсердечно, часто, добре, тихо, ста­ранно)

Картка 2

До поданих прислівників добери антоніми.

Вчора —

Всюди —

Корисно —

Разом —

Спочатку —

Спереду —

Картка 3

Заміни вислови синонімічними прислівниками.

• Лягати разом з курми —

• Шукати по гарячих слідах —

• Працює, як сонна муха —

• Дав, як кіт наплакав —

• Прийде, як рак свисне —







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.