Здавалка
Главная | Обратная связь

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання



1. Хвилинка чистопису

Пр ис лі вник

Перевірка — взаємоперевірка за зразком.

— Яке слово можна зібрати?

2. Відновлення опорної таблиці

— Розкажіть все, що знаєте про прислівник.

— Проведіть порівняльний аналіз прикметників і прислівників:

1) Що означає?

2) На які питання відповідає?

3) Змінна чи незмінна?

4) З якою частиною мови найчастіше зв’язується в реченні?

5) Яким членом речення є?620Усі уроки рідної мови. 2–4 класи

III. Оголошення теми й мети уроку

— Сьогодні ми дізнаємось, яку роль відіграє прислівник у різних текстах.

— А які тексти бувають?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Списування з граматичним завданням (за вправою 187)

Завдання 2 — виконати самостійно.

Завдання 3 виконати колективно з використанням словників си- нонімів.

— Яку роботу виконують прислівники у художніх текстах?

2. Пошукова робота

Вправа 188 (1,2) — колективно, усно.

Завдання 3 — самостійно.

— Порівняйте роль прислівників у художніх і науково-популярних текстах.

3. Групова робота (за вправою 192)

Роботу над вправою доцільно організувати за варіантами:

І варіант — скласти художній текст;

ІІ варіант — скласти науково-популярний текст.

Провести порівняльний аналіз двох текстів, з’ясувати роль при- слівників у кожному з двох текстів.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Робота з ребусами (вправа 190 і 194)

Гра «Хто швидше?» — змагання між хлопчиками та дівчатами.

Вправа 190 (1, 2) — назад, попереду, ліворуч, праворуч.

Вправа 194 (1, 2) — восени, взимку, влітку.

Перевірка — фронтально.

2. Робота із словниковими словами

— Доберіть антонім до слова попереду.

— Що можеш розповісти про правопис цього слова?

— Подумайте, як записати слова:

(з)заду; (с)пер_ду

— Чому разом? (Прислівник не вживається з прийменниками.)

— Яку літеру потрібно вставити у слово спереду? Чому? Доведіть.

— Запишіть ці слова у словничок. Що про них треба запам’ятати?

— Самостійно складіть речення з кожним із прислівників. Запишіть їх.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— За чим ми сьогодні спостерігали?

— Який висновок зробили?4 клас 621

2. Інструктаж щодо виконання домашнього з — Чи можуть прислівники бути однорідними членами речення? На- ведіть приклади.

— Які розділові знаки вживаються при однорідних членах речення, виражених прислівниками?

VII. Домашнє завдання

Вправа 191; повторити словникові слова.

Тема.Узагальнюючий урок за темою «Прислівник»

Мета:узагальнити знання дітей з теми «Прислівник»; розвивати вміння співпрацювати у команді; виховувати доброзичливе ставлення до товаришів, вміння радіти їх успіхам.

Обладнання:медалі «Знавець-мовознавець» для всіх учнів класу різної вартості, жетони.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (вправа 191)

Перевірка — фронтально.

II. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки вивчення теми «Прислівник» і го- туватимемося до контрольної роботи.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.