Здавалка
Главная | Обратная связь

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу



1. Складання опорної схеми

— Давайте проаналізуємо спільнокореневі слова і форми слова, виділимо ті моменти, якими вони відрізняються.

2. Колективне виконання вправи 209

Завдання 209 (1) — усно.

Завдання 209 (2, 3) — колективно коментовано.

3. Диференційоване завдання

Сильні учні — вправа 211.

Учні з недостатньою підготовкою — вправа 210.628Усі уроки рідної мови. 2–4 класи

Перевірка — фронтально.

— Як визначити префікс у слові?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Самостійна робота із вправою 207

Перевірка — фронтально.

Додаткове завдання

До слів спека, день доберіть різні форми.

2. Робота із словниковими словами

— У вправі 208 ви зустрілися із словами ярина та аеродром.

— Поясніть їх значення.

— Яка орфограма зустрічається в цих словах?

— Як перевірити ненаголошений голосний у корені слова?

— Доберіть спільнокореневі слова або форми, спробуйте перевірити ненаголошені голосні.

— А що ж робити?

— Запишіть слова у словничок, підкресліть літеру, яку треба за- пам’ятати.

— Запишіть всі форми слів: хлопці — аеродром; дівчата — ярина.

3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Знайдіть слова з ненаголошеними голосними у вправі 212.

— Яка ще орфограма зустрічається у цій вправі? Чи зумієте ви її по­яснити?

— Вдома ви спишете цю вправу й усно поясните вставлені літери.

VI. Підсумок уроку

Хвилинка чистопису

Вийшла червона хустина.

— Обміняйтеся зошитами і звірте написане із зразком на С. 107. Оцініть роботу. Обґрунтуйте свою оцінку.

— Знайдіть слово із префіксом. Доведіть свою думку. Усно доберіть до слова червона спільнокореневі слова, а до слова хустина — форми слова.

— Як розпізнати форми слова і спільнокореневі слова?

VII. Домашнє завдання

Вправа 212, повторити словникові слова.

Урок 114

Тема.Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами

Мета:узагальнити знання учнів про речення, закріпити вміння відтворювати інтонацію розповідних, питальних і спонукальних речень, речень з однорідними членами; розвивати уміння інтонаційного 4 клас 629

читання окличних речень, пунктуаційні навички; виховувати бажання працювати колективно, у парах.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (вправа 212)

— Прочитайте слова з ненаголошеним голосним у корені слова, поясніть, як ви їх перевірили.

— Як називається орфограма, яка зустрілася в другій групі слів?

— Що ви розкажете про правопис префіксів роз-, с-?

— А що можете розповісти про префікси з-, с-?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Вчитель заздалегідь записує на дошці висловлювання із вправи 220.

— Виберіть і прочитайте тільки ті висловлювання, які є реченнями.

— Чому саме ці висловлювання є реченнями?

III. Оголошення теми й мети уроку

— Сьогодні ми зосередимо увагу на темі «Речення» й згадаємо все, що ми знаємо з цієї теми.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.