Здавалка
Главная | Обратная связь

ІV. Закріплення та систематизація знань



1. Колективне опрацювання вправи 228

— Яку роль виконують дієслова у тексті?

— Дієслова сплелося та біжать усно розберіть морфологічно.

— Доберіть початкову форму до дієслів пустило й сипле.

— Як визначити дієвідміну дієслова?

2. Диференційована робота

Учні з високою швидкістю письма виконують вправу 230.

Учні з недостатньою підготовкою готують вправу 229.

Перевірка — фронтальне опитування.

3. Пошукова робота в парах (за вправою 231)

— Як ви визначили наявність префікса у дієслові?

— Чим цікаві дієслова у цьому вірші? (Всі вони — минулого часу.)

— Зробіть морфологічний аналіз слова вийшов.

4. Розвиток зв’язного мовлення

Вправу 227 опрацювати колективно. Залежно від наявності часу за­писати складений текст.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Наведіть приклади дієслів у неозначеній формі.

— Доберіть спільнокореневе дієслово жіночого роду в минулому часі до іменника прасування.

— Поставте це дієслово у форми майбутнього й теперішнього часу. Змініть його число.2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Прочитайте завдання до вправи 232.

— Розкажіть своїми словами, як ви виконаєте її.

VII. Домашнє завдання

Вправа 232.

Урок 118

Тема.Конструктивні вправи на нормативне вживання в мовленні граматичних форм вивчених частин мови

Мета:вчити утворювати і вживати у мовленні граматичні форми вивчених частин мови згідно з нормативними вимогами; розвивати інтерес до вивчення мови, виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (вправа 232)

Перевірка — індивідуальне опитування.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

З дошки

Пішли до ліс, стоїть біля вікно, зелені листочок, сьомий курчат, подивитись на він.

— Що ви можете сказати про ці словосполучення?

— А чому слова в них не зв’язані? (Тому що неузгоджені граматичні форми.)

III. Оголошення теми і мети уроку

— На цьому уроці ми будемо вправлятися у конструюванні речень з узгодженням граматичних форм різних частин мови.

VІ. Закріплення та систематизація знань

1. Списування з граматичним завданням (за вправою 233)

Діти опрацьовують вправу самостійно.

Перевірка — індивідуальне опитування.

2. Творче списування

Вправу 234 опрацювати колективно коментовано.

Додаткові завдання

1) Знайдіть у тексті речення з однорідними членами. Яку роль викону­ють вони в реченні?

2) Знайдіть складне речення. Поясніть розділові знаки у ньому.

3) Зробіть звуко-буквений аналіз слів сіль, дзвеніло.

3. Усна колективна робота із вправою 235

— Прочитайте текст, вставте потрібні закінчення.Додаткові завдання

1) Усно визначте рід, число і відмінок прикметників. Як це зробити?

2) Виберіть із тексту прислівник. Поясніть його правопис.

3) Знайдіть дієслово до схеми .

Визначте для нього всі можливі граматичні ознаки.

4. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Вдома ви закінчите роботу із вправою 235, виконавши завдання 2 і 3. Прочитайте їх.

— Чи є ще питання до мене?

VI. Підсумок уроку

— Які вміння ми сьогодні вдосконалювали?

— Що необхідно робити, щоб зв’язати слова між собою? (Узгодити їхні граматичні форми.)







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.