Здавалка
Главная | Обратная связь

I. Організація класу

24.02.2015

Українська мова

3-Б клас

Тема. Префікс. Спостереження за роллю префіксів у словах. Творення споріднених слів за допомогою префіксів. Увага до їх значення. Правопис префіксів з-, с-.

Мета: ознайомити учнів з правилами вимови та написання слів з префіксами з-, с-; формувати вміння грамотно писати слова з префіксами з-, с-; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов і повагу до своїх близьких.

Хід уроку

I. Організація класу

II. Повторення вивченого
1. Гра „Пригадай і чітко відповідай".
- Що називається префіксом?
- Для чого служать префікси?
- Що знаєте про правопис префіксів?
2. Перевірка домашнього завдання.
3. Хвилинка каліграфії.
св вя то свято
- Запишемо споріднені слова до слова свято
- Які слова називаємо спорідненими?
Святкувати, святковий, відсвяткувати
4. Робота в групах.
Кожна група підбирає слова з префіксом роз-, які означають дію. Розповів, розвісили, розвеселилися, розсміялися, розділилися, розсміялися.
- Яке правило потрібно пам'ятати, коли пишемо слова з префіксом роз-?
Визначаємо, яка група записала найбільше слів.
5. Диференційовані завдання.
1. Вставте префікс роз-, без- і запишіть слова.
-фарбувати -хмарний
-помилковий -шумний
2. Дібрати антоніми з префіксом роз-, без- і записати у зошит.
Склеїв - збив -
Сніжний - хмарний -
Хто справиться, складає речення з одним із слів, яке утворили.
6. Перевірка виконання.

III. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну відому, в країну чудову,
Яка нас чекає й збагачує мову.
У цю країну ви потрапите тоді, коли навчитесь літературно вимовляти і правильно писати слова з префіксами з-, с-.

2. Робота за таблицею.
- Прочитайте слова 1 стовпчика:
Скопати Зламати
Спитати Збирати
Стиснути Здавати
Сформувати Згортати
Схопити Зварити
- З яким префіксом записані слова першого стовпчика?
- Як ми вимовляємо префікс с- ?
- Ви сказали 1 секрет Мовної країни.
В українській мові префікс с- у словах треба вимовляти чітко і писати так, як ми вимовляємо.
- Префікс с- пишемо не з усіма буквами, а лише з 5.
- Назвіть їх: «ка», «пе», «те», «еф», «ха».
- Ви сформулювали 2 секрет Мовної країни.
Префікс с- пишемо перед буквами к, п, т, ф, х. Скажіть це правильно один - одному. Прочитайте слова 2 стовпчика.
- Який префікс у цих словах?
- Як вимовляємо префікс? (чітко)
- Це ще один секрет.
Префікс з- - також вимовляється чітко.
Але чи завжди префікс з- - вимовляється чітко ви скажете, коли прочитаєте слова таблиці:
Пишемо з- , а вимовляємо?
Зсипати -(сс)ипати
Зчистити -(шч)ищати
Зшивати -(шш)ивати
зсікати -(сс)ікати

- То чітко вимовляємо? (ні)
- А як вимовляємо? (з наближеннями до [с][ш]) Сформулювати ще одне правило.
3. Робота у підручнику

Виконання вправ 211, 212, 213, 214, 215.


4. Фізкультхвилинка

5. Гра „Не помились" з- чи с- ?
- Покажіть сигнальними картками, який префікс напишете у словах:
Скипіти, згадати, створити, сходити, зліпити, здати, зшити, списати,
зчистити.

6. Робота з індивідуальними картками.
Вставте замість крапок потрібні префікси з-, с-.
Умій ..казати , умій ..мовчати.
Тихесенько вечір на землю ..падає. Бабуся ..шила новенький фартушок.

7. Перевірка виконання завдання.

IV. Підсумок уроку
- Коли пишемо префікс с- ?
- Які слова з префіксом с-, з- запам'ятали?
- Ви гарно попрацювали. Подорож по „Мовній країні" стала для вас корисною.





©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.