Здавалка
Главная | Обратная связь

ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ «ЯК СТАТИ ЩАСЛИВИМ»

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Інститут природничо-математичної та технологічної освіти

Природничо-географічний факультет

Кафедра загальної педагогіки,

педагогіки вищої школи та управління

Виховна година на тему:

«Хочу бути щасливою людиною»

Виконала:

студентка ІV курсу, 3 групи

Рогатюк Ю.Л.

Перевірила:

кл. керівник

Саморуха Л.В.

 

Умань - 2012

Тема: Хочу бути щасливою людиною

Мета: спонукати учнів на самовиховання; сформувати негативне ставлення до примітивного розуміння щастя, заснованого на матеріальних цінностях; виховувати в учнів високі моральні якості.

Обладнання: чисті аркуші паперу, ручки або олівці, картки з висловлюваннями на тему «У чому полягає щастя?».

Хід заняття:

Запитання до учнів

У яких життєвих ситуаціях ви відчуваєте себе щасливими?

Щастя більше залежить від внутрішнього стану людини, чи від зовнішніх обставин?

Чи багато людині потрібно для щастя? Аргументуйте власну думку.

Спробуйте дати своє визначення поняттю «щастя».

Слово вчителя

Тема щастя хвилювала людей у всі часи. Бути щасливим – головна мета кожного з нас. Але як досягти її? Людина, повинна знайти своє розуміння щастя.

Як пояснити, що таке щастя? На це запитання намагалися відповісти історики, письменники і філософи, залишивши нам перлини своїх геніальних думок. «Прагнення до щастя – це прагнення прагнень», писав Людвіг Фейєрбах.

Творче завдання

«Захисти своє щастя»

Учитель розділяє учнів на шість груп і роздає їм картки з визначенням поняття «щастя».

Завдання кожній групі – навести аргументи на захист думки, яка написана в картці. Опонентами групи, що відповідає, виступають решта учнів. Вони мають ставити запитання або висловлювати протилежні думки, пропонуючи групі довести свою правоту.

ГРУПА 1

«Найщасливіша та людина, яка потрібна всім»

Можливі заперечення та запитання опонентів:

Чи можна цей вислів розуміти так: поки інші відчувають у тобі потребу – ти щасливий, коли ж ні – про тебе забувають, і ти втрачаєш щастя?

(Висловлювання учнів 1-ї групи)

Висновок: Бути щасливим, значить прагнути бути корисним, не чекаючи на подяку.

ГРУПА 2

«Щастя – у праці»

Можливі заперечення та запитання опонентів:

Якщо людина не любить свою роботу – вона нещаслива?

Як праця може зробити людину щасливою?

(Висловлювання учнів 2-ї групи)

Висновок: Щасливою людину робить зовсім не престижна або творча робота як така, а передусім та, в яку людина вкладає свою душу, від якої отримує задоволення.

ГРУПА 3

«Щастя за гроші не купиш»

Можливі заперечення та запитання опонентів:

Чи може людина бути щасливою без грошей і нещасною з купою грошей?

(Висловлювання учнів 3-ї групи)

Висновок: Так, гроші у житті дуже важливі, але зробити людину щасливою вони не можуть.

ГРУПА 4

«Щастя в коханні»

Можливі заперечення та запитання опонентів:

А якщо людина кохає без взаємності, її теж можна вважати щасливою?

Чи можна розуміти цей вислів так: поки не зрозумів кохання – ти нещасна людина?

(Висловлювання учнів 4-ї групи)

Висновок: Кохання змінює людина на краще, дарує їй нові чудові відчуття, мрії. У коханні споріднюються душі двох людей. І навіть нероздільне кохання прекрасне вже тим, що людина відкриває для себе красу іншої особистості.

ГРУПА 5

«Щастя в подоланні себе, у самовдосконаленні»

Можливі заперечення та запитання опонентів:

Постійна боротьба із самим собою не може бути приємною, отже, і принести щастя.

Що означає перемогти себе?

(Висловлювання учнів 5-ї групи)

Висновок: Перемога над власними недоліками – найсолодша, адже людина таким чином відчуває себе вільною і більш сильною морально. Отже, робота над собою, прагнення самовдосконалення, відчуття власної значимості – у цих факторах теж міститься щастя.

ГРУПА 6

«Якщо хочеш бути щасливим – будь ним»

Можливі заперечення та запитання опонентів:

Чи можна бути творцем свого щастя? Що для цього треба?

Чи все залежить від самої людини, щоб бути щасливою?

(Висловлювання учнів 6-ї групи)

Висновок: Насправді, для того, щоб відчувати себе щасливою людиною, не потрібно свідомо домагатися цього. Щастя – відчуття радості, захоплення, відкриття. Воно доступне людині, яка любить життя, уміє бачити красу природи, серце якої завжди відкрите для добра.

Слово вчителя

Послухайте міркування про щастя одного десятикласника: «Як важко нам буває іноді зрозуміти просту думку про те, що щастя – це гойдалка між тим, що в нас є, і тим, що ми намагаємось мати. Яку б вагу ми не мали, але якщо те, що ми намагаємось мати більше по вазі, то ми залишаємось внизу, незадоволені всім. Щастя залежить від нашого рівня домагань…»

Запитання до учнів

Як ви вважаєте, чи можна погодитись з думкою, що чим менше бажаєш, тим щасливішим себе відчуваєш?

А чи завжди здійснення наших бажань є запорукою щастя?

Сомерсету Моему належать такі слова: «Життя йому здавалось жахливим, поки мірилом було щастя, але тепер, коли він вирішив підійти з іншою міркою, у нього ніби додалось сил». Чи згодні ви з цією думкою? Чому?

Слово вчителя

Ми з вами виконали творче завдання, в якому намагались виправдати правомірність шести визначенням щастя. І дійсно, кожне з них – правда. То, можливо, вони грані однієї істини? Дайте поєднаємо ці вислови і сформулюємо своєрідний закон щастя.

ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ «ЯК СТАТИ ЩАСЛИВИМ»

Учитель пропонує кожній групі учнів сказати, що людина має робити, що відчувати себе щасливою. Пораду учні мають скласти, виходячи з думки, яка написана в їхній картці.

Учитель записує відповіді учнів на класній дошці.

Приклади відповідей:

Щоб стати щасливим, ти маєш:

1. По-доброму ставитись до інших, завжди бути готовим допомогти людині, яка потребує твого співчуття, поради або допомоги.

2. Будь-яку працю перетворювати на творчість.

3. Пам’ятати, що гроші важлива складова твого життя, але не головна.

4. Дарувати щастя людині, яку любиш, і цінувати її щире ставлення до тебе.

5. Постійно працювати над вдосконаленням власної особистості.

6. Сприймати життя оптимістично.

Слово вчителя

Щастя – це вічна дорога земна,

Щастя – це літо, зима і весна,

Щастя – сонце, злива і сніг,

Щастя – це пісню ділити на всіх,

Щастя – це віра в добро і любов,

Щастя – це музика вільних дібров,

Щастя – це друзі і рідний твій дім,

Щастя – це світ, подарований всім.





©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.