Здавалка
Главная | Обратная связь

Гра « Що ви знаєте про білку?».

Урок № 63

Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Спостереження за роллю дієслів у мовленні (без уживання терміна)

Мета: узагальнити уявлення учнів про дієслово (без уживання терміна): що означає, на які питання відповідає, яку роль відіграє у реченні й мовленні; розвивати усне й писемне мовлення, логічне мислення, спостережливість; викликати інтерес до мови, мовлення, бажання говорити рідною мовою, пізнавати її секрети.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Давайте згадаємо слоган:

Зошит свій я відкриваю,

Правильно його кладу.

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправно,

До роботи вже берусь.

2. Щоб відновити знання, які будуть нам необхідні на уроці, я пропоную пограти в гру «Хрестики - нулики».

- Що таке текст?

- З яких частин складається текст?

- Як розміщені речення в тексті?

- Які є види текстів?

- Яка мета тексту – розповіді?

- Яка мета тексту – опису?

- Яка мета тексту – міркування?

- Які є речення за метою висловлювання?

- Що таке окличне речення?

3. Отже, сьогодні ми будемо складати тексти. А про кого ви дізнаєтесь, коли виконаєте наступне завдання. Зараз напишемо словниковий диктант, згадаємо правопис словникових слів.

Словниковий диктант

Бібліотека, іній, дятел, комп’ютер, дитина.

Пограємо в гру «Вгадай слово».

Візьміть з першого слова першу букву (б);

з другого слова першу букву (і);

з третього слова – останню букву (л);

з четвертого слова – першу букву (к);

з п’ятого слова – останню букву (а).

(Білка) - записати

Гра « Що ви знаєте про білку?».

5. Пропоную виконати вправу «Добери слова - родичі».

Білка, білочка, білченя, білчин.

6. А якими словами можна змінити в тексті слово білка, щоб не було повторень?

Вона, тваринка, звірятко, руденька. (записати)

7. Які ознаки вам допоможуть описати білочку?

Маленька, руда, прудка, вправна, дбайлива, спритна.(записати)

8. Фізкультхвилинка.

Треба паузу зробити і здоров’ячко зміцнити.

Пропоную вам стати білочками. Які дії ви можете виконувати? Один учень називає дію, всі за ним повторюють.

Стрибає, гризе, ховається, шукає, бігає, зиркає.

9. Давайте пограємо в гру «На що схожа?».

Білочка схожа на … ( кулька, клубок, грудочка).

Очі схожі на … (ґудзики, вуглинки, намистинки).

Хвіст наче … (парашут, парасолька, дельтаплан).

Зубки наче … (пилочки, молоточки, сокирки).

А я вам пропоную такі порівняння:

- білочка схожа на сонячний промінець, осінній листочок, вітерець,

дбайливу господиню, клубочок.

10. А зараз попрацюємо. Учні отримують конверти з текстами. Читають текст, визначають тип тексту.

І група

На гілочці сиділа маленька руда тваринка з великим пухнастим хвостом. На маленькій круглій, наче горіх голівці, гостренькі вушка з чорними китичками.

Білочка зиркала довкола чорненькими, наче ґудзички, оченятами.

ІІ група

З дерева стрибнула білочка. Вона почала розгрібати сніг під ялинкою і шукати свої запаси. Дбайлива господиня їх ще з осені приховала. Раптом впала шишка. Зраділа руденька, сіла на пеньок і почала її гризти.

ІІІ група

Чому птахи кричать, коли побачать білку?

Білка – всеїдна тварина. Вона дуже любить смакувати яйцями птахів і навіть малими пташенятами.

Тому лісове птаство непокоїться, коли побачить руденьку.

11. Пропоную виконати вправу «Дистанційний диктант». Це буде початком вашого твору.

На дереві сиділа білочка. Вона гризла соснову шишку.

12. Робота над твором. Кожна група отримує пам’ятку – допомогу, за якою складає продовження тексту про білочку.

І група. Опис за планом.

1. Якого розміру тваринка?

2. Яка в неї шерсть?

3. Яка голівка?

4. На що схожі оченята?

5. На що схожий хвіст?

Використовуйте порівняння наче, неначе, мовби.





©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.