Здавалка
Главная | Обратная связь

V. Закріплення нового матеріалу.

Урок № 69

Тема:Поширення речення за питаннями, поданими вчителем.

Мета уроку: вчити учнів встановлювати зв'язок між членами речення за допомогою питань; удосконалювати навички визначення головних слів в реченні (дати поняття «підмет і присудок»), розвивати мовне чуття, збагачувати словник дітей; вчити правильно давати відповіді на питання, застосовуючи вирази: «Я вважаю, що …», «Оскільки …», «Таким чином…»; виховувати любов до праці, уважність.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Відгадування загадки

Загадка:

Раптом в лісі посвітліло,

Стало всюди чисто й біло.

А тепла чогось нема.

Це прийшла до нас… (Зима)

2. Бесіда

- Які птахи залишаються зимувати разом з нами?

- Які зміни відбуваються в природі з початком зими?

- Як готуються звірі до зими?

- Хто збирає своєю спинкою яблучка? (Їжачок, малюнок)

- Ось до нас на урок теж завітав їжачок.

Він котився лісовою галявиною нанизуючи на свої голочки листочки, яблучка – незвичайні , а з завданнями для учнів 2 класу;

-А хто ще завітав до вас ? Відгадайте!

Загадки: Хто на гілці шишки гриз

І кидав обгризки вниз?

По соснах, ялинах стрибає,

Зліта на високі дуби,

У дуплах горішки ховає

І сушить на зиму гриби? Білка

2.Я вухатий ваш дружок,

В мене сірий кожушок,

Куций хвостик, довгі вуса,

Я усіх – усіх боюся. Заєць

- Кожен рядочок допоможе нашим тваринкам підготуватися до зими, виконавши правильно завдання та активно прийнявши участь на різних етапах уроку.

Каліграфічна хвилинка

Вв во ва ви вівевзимку

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

«Слова наче кольорові олівці. І мало їх назбирати в купу. Треба ще й уміти викладати узори з них. Вміти складати речення і правильно вимовляти їх»

 

- Сьогодні ми здійснимо подорож з теми «Речення». Будемо складати речення, правильно читати їх. Продовжити визначати які слова в реченні є найголовнішими,

ІV. Робота над новим матеріалом.

1. Скласти і записати речення.

Сова ховається у темному лісі.

Горобець прилетів до старого дуба.

Їжак спить під старою сосною.

- Підкреслити головні слова

- Оскільки кожне речення – це окрема родина, мала чи велика, та як і в кожній родині, слова взаємозв’язані . Як це відбувається, ви зрозумієте, коли навчитеся ставити запитання до кожного зі слів речення, тобто встановлювати зв'язок слів у реченні.

Пояснення встановлення зв’язку слів.

Школярі виготовили годівнички для птахів.

- Про кого розповідається в реченні?

- Поставте запитання до слова школярі.

- Що зробили школярі?

- Назвіть цю пару слів:

Школярі (що зробили?) виготовили;

- Поставте питання від слова виготовили.

- На яке питання відповідає слово годівнички? (що?)

- Назвіть цю пару:

- Годівнички для кого? (для птахів);

- Назвіть цю пару слів.

годівнички (для кого?) для птахів

Висновок: Слова у реченні завжди пов’язанні за допомогою питань. Головні слова завжди зв’язані між собою.

V. Закріплення нового матеріалу.

1. Зв'язок слів у реченні

А) Зацвіла в долині червона калина

Калина (що зробила?) зацвіла;

Калина (яка?) червона;

Зацвіла (де?) в долині

Б) Вправа 266 усно (розібрати). С. 102

-Морози (що зробили?) скували.

- Морози (які?) міцні.

- Скували (що?) землю.

2. Робота в зошиті. Вправа 267. с. 102

- Складіть і запишіть спонукальне речення зі словосполученням відчинити двері.

3. Вправа 268.

- Прочитайте і спишіть вірш. Подумайте, що в ньому наплутано.





©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.