Здавалка
Главная | Обратная связь

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.



Тема. Дієприслівниковий зворот. Коми при дієприслівникових зворотах та одиничному дієприслівнику.

Мета: навчальна: дати поняття про дієприслівниковий зворот, формувати вміння знаходити та відокремлювати в реченнях дієприслівникові звороти та одиничні дієприслівники;

розвивальна:розвивати пунктуаційну грамотність, творчі здібності, логічне мислення, усне і писемне мовлення;

виховна: виховувати почуття любові до природи, почуття прекрасного, власну індивідуальність і неповторність.

Методи і прийоми:усний виклад вчителем матеріалу, робота з підручником, метод вправ, конкурс-гра.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник, картки з завданнями, конверти із завданнями, схема, подарунки для конкурсу.

Використані джерела:

1. Єрмоленко С. Я., Сичова В. Т. Рідна мова: Підручник для 7-го класу / С. Я Єрмоленко, В. Т. Сичова. – К.: Грамота, 2007. – 296 с.: іл.

2. Омельчук С. А., Кумейська Н. В., Середа Л. В., Чаловська М. В. сучасний урок української мови в 7 класі / Упор. С. А. Омельчук. – Х.: Вид. група «Основа», 2007. – 208 с.

3. Українська мова та література. Комплексний довідник: 2-ге вид., зі змінами/ Укладачі Марченко А. С., Марченко О. Д., Попко О. Г., Черсунова Н. І., Співак Т. К., Якименко О. О. та ін. – Х.: ФОП Співак В. Л., 2010. – 704 с.

4. Українська мова. 5-12 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Перун, 2005.

5. Шабельник Т. М. Українська мова. 7 клас: Плани-конспекти уроків (для шкіл з українською мовою навчання) / Т. М. Шабельник. – Х.: Веста, 2011. – 288 с. – (Майстер-клас).

 

План уроку

1) Організаційний момент.

2) Актуалізація опорних знань.

3) Мотивація навчальної діяльності.

4) Повідомлення теми і мети уроку.

5) Опрацювання нового матеріалу.

6) Закріплення вивченого.

7) Підбиття підсумків уроку.

8) Домашнє завдання.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

Вчитель: Доброго дня, друзі! Мене звати Ірина Василівна і сьогоднішній урок української мови проведу я. Ви знаєте, що осінь уже закінчилась, тож скоро до нас завітають зимові свята. Ми всі в передчутті подарунків, сюрпризів та чудес і з трепетом чекаємо на них. Хай це передчуття і веселий настрій сьогодні створить теплу атмосферу на нашому уроці. Отож, посміхніться одне одному, посміхніться мені і вперед до роботи!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Перевірка домашнього завдання.

Вчитель: Вашим домашнім завданням було скласти діалог про професії ваших батьків, використовуючи дієприслівники. А заодно ми повторимо теоретичний матеріал. Хто хоче зачитати свій діалог? ( Діти /1-2 учні/ виголошують правила, зачитують складені діалоги).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вчитель: А зараз ми розпочнемо вивчати нову тему. Але перед цим хочу оголосити вам проблемне завдання. Також ви бачите його на дошці.

Проблемне завдання.

- Поясніть постановку розділових знаків у реченнях.

Усміхаючись, альпініст розповідає про останнє сходження.

Альпініст розповідає про останнє сходження посміхаючись.

Альпініст, загадково посміхаючись, розповідає про останнє сходження.

- Чи достатньо ви маєте знань, щоб розв’язати проблемне завдання? Що ще потрібно вивчити? Наразі – ні. Але ознайомившись із сьогоднішньою темою ви легко його виконаєте.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.