Здавалка
Главная | Обратная связь

Сценарій виховного заходу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ГЛУХІВСЬКИИ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА

КОНСПЕКТ

ВИХОВНОГО ЗАХОДУ

«8 Березня – свято весни.»

Дата проведення «___» _______________2012р.

Оцінка за захід_____________________

Тема: «8 березня - свято весни»

Мета:поглибити знання учнів щодо традицій святкування Дня 8 березня; пронести на святі світлий образ матері, жінки, дівчини, витканий з поезії; формувати в дітей почуття глибокої поваги і пошани до вчительки, матері, дівчинки; розвивати кмітливість і спритність, через створену в класі атмосферу добра, дружби і гумору; виховувати любов до жінки.

Завдання заходу:формування у дітей поваги до свята весни – 8 березня.

Виховувати дбайливе ставлення до дівчат, жінок та позитивних рис характеру: людяності ,доброзичливості ,ввічливості ,відповідальності.

 

Діяльнісна структура:діяльність учнів у підготовці подарків вчителям, дівчаткам із класу.

Форма проведення:фронтальна (розважально-конкурсна програма).

Обладнання і наочність:крейда, дошка, 2 апельсини, 2 повітряні кульки, 2 картоплини, завдання на картках.

Місце проведення:спортивна зала школи.

 

 

План виховного заходу

 

Організаційний етап.

а) розкриття теми заходу за допомогою читання вірша учнем;

б) вступне слово вчителя;

Мотиваційний етап.

а) розкриття мети та задач заходу;

б) налаштування дітей на подальшу роботу (компліменти дівчатам від хлопців)

Реалізаційний етап

а) застосування ігрової діяльності за допомогою розважальних конкурсів.

Підсумковий етап.

а) визначення переможців, аналіз позитивних досягнень учнів;

б) заключне слово провідного;

 

 

Сценарій виховного заходу

Хід роботи.

Учень:

Хоч Земля ще в холоднім тремтінні,

Та для тебе я світ обійду.

Оживлю напівмертве коріння

І живих тобі квітів знайду.

Принесу тобі сонця келих,

Той, що в серці ношу своїм,

Відблиск дум твоїх - і веселих,

І тривожних про нас у нім,

Може так, як у тебе скроні

Запорошить мені життя,

І баскі понесуть мене коні

У далекі шляхи майбуття.

Ти дала мені жити вміння,

З ним до щастя свого я йду

Оживлю напівмертве коріння.

І живих тобі квітів знайду.

 

(Під час читання вірша 2 учні підходять до вчительки, беруть її за руки і виводять на центр класної кімнати, і дарують їй дарунок, вітаючи зі святом. (Всі займають свої місця).

Ведучий: Коли настає весна і на вулицях з'являються перші весняні квіти, в кожному домі, в селі і в місті відзначається величне свято - Міжнародний день - 8 Березня. Ось і сьогодні ми зібралися на свято весни, свято кохання. Ми вітаємо жінок, наших мам, бабусь, сестер. Всіх, кого ми знаємо і не знаємо. Всіх, хто живе поруч з нами і далеко від нас. Посивілих жінок і молодих дівчат. Кланяюсь Тобі, мати роду людського, ім'я якій жінка. Миру і щастя дому твоєму, сім'ї твоїй, роду твоєму. Миру і щастя, Землі, по якій ти ідеш, Жінко!

8 Березня - це свято не тільки мам, бабусь, а й свято наших дівчаток, майбутніх жінок і мам.

 

З давніх-давен по між хлоп'ятами та дівчатами точиться суперечка. Ким краще народитися хлопчиком чи дівчинкою?

Зрозуміло, ким би ти не хотів стати, залежить це не від тебе, бо ти вже є тим, ким є - чи то хлопчиком, чи то дівчинкою. У цю давню суперечку втрутились і сучасні вчені. Ось що вони довели після довгих роздумів та експериментів.

Хлопчики та дівчатка починають суперечку:

Хлопчик - у хлопців мозок більший і важчий, ніж у дівчат!

Дівчинка - за дівчата починають говорити раніше за хлопців.

Хлопчик. хлопці менше бояться болю, ніж дівчата.

Дівчинка - зате дівчата легше, ніж хлопці переносять біль

Хлопчик - у хлопців краще працюють легені і серце.

Дівчинка - зате у дівчат набагато кращий музичний слух

 

Ведучий.

Отже, любі друзі, як ви пересвідчились, гарно бути як

хлопчиком,так і дівчинкою.

Тому не сперечайтеся, а й дружіть і допомагайте один одному.

І хлопчики на знак дружби хочуть дівчаткам подарувати компліменти.

1-й хл. наші дівчатка стрункі.

2-й хл. очі – жаринки.

3-й хл. ручки – стеблинки.

4-й хл. коси - льоночок .

5-й хл . сміх, як дзвіночок.

6-й хл. Юлі, Ксені, будьте здорові, будьте щасливі.

7-й хл . Ганни, Надії, будьте, як сонечко красиві.

8-й хл. Яни, Тетяни, будьте, як соловейко дзвінкими.

9-й хл. Жені, Олени, будьте, як струмочок гомінкими .

10-й хл. Віко, Наталко, Людо, Катю, Віто будьте, як бджілки-трудівниці,мамі вірні помічниці.

 

Всі хлопчики:

І ростіть такі-такі,

І високі, і стрункі.

 

Хлопчик: І в це величне світле свято

Ми вам хочемо побажати

Добра, здоров'я, щастя, долі,

Щоб ви учились гарно в школі.

Росли розумні, не хворіли

І щоб батьки за вас раділи.

(Один із хлопчиків вітає дівчат)

 

Ведучий:

А тепер від ліричної нотки нашого свята ми перейдемо до розважальних конкурсів.

(Звучить музика)

Ведучий: Наше свято продовжується. Тепер вам потрібно поділитись на дві команди з рівною кількістю гравців і придумати назву для вашої команди. Отже, оголошую перший конкурс.

 

 

Конкурс перший.

("Соковита естафета")

Команди діляться по парам і кожна з них отримує апельсин.

Завдання: покласти апельсин між лобами двох учасників і, швидко рухаючись, пробігти до лінії і назад, потім передати іншим гравцям. Перемагає та команда, яка швидше справиться з завданням.

В руки брати апельсин можна тільки на старті, щоб встановити його, і на фініші, щоб передати іншим гравцям. Якщо апельсин упав, то гравці зупиняються, кладуть його на місце і рухаються далі. (Ведучий визначає переможців і оголошує другий конкурс)

 

Конкурс другий.

("Малюнки у темряві")

Кожна команда вибирає одного учасника. Йому зав'язують очі і просять намалювати на дошці свій будинок з садком біля нього (квіти, дерева).

Перемагає той, чий малюнок буде найкращим і досконалішим.

(Визначається переможець).

 

Ведучий: А зараз ми перевіримо наскільки наші учні обізнані із процесом приготування деяких страв.

Конкурс третій.

("Кухарі")

Кожна команда отримує назву страви на папері і конверт з інгредієнтами, що входять до неї або ні. Ваше завдання: вибрати складові продукти страви і обґрунтувати їх використання.

Переможець: команда, що дасть правильну відповідь.

(Оголошується команда переможець)

 

Ведуча: Ви вже, мабуть, стомились від сидіння, отож наступний наш конкурс із рухливих, прошу.

Конкурс четвертий.

("Кенгурятка")

Кожна команда дістає повітряну кульку. Ви повинні, підтримуючи кульку колінами,

проскакати як кенгуру і передати її іншому.

Руками не торкатись, якщо кулька падає, то гравець зупиняється, кладе її на місце і продовжує гру.

(Ведучий оголошує переможців).

 

Ведуча: Наша програма продовжується. У наступному конкурсі ви матимете змогу проявити свої артистичні дані.

Конкурс п’ятий.

("Театр мініатюри")

Кожна команда отримує папірець, на якому зазначено дитячий віршик:

"Наша Таня гірко плаче:

Упустила в річку м'ячик!

Годі, Танечко, не плач,

Не потоне в річці м'яч!"

 

"Впав ведмедик на підлогу.

Відірвали йому ногу..

Все одно він самий кращий,

Не віддам його нізащо!"

 

Ваше завдання - зобразити це за допомогою пантоміми (тобто без слів), за допомогою рухів, міміки і жестів. Протилежна команда відгадує. Перемагають ті, хто покаже своє завдання найточніше, найближче де змісту і, відповідно, відгадане глядачами.

 

Заключна частина.

Ведуча: На жаль, наш час підходить до кінця, і наша конкурсно-розважальна програма завершується. Сьогодні у нас немає переможців і переможених. Ви всі поводили себе чудово, приймали належну участь у конкурсах, показали свої знання, не боялись виявити власні здібності і таланти. Отже ви всі є переможцями.

Я хочу ще раз привітати наших любих дівчаток із святом. Побажати їм щастя, радості, добра, успіху в усіх починаннях, у досягненні власної мети. І пам'ятайте, ви повинні дбати про ваших милих мам, бабусь, сестричок і учителів; не звертати увагу на їхні недоспані ночі і натруджені руки не тільки у дні свят, але й у будні, любити і поважати їх, допомагати їм. Хай у їхніх серцях поселиться гарний настрій, а усмішка стане постійним супутником життя. З святом вас, любі друзі!

 





©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.