Органи місцевого самоврядуванняСтр 1 из 2Следующая ⇒
Тема: Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» Мета уроку:пояснити учням поняття «місцеве самоврядування» та сприяти усвідомленню необхідності його створення; вчити учнів визначати найбільш доцільний шлях розв’язання життєвих проблем; формувати вміння аналізувати зв’язки між явищами політико-правового життя країни. Обладнання:комп’ютер, презентація, відеофільм «12 добре місцевого самоврядування», мультфільм «Важливість місцевого самоврядування», мікрофон, картки з розділами ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»,паперові пелюстки квітів,різнокольорові круги з цифрами, підручник, зошит. Тип уроку:засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організаційний момент уроку (слайд 1) Учитель: Доброго дня, шановні учні! Сьогодні у нас з вами незвичайний урок, так як потребує від вас креативності, тому мені необхідно пізнати ваше налаштування на урок. (слайд 2) Якщо я вам запропоную два шляхи проведення уроку – «легко або важко» та «цікаво – не цікаво», який з них ви оберете? (діти мають обрати другий шлях). Дійсно!!! Адже там, де цікаво, не помічаєш складнощів у праці. Ви згодні зі мною? ІІ. Перевірка домашнього завдання Учитель: Тому, для початку, ми перевіримо ваш запас знань з минулих уроків. Цифрова розминка на матеріалі попередніх уроків (зачитую визначення, діти називають правильну цифру. Числа розташовую у формі кола) • строк повноважень Президента України (5); • мінімальний вік кандидата в Президенти (35); • мінімальний відсоток голосів, який має отримати партійний список для участі в розподілі місць у Верховній Раді за пропорційною виборчою системою (4); •мінімальний вік члена дитячої організації (14); •мінімальний вік кандидата в депутати (21). Учитель: у нас сформувалось коло чисел. Як кажуть в народі про круглу дату дня народження, так і я бажаю вам отримати в кінці уроку круглу оцінку, як найменшу. А для цього нам потрібно плідно працювати. То ж вперед!!! На попередньому уроці ви вивчали тему «Право на освіту». У мене до вас такі питання: 1 питання: на чому базується освіта України? (КУ, ЗУ «Про освіту) 2 питання: які заклади освіти вам відомі? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Аналіз життєвої ситуації Учитель: А тепер пропоную проаналізувати таку життєву ситуацію. «Марії Іванівні вкотре відмовили у влаштуванні онука до дитячого садка. Жінка обурилася: «Про що наш уряд тільки думає? Невже не можна побудувати в місті достатню кількість дитсадків?» Використовуючи метод «Мікрофон», учні відповідають на запитання: «Які органи влади мають вирішувати такі проблеми?» ІІІ. Вивчення нового матеріалу (слайд 3-4) Органи місцевого самоврядування Вступне слово учителя. Сьогодні ви – громадяни демократичної держави. Демократія відіграє прогресивну роль у розвитку суспільства, від її повноти залежить розвиток усіх сфер громадянського життя. Кожна людина – творець демократії, від активності і громадянської позиції залежить сила демократії. Важлива роль конкретної людини, громадянина у демократичному суспільстві полягає в тому, що вона бере участь в управлінні державою. (слайд 5) Слово «демократія» в перекладі з грецької означає «народовладдя» ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|