Здавалка
Главная | Обратная связь

Слово вчителя з елементами бесіди (10 хв.)

План-конспект виховної години для 4-А допоміжного класу

Виконали Живчин І.

Тема:«Бесіда «Дорога до школи».»

Мета:ознайомити дітей з тим, як правильно вибрати безпечну дорогу до (зі) школи, повторити правила дорожнього руху, закріпити вміння правильно переходити вулицю, повторити призначення дорожніх знаків.

Розвивати спостережливість, розвивати логічне мислення, увагу.

Виховувати бережливе ставлення до свого життя та до життя інших, звичку дотримуватися правил безпечного руху по дорозі до (зі) школи.

Обладнання: Демонстраційний матеріал: картинка із зображенням Дяді Стьопи, 3 картонові круги червоного, жовтого, зеленого кольорів, таблиці знаків. Роздатковий матеріал: Дод. 1.

Хід уроку:

І. Підготовча частина (3 хв.)

Нервово-психічна підготовка (1 хв.)

В.: Сідайте, діти. Сьогодні я хочу поговорити з вами на дуже важливу тему, яка потрібна вам у житті. Тому налаштуйтеся і ми починаємо виховну годину.

Організаційний момент (2 хв.)

В.: До нас іде гість, але він вперше тут і може заблукати. Давайте допоможемо йому швидко знайти дорогу. Для цього я дам вам ось такі лабіринти (Дод. 1) , а вам потрібно провести лінію від пункту А в пункт Б так, щоб вона не перетинала доріжок. Спочатку краще намітити собі дорогу очима, пальчиком, а потім вже малювати.

ІІ. Основна частина (34 хв.)

Вступна бесіда (1 хв.)

Отже, вітайте і гостях відомий герой мультфільмів Дядя Стьопа. Дядя Стьопа – міліціонер і він все знає про безпеку школярів на дорогах і не тільки. У нашого гостя є для вас повідомлення. Але спочатку він задасть вам кілька питань.

Актуалізація опорних знань (4 хв.)

• На якій вулиці ви живете?

• Яку дорогу переходите, коли йдете до школи?

• Де треба переходити вулицю?

• Які дорожні знаки ви знаєте? (Опора на таблиці знаків).

• Яке значення має світлофор на дорогах?

Повідомлення теми і мети виховної години (2 хв.)

В.: А зараз, діти, відгадайте таку загадку:

То пряма, то рівна, то крута,

Поведе тебе по всіх світах.

Починається з порога

Безкінечна ця ... (Дорога).

В.: Отже, тема сьогоднішньої виховної години пов'язана зі словом «дорога». А ще - з правилами дорожнього руху. Називається вона «Дорога до школи». Сьогодні ми будемо повторювати правила дорожнього руху.

4. Тестові завдання (5 хв.)

В.: А допоможе нам в цьому наш сьогоднішній гість, який вже приготував для вас конкурс пішохода. Прослухайте запитання і виберіть правильний варіант відповіді. (Проводиться усно і відповідь зразу коментується і обирається правильний варіант.)


1. Яка частина вулиці призначена для пішохода?

дорога;

тротуар;

велосипедна доріжка.

2. Як пішоходи повинні ходити по тротуару?

дотримуватись середини;

з лівої сторони;

з правої сторони.

 

3. На який сигнал світлофора можна переходити вулицю?

червоний;

жовтий;

зелений.

4. Якщо на дорозі немає "зебри", то дорогу треба переходити:

в будь-якому місці;

через підземний перехід;

почекати, поки на дорозі не буде транспорту, і перебігти дорогу.


Слово вчителя з елементами бесіди (10 хв.)

В.: Дорога до школи! У кожного вона своя, така знайома, що із заплющеними очима можеш по ній пройти! Та виявляється, що не завжди вона буває безпечною, але пам’ятайте, що правила є завжди, на кожній дорозі, і тому треба їх дотримуватися, щоб уникнути небезпеки. А як треба правильно йти, щоб бути завжди у безпеці? (Відповіді дітей.)

В.: Йдучи до школи чи повертаючись додому, йдіть з друзями або дорослими. Це, по-перше, цікавіше, є з ким поспілкуватись, а по-друге, безпечніше, бо гуртом завжди легше. (Учень), запиши це правило коротко на дошці – Не ходіть самі.

Будьте завжди на виду, тобто йдіть такими стежками та дорогами, де ходять люди, оскільки є вірогідність зустрітися з небезпечною людиною чи твариною. І тоді за вас нікому буде заступитися. Ви зустрінетеся з бідою сам на сам. – Будьте на виду. Злочинці ніколи не нападають на групу людей, тому що їм не потрібні свідки. Вони чекають одиноких перехожих. У гурті легше уникнути нападу бродячих тварин, вони теж, як правило, на групу людей не нападають. А тому ніколи не блукайте самі безлюдними доріжками не лише, коли стемніє, а навіть удень, щоб ніхто не образив, не скривдив. Будьте на виду, щоб покликати на допомогу. А в безлюдному місці, коли над дитиною нависла якась загроза, хто прийде на допомогу, хто заступиться, хто врятує?

Вибирайте дорогу людну і безпечну та завжди ходіть по ній, щоб дорослі члени родини знали, де вас шукати в разі біди. Наприклад, ви перечепились, упали і зламали ногу. В такому випадку рухатися не зможете, а прийти на допомогу нікому, якщо ви звернули зі звичного шляху і пішли навпростець. Ходіть по одному маршруту. Ніколи не скорочуйте свій шлях, йдучи навпростець, бо мудрість народна каже: «Хто навпростець мандрує, той удома не ночує», «Далеко, та легко, а близько, та слизько». І це правда. А ви, діти, як гадаєте? (Відповіді дітей.)

А коли назустріч іде собака, а ти один, що ти робитимеш? (Відповіді дітей.) Є декілька варіантів: вона тебе не чіпає і проходить мирно, то й ти ніколи не зачіпай чужу собаку, бо це може бути досить небезпечно. По-перше, ніколи не дивися собаці пильно в очі, не посміхайся до неї, бо вона думає, що ти показуєш їй зуби, щоб кинутися на неї, адже собака показує зуби (оскалюється) перед нападом. Так вона демонструє свою силу. Якщо ти дуже насторожений при зустрічі з собакою, то вона це відчуває і першою нападає, тому ніколи не показуй страху, а тим більше — не тікай від неї! Якщо ти бачиш, що собака виявляє агресивність, то треба дати команди, які вона, можливо, розуміє і виконає, — це «Фу!», «Сидіти!», «Стояти!», «Лежати!» Якщо ж це не допомогло, і собака присідає, щоб стрибнути на тебе, то ти повинен активно захищатися палицею, каменем, грудкою землі чи що трапляється під руки. Якщо є поблизу дерево — можна вилізти на нього, а якщо ні, то захищай горло, голову руками, старайся повернутися до собаки спиною і відбивайся. Не дивись собаці в очі. Не смійся. Дай стандартні команди.

Небезпека завжди зростає з настанням темряви. Якщо вам довелось іти ввечері, то вибирайте освітлену дорогу, а краще під’їхати транспортом або щоб вас зустріли дорослі члени родини. Не гуляйте з настанням темряви.

Ось такі поради дає вам Дядя Стьопа. Прислухайтесь до них і розкажіть друзям.

6. Гра «Світлофор» (5 хв.)

В.: А зараз проведемо гру на уважність. Називається вона "Світлофор". Спочатку розділимося на дві команди.

В.: Правила гри: Коли вчитель показує жовтий колір, діти тупають ногами. На червоний колір - тиша, а на зелений - плескати в долоні. В кожній команді учень, що допустив помилку, сідає. Та команда, що допустить найменше помилок — виграє.





©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.