IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Конспект уроку На тему «Рід іменників» (3 клас) Підготувала: студентка групи зПО-51 Собчук Маріанна Перевірив: Юрків М. М.
Тернопіль 2015 Тема.Рід іменників (чоловічий, жіночий, середній). Мета: ознайомити учнів з родами іменників (чоловічим, жіночим і середнім), навчити розрізняти і групувати іменники за родами; розвивати мовлення, орфографічні та орфоепічні навички, збагачувати словниковий запас; виховувати культуру мовлення. Обладнання:чарівний конверт, підручник, пам'ятки, хатинка, карточки для самостійної роботи. Хід уроку І. Організаційна частина. Слід заняття починати, Мову краще хочем знати. Тож працюймо швидко і старанно, Щоб не витрачати часу марно. Діти, ми починаємо урок української мови, але для того, щоб він пройшов вдало, ви зараз усі гарненько усміхніться один одному, передайте частинку тепла своїм товаришам. І тоді наш урок буде просто казковим. ІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Бесіда. Діти, послухайте вірш і скажіть, про що в ньому йдеться? Який співець, поет, який письменник Уперше слово вигадав – іменник? Іменник! Він узяв собі на плечі Велике діло – називати речі, Ім’я, найменування і наймення: Робота, біль, і радість, і натхнення.
Отож, про що йдеться у вірші? (Про іменник) А як ви гадаєте, чому ми заговорили про іменник? (Бо вивчали на минулих уроках) А хто нагадає мені, що ж таке іменник? Назвіть мені іменники (діти називають). 2. Творчий диктант. - А зараз погляньте на дошку. Прочитайте написані слова. Гратися, лінивий, дубовий, читати, літній, щедрий. - Утворіть від поданих слів споріднені іменники і запишіть їх у зошит (одночасно вправа виконується одним учнем на дошці). ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. 1. Розповідь. Діти, сьогодні зранку, коли я йшла до школи, я зустріла чарівну сову – директорку чарівної лісової школи. І вона вручила мені великий конверт. А знаєте для кого він? Цей конверт мудра сова принесла для вас. У ньому вона принесла нам дуже цікаве завдання, відгадавши яке, ви дізнаєтесь, яка ж тема нашого сьогоднішнього уроку. IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. 1. Гра «Збери букви з грядки». А ось завдання, яке принесла нам мудра сова. Ось перед вами грядка з буквами (на дошці). Вам потрібно зібрати потрібні букви, а які саме, ви дізнаєтесь, якщо будете іти по грядці за моїми вказівками. Кожна клітинка – це один крок, а починаємо ми іти із клітинки, де намальований кошик. Я читаю вам кроки і коли кажу: «Зупинка», ви підбираєте букву, записуючи її у зошит. Отож, почали:
1. 4 кроки вправо, зупинка. 2. 1 крок вгору, два кроки вправо, зупинка. 3. 4 кроки вліво, зупинка. 4. 2 кроки вліво, зупинка. 5. 1 крок вгору, 3 кроки вправо, зупинка. 6. 3 кроки вправо. 7. 1 крок вгору, 1 крок вправо, зупинка. 8. 2 кроки вправо, 1 крок вниз, зупинка. 9. 2 кроки вниз, 4 кроки вліво, зупинка. 10. 3 кроки вправо, зупинка. А тепер прочитайте, які букви ви зібрали. Які слова у вас вийшли? (Рід іменника). Темою сьогоднішнього нашого уроку є «Рід іменників» (вивішує на дошці тему уроку). Ми з’ясуємо, які є роди іменників, навчимося їх визначати. ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|