Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні.
Тема. Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні
Мета: проаналізувати знання, уміння та навички, виявлені учнями під час контрольної роботи; актуалізувати знання про прикметник і його значення у мовленні; розвивати вміння порівнювати мовні явища; виховувати любов до художнього мовлення. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання — Виберіть із вірша (з дошки) прикметники. Ми любимо весну, зелену, чудесну, і луки широкі, і ріки глибокі, і поле веселе, і рідні оселі, і цвіт у маю — всю землю свою. (М. Стельмах) - Яка частина мови вживається у вірші найчастіше? — За якими ознаками ви визначили, що ці слова є прикметниками? (Вчитель фіксує на дошці відповіді дітей.)
III. Оголошення теми й мети уроку — Сьогодні ми розпочнемо знайомство з прикметником, згадаємо, що ми вже знаємо про цю частину мови, з’ясуємо її роль у мові.
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу Складання розповіді про прикметник Гра «Ланцюжок»
— За опорою, складеною на дошці, нам необхідно скласти розповідь про прикметник для учнів другого класу, які вперше зустрічаються з прикметником. Проілюструйте свою розповідь прикладами. (Перший учень починає, потім називає ім’я того, хто продовжить розповідь. Вчитель звертає увагу на послідовність і логічність розповіді.) Робота із загадками (за вправою 190) Виписати прикметники. Аналітична робота (за вправою 192) Вправу виконати усно колективно. — Яку роль відіграють прикметники у мові? (найбільш виразний опис – другий. Там вживаються прикметники. Завдяки їм опис став цікавіший, різнобарвний. Прикметник поширює речення.) Колективна робота із вправою 191 — Давайте звіримо свої спостереження із думкою Л. Лужецької. Прочитайте її вірш у вправі 191. (прочитати, знайти прикметники. Списати 1 стовпчик, де найбільше прикметників, підкреслити їх хвилястою лінією)
V. Закріплення та систематизація знань Творча робота. Гра «Хто більше?» Вчитель пропонує дітям іменник і просить дібрати до нього прикметники. Наприклад: сніг — білий, пухнастий, м’який, холодний, лапатий, тихий; Ялинка — молоденька, струнка, вічнозелена, красива, пухнаста, приваблива, казкова, загадкова, сяюча, довгождана, новорічна. Хмара – сіра, велика, дощова, снігова, чорна, пухка. Гра «Забери зайве» (усно) Ліс – шумить, осінній, густий, сосновий. Друг – надійний, допомагає, вірний, справжній.
VI. Підсумок уроку — З якою частиною мови ми розпочали сьогодні знайомство? — Зверніть увагу на опорну схему, складену нами на початку уроку. — Які питання про прикметник ви хотіли б поставити одне одному?
VII. Домашнє завдання 1. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання. Впр.192. з другого опису виписати прикметники.
Підлісноялтушківський НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ»
Відкритий урок з української мови у 4 класі на тему: Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні.
Підготувала та провела Вчителька початкових класів Ізеринська Н. А.
19. 11. 2014р.
Фото під час уроку
©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|