Індивідуальне завдання № 2Стр 1 из 2Следующая ⇒
ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ №1 Варіант 23 Визначити ефективність проекту організації централізованої доставки матеріалів і комплектуючих із складу у цехи, згідно з яким функції організації та планування доставки вантажу повинне виконувати диспетчерське бюро. Для цього необхідно: ü Визначити суму капітальних вкладень на реалізацію проекту. ü Розрахувати собівартість перевезення вантажів із складу у цехи. ü Визначити економію витрат після проведення організаційних заходів. ü Визначити річний економічний ефект від організації централізованої роботи транспорту. ü Розрахувати приріст продуктивності раці після впровадження проекту. Вихідні данні
Продовж. табл. 1
Хід роботи 1) Визначаємо суму капітальних вкладень на реалізацію проекту: КВб=35*6730+26*6230+28*7730=613970 грн. КВпр.=29*6730+24*6230+26*7730+50230=595900грн. 2) Розрахуємо собівартість перевезення вантажів із складу в цехи: 2.1. Матеріальні витрати: МВдоп.м.б.=0,5*2000*(26+35+28)=89000грн. МВдоп.м.пр.=0,5*2000*(29+24+26)=79000грн. МВелек.б.=0,2*19*238*(35+26)=55168,4 грн. МВелек.пр.=0,2*19*238*(29+24)=47933,2 грн. ∑МВб.=89000+55168,4=144168,4 грн. ∑МВпр.=79000+47933,2=126933,2 грн. 2.2. Заробітна плата: З/Посн.б.=35*190+26*190+28*220+33*170=23360 грн. З/Посн.пр.=29*200+24*200+26*230+30*185+5*200=23130 грн. З/Пдод.б.=6650*0,25+4940*0,25+6160*0,25+5610*0,2=5559,5 грн. З/Пдод.пр.=5800*0,3+4800*0,3+5980+0,3+5550*0,25+1000*0,35=6711,5грн. З/Пзаг.б.=(23360+5559,5)*12=347034 грн. З/Пзаг.пр.=(23130+6711,5)*12=358098 грн. 2.3. Відрахування на соціальне страхування: %б.=347034*0,37=128402,58 грн. %пр.=358098*0,37=132496,26 грн. 2.4. Амортизаційні відрахування: На=10% АВб.=613970*0,1*4=245588 грн. АВпр.=(595900-50230)*0,1*4=218268 грн. 2.5. Інші витрати: Вінш.б.=613970*0,1=61397 грн. Вінш.пр.=(595900-50230)*0,1=54567 грн.
3.Визначаємо економію витрат: Екон.=562105,96-608475,48=-46369,52 грн. 4. Визначаємо різний економічний ефект від організації центральної роботи транспорту: ПВб.=С/В+Ен*КВ→min (1) ПВб.=608475,48+0,15*613970=700570,98 грн. ПВпр.=562105,96+0,15*595900=651490,96 грн. Ер.=700570,98-651490,96=49080,02 грн.
5. Розрахуємо приріст продуктивності праці після впровадження проекту: ППб.=129,5/(35+26+28+33)=1,06 тис.т/особу ППпр.=129,5/(29+24+26+30+5)=1,13 тис.т/особу ∆ПП=(1,13-1,06)/1,06*100=6,6%
Висновки: За вище наведеними розрахунками можна зробити висновок, у базовому варіанті матеріальні витрати більші ніж у проектному, які становлять 144168,4 та 126933,2грн., відповідно. Витрати на заробітну плату у базовому варіанті складають 347034 грн., які є меншими за витрати проектного варіанту на 11064грн. Відрахування на соціальне страхування становить 128402,58 та 132496,26грн., відповідно, у базовому і проектному варіанті. В свою чергу, амортизаційні відрахування у базовому році склали-245588грн., та 218268грн. у проектному періоді. Інші витрати у базовому році на 6830грн. більші ніж у проектному. Введення диспетчерського бюро є ефективним, оскільки річний економічний ефект складає 49080,02 грн.
Індивідуальне завдання № 2
Визначити, який варіант інвестиційного проекту заміни діючого обладнання на нове більш ефективний.
Перший проект. Розрахований на 5 років. Вкладення здійснюється одноразово на початок інвестиційного періоду у розмірі 14600 тис. грн. Власний пакет інвестора складає 4700 тис. грн. На суму, яка залишилася інвестор отримує позику у банку (банківська ставка складає 25%). Позика повертається рівними частками у продовж інвестиційного періоду на кінець кожного року. Прогнозні обсяги виробництва продукції, яка виготовляється на обладнанні, що підлягає заміні та поточні витрати: Таблиця 2.1
Другий проект. Розрахований на 4 роки. Вкладення здійснюються на початок кожного року інвестиційного періоду нерівномірними частками: 1рік – 2900 тис. грн., 2 рік – 3200 тис. грн., 3 рік – 3600 тис. грн., 4 рік – 4900 тис. грн. Загальна сума власного пакету інвестора – 14600 тис. грн. Прогнозні обсяги виробництва продукції, яка виготовляється на обладнанні, що підлягає заміні та поточні витрати: Таблиця 2.2 Вихідні дані
Нормативний коефіцієнт ефективності – 0,215 Хід роботи Перший проект 1. Розрахуємо виручку Вст = 18400*1800 = 33120 (тис грн.) Вч = 43000*700 = 30100 (тис грн.) В заг = 33120+30100 = 63220 (тис грн.) 2. Розрахуємо собівартість С/в = (24409+2650)+(22184+2408) = 51651 (тис грн.) 3. Розрахуємо суму кредиту Скр = 14600 – 4700 = 9900 (тис грн.) 4. Розрахуємо щорічні виплати В = 9900/5 = 1980 (тис грн.) 5. Розрахуємо відсотки за кредитом В% 1й рік = 9900*0,25 = 2475 (тис грн.) В% 2й рік = (9900 – 1980)*0,25 = 1980 (тис грн.) В% 3й рік = (9900 – 3960)*0,25 = 1485 (тис грн.) В% 4й рік = (9900 – 5940)*0,25 = 990 (тис грн.) В% 5й рік = (9900 – 7920)*0,25 = 495 (тис грн.) 6. Розрахуємо амортизаційні відрахування (Nа= 10%) АВ = 14600*0,1*4 = 5840 (тис грн.) 7. Розрахуємо прибуток до оподаткування ПДО1 = 63220 – (51651+2475+5840) = 3254 (тис грн.) ПДО2 = 63220 – ( 51651+1980+5840) = 3749 (тис грн.) ПДО3 = 63220 – ( 51651+1485+5840) = 4244 (тис грн.) ПДО4 = 63220 – ( 51651+990+5840) = 4739 (тис грн.) ПДО5 = 63220 – ( 51651+495+5840) = 5234 (тис грн.) 8. Розрахуємо умовно-чистий прибуток УЧП1 = 3254*0,81 = 2635,74 (тис грн.) УЧП2 = 3749*0,81 = 3036,69 (тис грн.) УЧП3 = 4244*0,81 = 3437,64 (тис грн.) УЧП4 = 4739*0,81 = 3838,59 (тис грн.) УЧП5 = 5234*0,81 = 4239,54 (тис грн.) 9. Розрахуємо чистий прибуток ЧП1 =2635,74– 1980 = 655,74 (тис грн.) ЧП2 = 3036,69–1980 =1056,69 (тис грн.) ЧП3 = 3437,64 –1980 =1457,64 (тис грн.) ЧП4 = 3838,59 –1980 =1858,59 (тис грн.) ЧП5 = 4239,54 –1980 =2259,54 (тис грн.) 10. Розрахуємо грошові потоки ГП1 = 655,74+5840 =6495,74 (тис грн.) ГП2 = 1056,69+5840 =6896,69 (тис грн.) ГП3 = 1457,64+5840 =7297,64 (тис грн.) ГП4 = 1858,59+5840 =7698,59 (тис грн.) ГП5 = 2259,54+5840 =8099,54 (тис грн.) 11. Розрахуємо сумарний дисконтований грошовий потік
ΣГПд=
12. Розраховуємо NPV NPV = 20679,28 – 14600 = 6079,28 13. Розраховуємо індекс доходності
PI = 14. Розраховуємо термін окупності Ток н = Ток р =
Для більш зручного сприйняття всі показники занесемо до таблиці (табл. 2.3) Таблиця 2.3
Другий проект 1. Розрахуємо виручку В1 = 8900*1800+19700*700 = 29810 (тис грн.) В2 = 13200*1800+22300*700 = 39370 (тис грн.) В3 = 15400*1800+34600*700 = 51940 (тис грн.) В4 = 18400*1800+43000*700 = 63220 (тис грн.) 2. Розрахуємо собівартість С/в1 = 12348+10308 = 22656 (тис грн.) С/в2 = 16307+13614 = 29921 (тис грн.) С/в3 = 21514+17961 = 39475 (тис грн.) С/в4 = 26186+21861 = 48047 (тис грн.) 3. Розрахуємо амортизаційні відрахування (Nа= 10%) АВ1 = 2900*0,1*4 = 1160 (тис грн.) ЗВ1 = 2900 – 1160 = 1740 (тис грн.) АВ2 = (1740+3200)*0,1*4 = 1976 (тис грн.) ЗВ2 = 4940 – 1976 = 2964 (тис грн.) АВ3 = (2964+3600)*0,1*4 = 2625,6 (тис грн.) ЗВ3 = 6564 – 2625,6 = 3938,4 (тис грн.) АВ4 = (3938,4 + 4900)*0,1*4 = 3535,36 (тис грн.) 4. Розраховуємо прибуток до оподаткування ПДО1 = 29810 – 22656 – 1160 = 5994 (тис грн.) ПДО2 = 39370 – 29921 – 1976 = 7473 (тис грн.) ПДО3 = 51940 – 39475 – 2625,6 = 9839,4 (тис грн.) ПДО4 = 63220 – 48047 – 3535,36 = 11637,64 (тис грн.) 5. Розраховуємо чистий прибуток ЧП1 = 5994*0,81 = 4855,14 (тис грн.) ЧП2 = 7473*0,81 = 6053,13 (тис грн.) ЧП3 = 9839,4*0,81 = 7969,91 (тис грн.) ЧП4 = 11637,64*0,81 = 9426,49 (тис грн.) 6. Розраховуємо грошові потоки ГП1 = 4855,14+1160 = 6015,14 (тис грн.) ГП2 = 6053,13+1976 = 8029,13 (тис грн.) ГП3 = 7969,91+2625,6 = 10595,51 (тис грн.) ГП4 = 9426,49+3535,36 = 12961,85 (тис грн.) 7. Розрахуємо сумарний дисконтований грошовий потік ΣГПд = (тис грн.)
8. Розрахуємо сумарні дисконтовані інвестиції ΣІ = (тис грн.) 9. Розраховуємо NPV NPV = 22245,16 – 10704,39 = 11540,77 10. Розраховуємо індекс доходності
PI = 11. Розраховуємо термін окупності Ток н = Ток р = Для більш зручного сприйняття всі показники занесемо до таблиці (табл. 2.4) Таблиця 2.4
Висновок: Другий варіант інвестиційного проекту є ефективнішим, оскільки в нього менший термін окупності(1,92роки), та більший індекс доходності, який складає 2,08. Перевагами другого варіанту є те, що виручка підприємства зростає з кожним роком, а за першим варіантом виручка є однаковою . Собівартість продукції за другим варіантом є меншою ніж у першому проекті. Меншими також є амортизаційні відрахування. Величина чистого прибутку за другим проектом є більшою, ніж величина першого. Охарактеризувавши головні показника, можна зробити висновок, що враховуючи всі вище наведенні розрахунки найкращим є другий проект.
©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|