Здавалка
Главная | Обратная связь

Розповідь з елементами бесіди



Тема: У світі казки чарівної

Мета: збагатити знання учнів усною народною творчістю рідного краю; розвивати логічне мислення, уважність, спостережливість; виховувати прагнення до добра і справедливості.

Обладнання:наочності,роздаткові матеріали,заохочення у вигляді подарунків.

Тип заняття:гра-подорож.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Привітання вчителя.

Ви сідайте тихо, діти,

Домовляйтесь не шуміти,

На занятті не дрімати,

А знання мерщій хапати.

ІІ. Повідомлення теми і мети. Мотивація.

- Сьогодні до нас завітав один дуже особливий гість. Він дуже любить діток і хоче вам подарувати подаруночок. Я думаю, що ви самі здогадаєтесь як його звати. (Карлсон)

- Діти, як звати нашого гостя?

- Він сьогодні прийшов не просто так. Карлсон хоче вам подарувати квиточки на потяг. А знаєте куди цей потяг прямує?От і я не знаю. Щоб дізнатися, куди ми попрямуємо, ми повинні розгадати кросворд, який для нас приготував Карлсон.

                           
      р і п к а          
          р а к          
            з а й ч и к  
к о л о б о к            
        ї ж а ч о к      
                           

1. На городі, що за черга

Дід і баба тут стоїть.

Тягнуть щось перед собою

І не витягнуть ніяк.

2. Має клешні й довгі вуса.

Я і сам його боюся,

Бо щипає мов гусак,

Ну, а звуть щипаку.

3. Довгі вуха, куций хвіст,

Невеликий сам на зріст.

На городі побував,

Нам капусту попсував.

Довгі ноги – скік та скік…

Ми погнались – він утік..

4. Хто кругленький і смачненький,

Із віконця скік та скік.

Втік від баби і від діда

До лисички на язик.

5. Колючий клубочок

Прибіг у садочок.

Отже, ви вже здогадалися, в яку країну ми помандруємо? Ось, тримайте ваші квиточки на поїзд. В добру путь.

ІІІ. Робота над темою.

Розповідь з елементами бесіди

- Дітки, коли ви лягаєте спати, вам, напевно, мама або бабуся читає казочки. Ви любите слухати казочки?

- Про що ми дізнаємося у казках?

- Як казочки завжди розпочинаються і як закінчуються?

- Якою є ваша улюблена казка?

- А ви знаєте, що казка прийшла до нас з давніх-давен? Передавалася вона з уст в уста, з покоління в покоління.

Український народ любив казки, тому понавигадував їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони втілювали людей, висміювали або возвеличували їхні вчинки, риси характеру.

Отже, казка – це казкова країна, де добро завжди перемагає зло.

2. Перша наша зупинка – це Сонячне місто.Діти, ви здогадуєтесь, хто тут живе? (Незнайко)

Погляньте, Незнайко задуманий. Він забув назви казок. Давайте допоможемо йому. Я буду читати уривок з казки, а ви скажете як вона називається.

1) Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку. От біжить мишка, улізла в ту рукавичку та й каже: «Тут я буду жити!» Коли це жаба плигає та й питає:

- А хто, хто в цій рукавичці?

- Мишка-шкряботушка. А ти хто?

- Жабка-скрекотушка. Пусти й мене!

- Іди!

(Рукавичка)

2) Жили собі двоє мишенят – Круть та Верть- і півник Голосисте горлечко. Мишенята було тільки й знають, що танцюють і співають. А півник удосвіта встане, всіх піснею збудить та й до роботи береться. (Півник і двоє мишенят)

3) Жили собі дід та баба. Вже й старі стали, а дітей нема. Журяться дід та баба: «Хто нашої й смерті догляне, що в нас дітей нема?!» От баба й просить діда:

- Поїдь, діду, в ліс, вирубай там мені деревинку та зробимо колисочку, то я положу деревинку в колисочку та й буду колихати; от буде мені хоч забавка!

Дід спершу не хотів, а баба все просить та просить. Послухався він, поїхав, вирубав деревинку, зробив колисочку. Положила баба ту деревинку в колисочку – колише й пісню співає:

- Люлі-люлі, телесику,

Наварила кулешику, -

Із ніжками, і з ручками

Буду тебе годувати!

(Телесик).

Молодці, діти, ми допомогли Незнайку пригадати назви казок і тепер він не сумує, а посміхається. Він в знак подяки подарував нам частинку якоїсь картики. Давайте розглянемо цю картинку. Що на ній зображено? (на кожній зупинці нам будуть дарувати частини картинки, в кінці заняття складається повна картина, на якій зображуються герої наприклад казки «Курочка Ряба»). Давайте збережемо цю картинку. Напевне вона нам ще знадобиться.

3. А тепер завітаємо в гості до однієї дівчинки.

Одна маленька дівчинка
зростом із мізинчик
народжена з зернятка
квітка-рідний дім їй

Хто вже здогадався про кого йде мова? (про Дюймовочку). Вона хоче дізнатися чи добре ми знаємо українські казки. Ми добре знаємо казки? Тож, давайте докажемо Дюймовочці, що ми гарно знаємо українські казки.

Вікторина Я буду читати вам питання,а ви будете на них відповідати. Хто першим підніме ручку, той буде відповідати. За правильну відповідь я вам даю маленьку фішечку (кольорові круглі фішечки з картону). Хто назбирає найбільше фішок – той отримає приз.

1) Яку пісеньку співав Колобок? (Я по засіку метений, Я із борошна спечений,— Я від баби втік, Я від діда втік, То й від тебе втечу!)

2) Як відказувала Коза-дереза, коли сиділа в заячій хатці? (Я, коза-дереза, За три копи куплена, Півбока луплена! Тупу-тупу ногами, Сколю тебе рогами, Ніжками затопчу, Хвостиком замету,— Тут тобі й смерть.)

3) Кого зустрів Колобок у лісі? (зайчика, вовка, ведмедя і лисичку).

4) Кого спіймав солом’яний бичок ? (Ведмедя, Сірого Вовка, Лисичку, Зайика-Побігайчика)

5) Кого перелякав Пан Коцький? (Ведмедя, Вовка, Дикого Кабана, Зайчика)

6) Скільки тварин тягло ріпку ? ( 3)

7) Хто жив у рукавичці? (Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, кабан-ікла, ведмідь-набрід)

8) Хто вимагав від Кози-дерези покинути зайчикові хатку? (Ведмідь, вовк, лисичка, рак)

9) Хто вигнав мишенят Круть і Верть із-за столу? (Півник)

10) Хто вигнав козу-дерезу із зайчикової хатки? (Рак)

11) Хто їв пиріжки у казці “ Колосок”? (Півник)

12) Як гукала свого сина Івасика-Телесика мати? (Телесику, Телесику! Приплинь, приплинь до бережка! Дам я тобі їсти й пити!)

13) Як кликав Півник на допомогу Котику? (Мій котику! Мій братику! Несе мене лиса За кленові ліса, За крутії гори, За бистрії води..)

14) Як просив Івасик-Телесик гусеняток? (Гуси, гуси, гусенята! Візьміть мене на крилята та понесіть до батенька, А в батенька – їсти й пити, Ще й хороше походити!)

15) Яку винагороду одержало гусеня у казці “ Івасик-Телесик”? (нагодували, напоїли і під крильця пшона насипали)

Молодці, діти! Тепер Дюймовочка бачить, що ви гарно знаєте казки. За це вона нам подарувала другу частину нашої картини. А ми вирушаємо далі.

Фізкультхвилинка.

Наш потяг зламався. І поки його будуть лагодити, давайте зробимо зарядку.

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірятка,

Вирушали на зарядку.

Похитали головою,

Раз притупили ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо.

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись.

Головою похитали

Й мандрувати знов почали.

5. Наш потяг полагодили і ми можемо вирушати далі. А наступною нашою зупинкою буде місто Загадок.А також ми завітаємо до короля міста Загадок. Жителі цього міста дуже люблять загадувати і розгадувати загадки. Давайте порозгадуємо загадки, які вони нам приготували.

1. На городі, що за черга

Дід і баба тут стоїть.

Тягнуть щось перед собою

І не витягнуть ніяк.

(Ріпка)

2. Ти впізнаєш вмить її

Одяг весь у попелі

Мачуха все лається

Сестри насміхаються.

(Попелюшка)

3. Маленьке, сіреньке,

Біди наробило:

Щось біле, кругленьке,

Хвостиком розбило.

Сумує і плаче бабуся,

Дідусь витирає сльозу,

А курочка кудкудаче:

«Я вам золоте знесу.»

(Курочка Ряба)

4. В’ється річка невеличка

Хлопчик у човні сидить.

З берега матуся кличе,

Щоб обідом пригостить.

І вгадать цього героя

Справа зовсім не складна.

Казка ця усім відома

Про кого вона?

( Про Івасика Телесика)

5. Хто кругленький і смачненький,

Із віконця скік та скік.

Втік від баби та від діда

До лисички на язик?

(Колобок)

Які ви молодці. Жителі міста Загадок вражені вашою кмітливістю і подарували нам ще одну частину нашої картини.Король дуже радий вітати вас в своїй країні. Молодці. Король дуже радий, що ви так добре знаєте казки. Він запрошує нас в казковий театр.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.