Здавалка
Главная | Обратная связь

Вправа 2. «Позитив та негатив»

Тема заняття: «Комп’ютерна та Інтернет -залежність як актуальні проблеми сучасності»

Мета: визначити та проаналізувати основні проблеми комп’ютерної та інтернет-залежності у молодіжному середовищі, визначити причини появи, симптоми та наслідки компютерної залежності, способи формування адекватної самооцінки для профілактики компютерної залежності. Розглянути вплив комп’ютера та мережі INTERNET на соціокультурний розвиток учнівської молоді. Дати інформацію про вплив комп’ютерних ігор на організм дитини. Визначити комп’ютерну та Інтернет залежність шляхом проведення анкетування.

Хід заняття

Викладач: Комп’ютер увірвався у наше життя стрімко і з кожним днем стає невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. В сучасному світі не вміти користуватись ним все рівно, що не вміти писати або читати. Сьогодні майже вся діяльність людини супроводжується інноваційними технологіями, які допомагають людині розвиватись та збагачувати свої знання, швидко і оперативно отримувати необхідну інформацію, економити час і раціоналізувати свою діяльність. З появою комп’ютерних технологій людство вийшло на нову сходинку свого розвитку. Саме завдяки інформаційним технологіям є можливість виконати великий обсяг роботи за менший проміжок часу, що підвищує ефективність професійної діяльності.

Вправа 1. Асоціативний кущ

Студентам пропонується дати відповідь на запитання:

«Для мене комп’ютер це …»

(Розваги, спілкування, перегляд фільмів, пошук додаткової інформації, велика бібліотека, помічник у навчанні….)

Доповідь студента: Сучасне життя та комп’ютер

Викладач: У сучасному світі повноцінне життя людини неможливо уявити без інформаційних технологій. Але разом з тим в результаті проникнення комп’ютерів та Інтернету в повсякденне життя людини з`явилися і хвороби, про які ще кілька років тому ніхто не знав – це комп’ютерна та Інтернет-залежності.

Вправа 2. «Позитив та негатив»

Мета: з’ясувати уявлення студентів про позитивні та негативні сторони при користуванні комп’ютером

Учасники діляться на дві групи:

§ перша група вказує про позитивні наслідки використання комп’ютерів;

§ друга група — про негативні наслідки використання комп’ютерів;

(відповіді необхідно обґрунтувати)

Доповідь студента: Розвиток комп’ютерної залежності. Ігроманія

Викладач: Розглянемо загальні ознаки комп’ютерної залежності

Психологічні симптоми:

§ Людині важко самостійно відірватись від роботи або гри на комп’ютері;

§ Якщо хтось або щось відволікає від комп’ютера, людина відчуває сильне роздратування;

§ Прийшовши додому або прокинувшись зі сну першим ділом вмикає комп’ютер;

§ Нездатність спланувати завершення сеансу роботи або гри (ще трошки, ще 5 хвилин);

§ Час проведений за комп’ютером змушує залежного відкласти або ігнорувати домашні справи, роботу, навчання, зустрічі, домовленості;

§ Постійний пошук грошей на придбання ігор, обладнання, оплати Інтернету;

§ Завжди є пояснення і виправдання власної пристрасті перед іншими. Дитина обманює, дорослий імітує бурну діяльність;

§ Відчуття емоційного піднесення, ейфорії під час роботи на комп’ютері;

§ Справи поза комп’ютером викликають пригнічений стан (абстиненція);

§ Обговорюється комп’ютерна тематика завжди і зі всіма, хто щось розуміє з даного питання.

Фізичні симптоми:

§ Зап’ястний тунельний синдром — оніміння та зниження чутливості пальців;

§ Сухі очі;

§ Головні болі (схожі на мігрень);

§ Болі у спині;

§ Недотримання гігієни;

§ Розлади сну.

§ Нехтування власним здоров’ям, гігієною, сном на користь часу, який проведено за комп’ютером.

§ Готовність нерегулярно харчуватись випадковою або одноманітною їжею, не відволікаючись від комп’ютера;

Доповідь студента: Медичні аспекти користування комп’ютером

Викладач:Розлянемо перші признаки залежності дитини/підлітка:

§ пропуски занять через ком­п’ютерну гру чи віртуальне спілкування в мережі Інтернет;

§ просиджування за комп’ютером уночі;

§ приймання їжі за комп’ютером;

§ відсутність інших захоплень, крім комп’ютерних ігор; та віртуальних пошуків у мережі Інтернет

§ віддавання переваги віртуальному спілкуванню;

§ загальний час, проведений за комп’ютером та у мережі, перевищує час виконання домашніх завдань, прогулянок, спілкування з батьками і однолітками, інших захоплень;

§ дитина не уявляє, чим себе зайняти, коли комп’ютер зламався;

§ конфлікти з батьками та їх шантажування у відповідь на заборону проводити час за комп’ютером.





©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.