Здавалка
Главная | Обратная связь

Команда і запасні гравці.

Правила гри в баскетбол

До складу кожної команди входить 5 основних і 5-7 постійних запасних гравців, які можуть вступити в гру тільки після зупинки гри і свистка судді.
2. Час гри.

У всіх класах баскетбольні матчі поділяються на 2 тайми по 20хв. чистого часу. Перерва між таймами 10хв. Якщо після закінчення часу матчу команди набрали однакову кількість очок, то дається додатковий час (5хв) для виявлення переможця. Кожна команда має право на 2 тайм-ауту в кожному таймі. Тренери зазвичай використовують тайм-аути для того, щоб дати гравцям тактичні настанови і зробити заміну.
3. Початок гри.

Гра починається з того, що в центрі майданчика суддя кидає м'яч вгору між двома гравцями, кожен з яких намагається відбити м'яч своїй команді.
4. Правила переміщення.

Згідно з цим правилом, гравець, який отримав м'яч, має право зробити тільки два кроки. Стрибок з місця з м'ячем у руці є порушенням правила переміщення.
5. Зупинних м'ячем.

Називається така ігрова ситуація, при якій з м'ячем стикаються по 1 або 2 гравця кожної команди і м'яч виводиться з гри. У цьому випадку гра триває спірним вкиданням.
6. М'яч поза грою.

Якщо м'яч або гравець з м'ячем стосується обмежених ліній площадки або підлоги, то суддя дає команду "поза грою".
7. Вкидання.

Після зупинки гри у випадку "поза грою" або технічних помилок (порушення правила переміщення, правила часу і т.д.) м'яч вводиться в гру шляхом викидання з-за бокової лінії.
8. Оцінки.

Кидок м'яча у кошик зараховується в тому разі, якщо м'яч падає через кільце і сітку зверху в низ. За кожний успішний кидок команда отримує 2 очки, за кожний вдалий штрафний кидок - 1 очко.
9. Правило фолу.

Одним з найважливіших правил баскетболу є правило фолу (в перекладі з англійської - "помилка"). Розрізняють персональні та технічні фоли.
До персональних фолам відноситься будь-яке навмисне торкання суперника (затримка гри, блокування руками і ногами і т.д.). в подібних випадках м'яч передається супротивникові для викидання. Після одинадцятого фолу за напівперіод фол під час невдалого кидка суперника карається двома штрафними кидками.
Технічний фол призначається в разі неспортивної поведінки гравця і карається двома штрафними очками, який виконує будь-який гравець команди суперника.
10. Правила часу.

Деякі правила часу вкрай важливі. Правило 30 сек. говорить, що через 30 сек. викидання атака повинна бути завершена кидком у кошик суперника.
Правило 3 сек. говорить, що нападник не може перебувати в області штрафного кидка суперника більше 3 сек.
Правило 10 сек. увазі, що атакуюча команда зобов'язана після викидання, проведеного на її половині майданчика, не довше ніж через 10 сек. довести м'яч до половини суперника, і після цього атакуюча команда не може повернути м'яч на свою половину.
11. Судді на майданчику і суддівська колегія.

Баскетбольні матчі судять 2 судді на майданчику. При винесенні рішень судді не можуть оскаржувати рішення один одного. За столом суддівської колегії знаходяться: 1-й суддя - хронометрист, щовідповідає за чисте час матчу, 2-й суддя - хронометрист, що відповідає за правило 30 сек., Суддя - протоколіст, заносячи в особисті картки гравців отримані окуляри, зауваження, поточний результат і положення "поза грою".

©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.