Січень. III тиждень
Література 1. Артемонова Л., Янківська О. Дидактичні ігри і вправи у дитячому садку. – К., 1977. – 127. 2. Буракова А. Педагогічні інновації в дошкільній освіті. //Дошкільне виховання. – 1999. - №7. – С.5-6. 3. Бурова В. Дидактичні ігри: організація та керівництво. // Дошкільне виховання. – 2002. - №7. – С.12-14. 4. Буркуна Н., Бовтрук Л. Інноваційні технології – дошкільнятам. //Дошкільне виховання. 1995. - №12. – С.25. 5. Дидактичні ігри і заняття з дітьми раннього віку. – К.,1975. – 160с. 6. Дичківська І. Інноваційні педагогічні технології. – К., 2004. – С.191-209. 7. Доман Г. Гармоничное развитие ребенка. – М., 1996. – 538с. 8. Зайцев Н. Письмо. Чтение. Сет. – СПб., 1997. – 242. 9. Зайцев Н.Сенсація? Трудно поверить? //Педагог. вестник. – 1994. - №1. – С.43-65. 10. Олійник Л. Ознайомлення дітей раннього віку з сенсорними еталонами.// Дошкільне виховання. – 1996. - №6. – С.18-19. 11. Тютюнников А.До гармонії навчання, виховання, гри. // Дошкільне виховання. – 1994.- № 5-6. – С.8-10. Практичне заняття № 5: «Сучасні методики розвитку дітей раннього віку»(2 год.) Запитання та завдання: - розкрийте сутність методики М.Монтессорі; - охарактеризуйте методику надання енциклопедичних знань за Г.Доманом; - опишіть особливості методики Марії Гмошинской; - зробіть розгорнутий конспект заняття за однією з сучасних методик розвитку дитини раннього віку( вік за вибором). Методичні рекомендації: Варіанти дидактичних ігор за методикою Глена Домана Дидактична гра: "Чую – бачу – відчуваю". Мета: Закріплення вивченого слова. Хід заняття Вихователь пропонує заплющити очі. Коли діти відкривають очі, держить в руках картку, на якій написано "ВОДА". - Дітки звучить ось так: ( вихователь переливає воду з кружки в кружку). - Діти, на дотик нагадує про себе так: (пропоную занурити ручки у воду). - Діти на смак вода така: ( даю дітям спробувати воду). - Написано на смужці, яке слово? (Вода). Гра "Звідки слово прийшло?". Мета: Залучення до тлумачення слів. Додержання до послідовності роботи з новим словом. - називання, - використання наочності, - тлумачення. Хід заняття Вихователь пропонує послухати віршик: "Огудинка зростила синочка, Нарекла його огірочком." Вихователь показує малюнок "Огірочок на огудинці". Також показати картку з написаним словом "ОГІРОК". Потім висунути свою версію виникнення слова. Вихователь заохочує голосом, мімікою уважно слухати, розуміти, брати участь в іграх, аналізувати слова, будувати речення, читати. Дидактична гра "Добре слово і зле" Хід Діти, ви напевно знаєте, і люди так кажуть, і казки, що люди бувають різні і слова бувають різні — добрі і злі. «Добре слово приголубить, А зле слово загубить» Слова, як і люди, мають обличчя. Вихователь роздає кожній дитині площинне зображення доброго слова і злого, або малює їх у зошитах: Гра "Бігає, літає, стрибає". Мета: Добір іменників до дієслів. Читання, закріплення знань про тварин, птахів, комах. Включення слів у пізнавальну активність дітей. Хід заняття Вихователь показує дітям картки зі словами: бігає, літає, стрибає і пропонує зайти в парні картки, іграшки. Гра: "Читаю, віршики складаю." Мета: Читання слів. Розвиток мовленнєвої діяльності й аудіювання - говоріння. (Естетична функція мовлення). Хід заняття Вихователь виразно починає рядки: Дівчинка радіє – мама плаття… (шиє). (Показує картку з словом ШИЄ). Дівчинка радіє, бо сонечко…(гріє). (Показує картку з словом ГРІЄ). Дощик поливає, грибочок… (виростає). ( Показує картку з словом ВИРОСТАЄ). Гра "Розкажи щедрівку". Мета: Запамятовування щедрівок за допомогою карток зі словами. Розвиток мисле творчої функції мовлення. Хід Вихователь пропонує послухати щедрівку, розповісти її за допомогою карток. Хоче Лиска щедрувати, з Новим роком привітати: і Зайчика – стрибайчика, Котика – воркотика, і Півника – співунчика, і Ведмедика – ласунчика і ще Козенят, і усіх малят.Матінко моя єдина Тема: "Матінко моя єдина". Мета:навчати дітей читати нескладні слова. Розвивати пам'ять, мислення, зорову і слухову стимуляцію, збагачувати і активізувати словниковий запас, закладати основи екологічного виховання; закріпити частини доби. Виховувати любов до близьких людей. А в козенятка є мама? Хто його мама ? (коза). А тепер подивіться на цю картинку. Кого ми тут бачимо?(кошенят). Що роблять кошенятка ? (хлепчуть молоко). А в кошенят є мама? Як ви думаєте, хто в кошеняток мама? (кішка). На цій картині кого ми бачимо? (телятко). А у телятка є мама ? Хто мама у телятка? Хто в білченят мама ? (Білка). Де домівка білченят? (У дуплі). Хто у ведмежат мама? (Ведмедиця). Де домівка ведмежат? (У барлозі). Кого ми тут бачимо? (Лисенят). Хто в лисенят мама? (лисиця). Де домівка лисенят? (у норі). Хто в Їжачків мама? (Їжачиха). Вовчиця – вовченята
Література 1. Артемонова Л., Янківська О. Дидактичні ігри і вправи у дитячому садку. – К., 1977. – 127. 2. Буракова А. Педагогічні інновації в дошкільній освіті. //Дошкільне виховання. – 1999. - №7. – С.5-6. 3. Бурова В. Дидактичні ігри: організація та керівництво. // Дошкільне виховання. – 2002. - №7. – С.12-14. 4. Буркуна Н., Бовтрук Л. Інноваційні технології – дошкільнятам. //Дошкільне виховання. 1995. - №12. – С.25. 5. Дидактичні ігри і заняття з дітьми раннього віку. – К.,1975. – 160с. 6. Дичківська І. Інноваційні педагогічні технології. – К., 2004. – С.191-209. 7. Доман Г. Гармоничное развитие ребенка. – М., 1996. – 538с. 8. Зайцев Н. Письмо. Чтение. Сет. – СПб., 1997. – 242. 9. Зайцев Н.Сенсація? Трудно поверить? //Педагог. вестник. – 1994. - №1. – С.43-65. 10. Олійник Л. Ознайомлення дітей раннього віку з сенсорними еталонами.// Дошкільне виховання. – 1996. - №6. – С.18-19. 11. Тютюнников А.До гармонії навчання, виховання, гри. // Дошкільне виховання. – 1994.- № 5-6. – С.8-10. Практичне заняття № 6: «Організація спільної діяльності педагогів та сімей»(4 год.) Запитання та завдання: - охарактеризуйте особливості роботи педагога з сім’єю; - дайте визначення поняття «батьківський авторитет»; - проаналізуйте форми роботи дошкільного закладу з сім’єю; - представте варіант консультації для батьків з ігровими елементами спільної діяльності батьків та дітей за однією з тем:
1. Адаптація дітей до умов ДНЗ 2. Харчування дітей раннього віку 3. Телевізор у житті дитини до 3 років 4. Трудове виховання дітей у родині 5. Покарання дитини раннього віку 6. Безпека дитини 7. Як привчити малюка прибирати іграшки 8. Яка іграшка потрібна Вашій дитині 9. Вітаміни та здоров’я Вашої дитини 10. Загартування малюка 11. Режим дня дитини до 3 років 12. Що читати дитині до 3 років 13. Ігри для дітей раннього віку 14. Як підготувати дитину до ДНЗ 15. Граємося вдома 16. Вихідні дні з дитиною 17. Як навчити дитину спілкуватися з однолітками 18. Чому дитина плаче? 19. Прогулянки з дітьми до 3 років 20. Коли дитина захворіла 21. Правила виховання дитини в сім’ї 22. Розвиваючі мультфільми для дітей до року 23. Розвиваючі мультфільми для дітей до 2 років 24. Розвиваючі мультфільми для дітей до 3 років 25. Причини капризів дітей до 3 років 26. Причини плачу дитини до року 27. Догляд за немовлям 28. Ігри з немовлям 29. Як спілкуватися з новонародженою дитиною 30. Здоров’я дитини до року Методичні рекомендації: Приклад консультації для батьків на тему: «Вчимося грати разом» ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|