Здавалка
Главная | Обратная связь

Проведення семінарських занять з дисципліни



“Виконання судових рішень”

 

 

Київ – 2013


ТЕМА № 1. Загальні положення дисципліни

“Виконання судових рішень”

 

Навчальна мета: опрацювати систему базових понять теми; сформувати та закріпити систему уявлень студентів про місце виконавчого провадження у системі права, поняття виконавчого провадження, принципи виконавчого провадження, джерела виконавчого провадження.

Виховна мета:сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу в дусі поваги до закону і необхідності суворого виконання його положень.

Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, мовлення, пам’ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, творчість, самостійність фахівців, прищеплювати їм навички раціональних способів пізнавальної діяльності.

Обсяг навчального часу: 2 години

Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.

Наочні засоби: електронні документи з наочними засобами навчання, схеми у рекомендованих підручниках та посібниках.

 

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки: “Судові та правоохоронні органи України”, “Теорія держави та права”, “Конституційне право”, “Кримінальний процес”, “Цивільний процес”, “Господарський процес”, “Кримінально-виконавче право”, “Судова медицина”, “Судова психіатрія”

Навчальні питання:

1. Місце виконавчого провадження у системі права.

2. Поняття виконавчого провадження.

3. Принципи виконавчого провадження.

4. Джерела виконавчого провадження.

Література:

1. Конституція України, від 28.06.1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

2. Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини. Прийнята 4 листопада 1950 р. // Вісник Верховного Суду України. – 1997. – № 3.

3. Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції: Закон України від 17 липня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 40. – Ст. 263

4. Кримінально-виконавчий кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 3-4. – Ст. 21

5. Кримінальний процесуальний кодекс України: Затверджений Законом від 13.04.2012 № 4651-VI // Голос України. – 2012. – № 90-91.


 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Привітання (2 хв)

2. Перевірка наявності студентів на занятті (3 хв)

3. Визначення теми семінарського заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд (5 хв)

4. Розгляд основних питань (40 хв)

1. Місце виконавчого провадження у системі права.

2. Поняття виконавчого провадження.

3. Принципи виконавчого провадження.

4. Джерела виконавчого провадження.

5. Завдання для самостійного вивчення (заслуховування рефератів, доповідей) (20 хв):

1. Історія розвитку поглядів на місце виконавчого провадження у системі права.

2. Виконавче провадження у Радянській Україні.

3. Принцип законності та неупередженості виконання.

6. Короткий підсумок опрацьованого матеріалу (5 хв)

7. Оголошення отриманих оцінок (5 хв)

8. Оголошення про закінчення заняття.


ТЕМА № 2. Суб’єкти виконавчого провадження.

Навчальна мета: опрацювати систему базових понять теми; сформувати та закріпити систему уявлень студентів про поняття суб’єктів виконавчих правовідносин, державна виконавча служба, її структура та перелік посад, сторони виконавчого провадження та інші учасники, які беруть участь у виконанні. Учасники, які сприяють виконанню.

Виховна мета:сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу в дусі поваги до закону і необхідності суворого виконання його положень.

Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, мовлення, пам’ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, творчість, самостійність фахівців, прищеплювати їм навички раціональних способів пізнавальної діяльності.

Обсяг навчального часу: 2 години

Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.

Наочні засоби: електронні документи з наочними засобами навчання, схеми у рекомендованих підручниках та посібниках.

 

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки: “Судові та правоохоронні органи України”, “Теорія держави та права”, “Конституційне право”, “Кримінальний процес”, “Цивільний процес”, “Господарський процес”, “Кримінально-виконавче право”, “Судова медицина”, “Судова психіатрія”

Навчальні питання:

1. Поняття суб'єктів виконавчих правовідносин.

2. Державна виконавча служба, її структура та перелік посад.

3. Сторони виконавчого провадження та інші учасники, які беруть участь у виконанні. Учасники, які сприяють виконанню.

 

Література:

1. Конституція України, від 28.06.1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

2. Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини. Прийнята 4 листопада 1950 р. // Вісник Верховного Суду України. – 1997. – № 3.

3. Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції: Закон України від 17 липня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 40. – Ст. 263

4. Кримінально-виконавчий кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 3-4. – Ст. 21

5. Кримінальний процесуальний кодекс України: Затверджений Законом від 13.04.2012 № 4651-VI // Голос України. – 2012. – № 90-91.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Привітання (2 хв)

2. Перевірка наявності студентів на занятті (3 хв)

3. Визначення теми семінарського заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд (5 хв)

4. Розгляд основних питань (40 хв)

1. Поняття суб'єктів виконавчих правовідносин.

2. Державна виконавча служба, її структура та перелік посад.

3. Сторони виконавчого провадження та інші учасники, які беруть участь у виконанні. Учасники, які сприяють виконанню.

5. Завдання для самостійного вивчення (заслуховування рефератів, доповідей) (20 хв):

1. Правові засади діяльності державної виконавчої служби.

2. Проблеми організації діяльності державної виконавчої служби.

3. Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України як центральний орган в системі державної виконавчої служби.

 

6. Короткий підсумок опрацьованого матеріалу (5 хв)

7. Оголошення отриманих оцінок (5 хв)

8. Оголошення про закінчення заняття.








©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.