Здавалка
Главная | Обратная связь

Гра «Вірю — не вірю»

Рослинний і тваринний світ Північної Америки

Мета: ознайомити учнів з рослинним і тваринним світом Північної Америки; розвивати мовлення, мислення; вчити складати комп’ютерні презентації, розповіді про природу материків і океанів, виступати перед класом з підготовленою інформацією; виховувати пізнавальний інтерес.

 

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 3)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про рослинний і тваринний світ Північної Америки.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розповідь учителя (або підготовлених учнів)

— Тваринний світ материка різноманітний. У тундровій зоні можна зустріти північного оленя, білого ведмедя, песця. Там також мешкають полярний вовк і ласка. У тайговій зоні численні хутрові звірі: видра, скунс, соболь. Серед хижих тварин зустрічаються ведмеді, вовки, рисі, росомахи; з гризунів: щур ондатра і канадський бобер. Примітний великий гризун — поркупайн, який живе на деревах. У широколистяних лісах мешкає сумчастий щур — опосум. На південному сході материка можна зустріти алігатора та алігаторову черепаху. Із земноводних цікава жаба бик, довжина якої сягає 20 см. Степи і лісостепи населені антилопами-вилорогами, койотами, бізонами, борсуками і степовими тхорами.

У Північній Америці близько 600 видів птахів. Тут можна зустріти зграї ібісів, пеліканів, фламінго, каліфорнійського грифа і куріпку, а також десятки видів колібрі, ареал проживання яких досягає Аляски.

Загальна кількість рослин Північної Америки становить 300 видів. Вони вражають розмірами і швидкістю зростання. Тут багато унікальних видів: тюльпанове дерево, гікорі, туя, секвойя, магнолія. У північній частині материка поширені карликові верби, ягідні чагарники і берези. Флора і фауна Північної Америки вражає своєю різноманітністю й унікальністю.

Більшість рослин і тварин цього материка поширені й на інших материках, зокрема в Євразії. Рослиною, яка зустрічається тільки в Північній Америці, є дерево-гігант секвойя, а твариною — бізон.

Робота за підручником (с. 74–77)

Вправа «Мікрофон»

Учні відповідають на запитання на с. 74.

— Які природні зони є на території Північної Америки?

— За малюнком 64 розкажіть про зону арктичних пустель.

— Які тварини тут мешкають?

Учні працюють за завданнями підручника на с. 74–75.

— Що ви дізналися про зону тундри?

— Розкажіть про зону тайги.

— Розкажіть про різноманітність рослинного і тваринного світу в мішаних і листяних лісах.

— Де можна побачити бізонів?

— Назвіть рослини і тварин пустель.

— Як охороняють і відновлюють природу у країнах Північної Америки?

— Розкажіть, про що ви прочитали у «Бібліотечці природодослідника».

— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 77.

— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вірю — не вірю»

Чи вірите ви в те, що?..

· Флора і фауна Північної Америки вражає своєю різноманітністю й унікальністю.

· У Північній Америці не вирощують пшеницю, кукурудзу. (Вирощують)

· У Північній Америці є дерево-гігант секвойя.

· У Північній Америці не живе сумчастий щур — опосум.

· Північна Америка — четвертий за розміром материк на Землі.

· У Північній Америці є величезні озера.





©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.