Лінгвістична загадкаСтр 1 из 4Следующая ⇒
Узагальнення й систематизація вивченого з теми « Правопис прислівників» Мета:узагальнити й систематизувати знання учнів про прислівник як частину мови таправила правопису прислівників, сформувати цілісну систему особистих знань учнів з теми, структурувати вивчений теоретичний матеріал, удосконалювати орфографічні вміння й навички;розвивати спостережливість, уважність, кмітливість як важливі елементи розумової діяльності; виховувати інтерес учнів до уроків рідної української мови; любов до рідного слова. Тип уроку:урок узагальнення й систематизації вивченого. Обладнання:мультимедійна презентація, індивідуальні завдання. Хід уроку І. Початок уроку «Епіграф» Як парость виноградної лози, Плекайте мову. Пильно й ненастанно Політь бур’ян. Чистіша від сльози Вона хай буде. Вірно і слухняно Нехай вона щоразу служить вам, Хоч і живе своїм живим життям. М. Рильський -Як ви розумієте слова М.Рильського ? -Про який бур’ян говорить автор? -Що нам потрібно робити, щоб його не було у нашій мові? Отже, якщо ми хочемо, щоб нас поважали як людей, що мають власну гідність, давайте повсяк час поглиблювати і вдосконалювати знання рідної мови. Адже скільки цікавого і невідомого вона таїть у собі. Тож давайте разом працювати, що нам сьогодні, завтра, щодня, щороку, завжди, тут, там, весело, радісно, щасливо було. А працювати будемо у групах.(учні завчасно поділені на 2 групи) Лінгвістична загадка А зараз ми з вами спробуємо відгадати лінгвістичну загадку. Назвіть 5 днів тижня, не називаючи при цьому ні числа, ні назви днів. ( Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра) 1.Які слова ви використали? 2.До якої частини мови вони відносяться? 3.Назвіть розряд цих прислівників.( Часу) « Інтелектуальна розминка»Мовознавча вікторина (на таблиці номери питань закриті кольоровою карткою, учень підходить до дошки, обирає питання, дає відповідь) 1. До яких частин мови належить прислівник? ( самостійних) 2. Чим відрізняється прислівник від самостійних частин мови? ( він незмінна частина мови) 3. А що означає незмінна частина мови? ( він не має ні роду, ні числа, ні часу, ні виду) 4. На які питання відповідають прислівники? 5. На які розряди за значенням поділяються прислівники ? (За значенням прислівники поділяються на два розряди: означальні й обставинні. Наприклад, тихо, взимку). 6. Назвіть підрозряди означальних прислівників. (Означальні прислівники поділяються на менші розряди:якісно-означальні, кількісно-означальні, прислівники способу дії ) 7.Назвіть підрозряди обставинних прислівників. (Обставинні прислівники поділяються на менші розряди:часу, місця,причини, мети) 8. Яку синтаксичну роль виконують?(обставина, іноді означення) 9. Які ступені порівняння утворюють прислівники? ( вищий і найвищий) 10. Що таке прислівникові сполучення? (сполуки іменників з прийменниками , які відповідають на питання прислівника і є у реченні обставинами) 11. Яку синтаксичну функцію виконують прислівники у реченні?(обставина, означення) 12.З якими частинами мови може бути пов'язаний прислівник?(з дієсловом і іменником) ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|