Здавалка
Главная | Обратная связь

Притча про мандарина.



Козельська А.І.

Практичний психолог

Смілянської загальноосвітньої

Школи I –III ступенів № 7

Тема: «Збереження та зміцнення психологічного здоров'я педагога».

Мета: ознайомити з поняттям «синдром професійного вигорання», його причинами, стадіями, способами профілактики.

Форма проведення: тренінг.

Обладнання: пісочний годинник, тест «Чи загрожує вам нервовий зрив?», диски з релаксаційною та інструментальною музикою для релаксації, тест «Мандрівка»

Хід заняття:

Вправа “Посмішка по колу”

Мета:згуртування колективу, психоемоційний контакт.

Учасники семінару стоять у колі та по черзі вітаються із сусідом праворуч, а потім - ліворуч. Привітання промовляються лагідно, з посмішкою, з нахилом голови.

Вправа «Прийняття правил групової роботи»

Учасники сідають у коло.

Інструкція.

Після того як ми познайомилися, приступимо до обговорення основних правил групової роботи. Я буду пропонувати правила, ви можете їх доповнити чи змінити.

Правила групової роботи.

1. Звертатися один до одного по імені.

2. Приймати себе та інших такими, які вони є.

3. Бути щирим.

4. Уникати оцінок один одного.

5. Все, що робиться в групі, робиться на добровільних засадах.

6. Поважати один одного.

9. Конфіденційність всього, що відбувається в групі.

10. Спілкування за принципом «тут і зараз».

Вступне слово ведучого.

Професія педагога - вимагає щоденного, повсякчасного витрачання душевних сил та енергії. Дослідженнями з'ясовано, що представники даних професій схильні симптомів поступового емоційного стомлення і спустошення - синдрому емоційного вигорання.
Найбільш вираженими симптомами емоційного вигорання є неадекватне виборче емоційне реагування і редукція професійних обов'язків. На стадії становлення знаходяться такі симптоми як переживання психотравмуючих обставин, емоційно-моральна дезорієнтація, психосоматичні порушення. Уміння володіти собою, тримати себе в руках - один з головних показників діяльності педагога, від чого залежать і його професійні успіхи, і психологічне здоров'я.

Людина, що знає себе, свої потреби і способи їх задоволення, може більш усвідомлено та ефективно розподілити свої сили протягом кожного дня, тижня, місяця, цілого року, а значить, продовжити термін своєї успішного життя.

Вправа «Пісочний годинник»

Мета: збір очікувань.

Завдання: переклеїти стікери з вашими очікуваннями від тренінгу на верхню частину годинника.

Перегляд презентації «Синдром професійного (емоційного) вигорання»

Тест “Чи загрожує вам нервовий зрив?”(додаток 1).

 

Притча про мандарина.

Колись у давньому Китаї жив розумний, але пихатий мандарин. І він вважав себе розумнішим і хитрішим за всіх. Але одного разу його прислуга доповіла, що неподалік від кордону з‘явився мудрець, розумніший за всіх на світі. Ох і розсердився ж мандарин, що хтось вважає цього мудреця розумнішим за нього. І велів він привести до нього мудреця. А сам вирішив його обдурити: “ Візьму метелика у долоні, заховаю його за спину і запитаю, який метелик у мене в долонях - живий чи мертвий? І коли мудрець скаже, що живий, то я його стисну у долонях, щоб він загинув, а якщо скаже, що мертвий, я розкрию долоні та випущу метелика на волю“. Ось і настав день зустрічі мандарина та мудреця. У великій залі зібралося багато людей, всім хотілося подивитись на інтелектуальний двобій. До зали ввійшов невеличкий, худорлявий чоловік. Він підійшов до мандарина та сказав, що дасть відповідь на любе запитання. Мандарин вчинив так, як задумав. Заховав метелика за спину у своїх долонях та спитав у мудреця: “Який метелик у мене в руках - живий чи мертвий?”. Мудрець подумав трохи, посміхнувся та й відповів:”Все в твоїх руках”... І збентежений мандарин випустив метелика з долонь.

Тому і ми, коли думаємо про своє здоров’я, повинні весь час пам’ятати, що все в наших руках.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.