Здавалка
Главная | Обратная связь

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ОРГАНІЗАЦІЇ І ПРОВЕДЕННЯ УРОКІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ



Типи уроків з праці визначають в основному за цілями навчання - урок засвоєння учнями нових знань,

- урок формування вмінь і навичок,

- комбінований урок,

- урок-екскурсія [2].

Методисти В.Кузнєцов, Я. Рожнєввизначили типи уроків за змістом:

- уро­ки з обробки паперу,

- уро­ки з обробки тканини,

- уро­ки з обробки різних матеріалів,

- технічного моде­лювання [3].

Питання структури уроків вимагає ре­тельного обдумування, оцінки різних варіантів, що зумо­влено особливостями змісту предмета й віку учнів, кількі­стю годин на тему, метою конкретного уроку.

 

Типи і структура уроків за цілями навчання:

Тип уроку: урок засвоєння нових знань (за Веремійчиком І.М.)

Тема. Вступне заняття

Мета. Ознайомити учнів з організацією робочого місця, матеріалами та інструментами, загальни­ми правилами безпеки при роботі з ними. Формувати в дітей уявлення про розподіл пра­ці в суспільстві. Виховувати культуру праці на робочому місці.

Хід уроку

І. Організація класу, повідомлення теми й мети уроку

П. Вступна бесіда

Ш. Навчально-пізнавальна діяльність учнів

IV. Підсумок уроку

Тип уроку:урок-екскурсія (за Веремійчиком І.М.)

Тема. Заготівля і зберігання природних матеріалів

Мета. Заготовити природний матеріал для аплікацій і об'ємних виробів. Розвивати дитячу спосте­режливість до особливостей і властивостей природних матеріалів. Виховувати інтерес і бережне ставлення до природи.

Хід уроку

І. Бесіда щодо змісту екскурсії у парк (ліс)

П. Перехід від школи до парку (лісу)

Ш. Практична робота учнів

ІV. Перехід від парку (лісу)

V. Підсумок екскурсії

Тип уроку: формування вмінь і навичок (за Веремійчиком І.М.)

Тема. Об'ємні вироби з паперу (2 уроки)

Мета. Формувати в учнів конструктивні вміння й навички. Розвивати в дітей образне уявлення предметів об'ємної форми. Виховувати охай­ність, естетичний смак.

Хід уроку

І. Організація класу

II. Мотивація навчально-трудової діяльності

III. Актуалізація знань учнів

IV. Послідовність трудових дій

V. Самостійна робота учнів

VІ. Аналіз і оцінка учнівських робіт

VП. Прибирання робочих місць

Тип уроку: комбінований (за Веремійчиком І.М.)

Тема. Об'ємні вироби зприродного матеріалу

Мета. Вчити дітей створювати образи об'ємної форми з природного матеріалу. Розвивати дитячу творчість, фантазію. Виховувати пізнавальний інтерес до природи і техніки.

Хід уроку

І. Організація класу

П. Мотивація навчально-трудової діяльності

Ш. Пізнавальна діяльність учнів

ІV. Послідовність трудових дій

V. Самостійна робота учнів

VІ. Аналіз і оцінка учнівських робіт

VІІ. Прибирання робочих місць

 

Типи і структура уроків за змістом:

Тип уроку: обробка паперу і картону (Кузнєцов В., Рожнєв Я.)

Тема. Предметні дидактичні ігри (2 уроки)

Мета. Формувати вміння й навички учнів при роботі з папером і картоном. Розвивати дитячу актив­ність, міжпредметні зв'язки у знаннях друго­класників. Пробуджувати почуття радості, захо­плення.

Хід уроку







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.