Здавалка
Главная | Обратная связь

Дисципліна « Медсестринство в хірургії».



Спеціальність: сестринська справа № 5.110102

Тема: « Догляд за хворими з пошкодженнями та захворюваннями грудної клітки».

Мета:

- навчитись проводити медсестринське обстеження пацієнтів.

- виявляти проблеми пацієнтів.

- складати план догляду за пацієнтами.

- надавати першу медичну допомогу та виконувати догляд за хворими з переломами

ребер, ключиці, пневмотораксами.

Студент повинен знати:

- анатомію органів грудної клітки.

- механічні травми грудної клітки: переломи ребер, ключиці; особливості надання першої

допомоги та догляду.

- класифікацію, механізм виникнення та можливі етіологічні чинники пневмотораксів.

- особливості догляду за хворими з дренажами в грудній порожнині.

Студент повинен вміти:

- проводити медсестринське обстеження та виявляти медсестринські проблеми у хворих із

пошкодженням грудної клітки.

- складати план догляду за пацієнтами.

- проводити іммобілізацію при переломі ребер, ключиці.

- підготувати сифонний дренаж за Бюлау для дренування плевральної порожнини.

Вивчити практичні навички:

1. накладання окклюзійної пов’язки при відкритому та клапанному
пневмотораксах.

2. переведення клапанного пневмотораксу у відкритий.

3. виготовлення дренажу за Бюлау для дренування плевральної порожнини.

4. накладання ватно-марлевих кілець Дельбе.

5. догляд за дренажами.

6. накладання пов’язки Дезо.

Хід заняття:

- контроль вихідного рівня знань (опитування студентів по головним питанням).

- рішення ситуаційних задач або курація хворих.

- оцінка стану хворого та догляд за ним.

- принципи надання ПМД та принципи лікування хворих з пошкодженням грудної клітки.

- відпрацьовування навиків.

- оформлення щоденників.

Самостійна робота:

- складання плану обстеження хворих.

- виконання практичних навичок.

- контроль теорії.

Домашнє завдання: „ Захворювання молочної залози”.

Література: О.М.Кіт « Медсестринство в хірургії». Укрмедкнига 2002. Стор. ______

Дата:

Висновок:

Викладач:

№4

 

Тема: „Захворювання молочної залози”.

Мета: - навчитись виявляти проблеми пацієнтів з захворюваннями молочної

залози.

 

Студент повинен знати:

- загальні захворювання молочної залози: гострий лактаційний й гострий гнійний мастит;

- доброякісні та злоякісні пухлини грудної залози, клінічні ознаки, діагностику, методи лікування.

Студент повинен вміти:

- проводити профілактичні заходи для своєчасного виявлення хворих.

 

Вивчити практичні навички:

1. участь у діагностиці та лікуванні запальних процесів грудної залози;

2. накладати м’які бинтові пов’язки на молочні залози.

 

Хід заняття:

- контроль вихідного рівня знань;

- відпрацьовування практичних навиків;

- рішення ситуаційних задач.

 

Самостійна робота:

- складання плану обстеження хворих;

- контроль теорії.

 

Домашнє завдання: „Догляд за хворими з травмами живота та черевної

порожнини”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

 

 

Дата:

 

Висновок:

 

Викладач:

№5

 

Тема: „Догляд за хворими з травмами живота та черевної порожнини”.

Мета: - навчитись виявляти проблеми пацієнтів з травмами живота.

 

Студент повинен знати:

- основні спеціальні та інструментальні дослідження: езофагогастроскопія, УЗД, рентгеноскопія, лапароскопія.

Студент повинен вміти:

- аналізувати перебіг хвороби в пацієнтів;

- підгодовувати хворих до гастроскопії, УЗД та рентгеноскопічного дослідження.

 

Вивчити практичні навички:

1. участь у діагностичних та лікувальних маніпуляціях;

2. підготовка хворих до діагностики досліджень;

3. складання набору інструментів для лапаротомії;

4. ПМД у випадку закритого і відкритого ушкодження живота.

 

Хід заняття:

- відпрацьовування навиків;

- складання плану обстеження хворого;

- контроль вихідного рівня знань.

 

Самостійна робота:

- складання плану обстеження хворих;

- контроль теорії.

 

Домашнє завдання: „Гострий живіт”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

 

 

Дата:

 

Висновок:

 

Викладач:

 

№6

 

Тема: „Гострий живіт”.

Мета: - навчитись проводити диференційну діагностику гострого живота.

 

Студент повинен знати:

- синдром гострого живота;

- запальні захворювання очеревини: проривна виразка шлунку, дванадцятипалої кишки, защемлена грижа, панкреатит, кишкова непрохідність;

- особливості діагностики гострого живота.

Студент повинен вміти:

- аналізувати перебіг хвороби в пацієнтів з різними захворюваннями органів черевної порожнини;

- розпізнавати гострі хірургічні захворювання.

 

Вивчити практичні навички:

1. ПМД у разі гострих захворювань гострого живота;

2. ПМД у разі кровотечі зі стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки;

3. ПМД в разі внутрішньочеревних кровотеч;

4. виконання перев’язок;

5. складання набору для лапаротомії;

6. участь у догляді за післяопераційними хворими з патологією органів черевної порожнини.

 

Хід заняття:

- контроль вихідного рівня знань;

- рішення ситуаційних задач;

- оформлення щоденників.

 

Самостійна робота:

- контроль теорії;

- відпрацьовування навиків.

 

Домашнє завдання: „Контрольний модуль №4”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

 

 

Дата:

Висновок:

 

Викладач:

№4







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.