Здавалка
Главная | Обратная связь

Тема: . Гуманістична спрямованість філософії XIX- ХХ століття.



Теоретичний блок.

- Особливості становища людини в світі та необхідність її самовизначення.

- Поняття та типологія світогляду.

- Світогляд і філософія.

- Особливості історичного виникнення філософії. Філософія і міфологія.

- Проблема визначення предмету філософії.

- Структура та функції філософії. Провідні позиції у філософії.

Практичний блок.

- З’ясування ключових термінів і понять: світогляд, філософія, рефлексія, категорії.

- Окреслення основних світоглядних питань (за І.Кантом)

Практичне заняття №2.

Тема: Стародавня філософія. Парадигма філософії Середніх віків.

Мета:ознайомити студентів з особливостями філософських парадигм, сформувати вміння порівнювати між собою провідні ідеї філософських шкіл, сприяти розумінню евристичного значення. Розвивати аналітичне мислення студентів, вміння проводити порівняння, робити узагальнення, формулювати власну позицію, власне бачення проблеми.

Хід заняття:

Теоретичний блок.

- Визначення філософської парадигми.

- Особливості та характерні риси західної та східної філософської парадигми.

- Умови, особливості зародження і можливості форми вираження світоглядної проблематики.

- Вихідні ідеї середньовічної патристики і схоластики.

Практичний блок.

- Сформувати у студентів знання і вміння оперувати ключовими категоріями теми: парадигма, сансара, дао, субстанція, апорія, ідеалізм, діалектика, патристика, схоластика.

- Сформувати вміння студентів визначати зміст основних філософських позицій, виділяти та пояснювати принципові успадкування і новації у філософських ідеях.

 

Практичне заняття №3.

Тема: Західноєвропейська філософія епохи Відродження та Нового часу.

Мета: формувати знання студентів про загальні етапи становлення філософських знань, акцентувати увагу на особливостях парадигм ренесансної філософії Нового часу. Формувати навички і вміння студентів пояснювати зміст принципів, обґрунтованих та запроваджених у філософське мислення мислителями означеної доби.

Хід заняття:

Теоретичний блок.

- Визначення поняття Відродження та провідні напрями ренесансної філософії: гуманістичний антропологізм, неоплатонізм, натурфілософія.

- Проблема методу у філософії Нового часу.

- Німецька класична філософія як особливий етап розвитку новоєвропейської філософії.

Практичний блок.

- Пояснення внутрішнього зв’язку між основними напрямами новоєвропейської філософії.

- Особливості тлумачення людини і суспільства філософськими парадигмами.

- Оцінка результатів розвитку німецької класичної філософії.

Практичне заняття №4.

Тема: . Гуманістична спрямованість філософії XIX- ХХ століття.

Мета:ознайомити студентів зі змінами парадигми філософського мислення в XIX- початку XX століття, показати вихідні ознаки некласичності як загальнокультурного явища, сформувати у студентів вміння проводити порівняння вихідних ідей класичної та некласичної філософії.

Хід заняття:

Теоретичний блок.

- Загальні особливості духовних процесів та розвитку філософії у XIX-XX століття.

- Вихідні ідеї А. Шопенгауера та С. К’єркегора.

- Ф. Ніцше та ідеї «філософії життя».

- Ніцшеанство та суспільно-політичні реалії XX століття.

- Проблема людини у філософії психоаналізу.

- Фрейдизм та неофрейдизм.

Практичний блок.

-Пояснення провідних тенденцій розвитку неокласичної філософії з виходом на проблеми сучасного життя.

- Порівняння основних особливостей філософії другої половини XIX століття та філософії XX століття.

- Оперування ключовими категоріями теми: ірраціоналізм, воля, сублімація, підсвідоме.

Практичне заняття №5.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.