Тема 5. Філософська думка в Україні.
Мета:сформувати знання студентів про історичні та культурні особливості формування української філософської думки, дати знання про зміст і проблематику найвизначніших культурно-освітніх та філософських пам`яток України, сприяти формуванню патріотичних почуттів та національної гордості студентів. Хід заняття: Теоретичний блок. - Українська філософія як органічна складова української духовної культури. - Загальні особливості української філософії. - Провідні філософські джерела та філософські ідеї часів Київської Русі. - Особливості філософських курсів Києво-Могилянської академії. - Життя та філософська діяльність Г.С.Сковороди. Практичний блок. - З’ясування органічного зв`язку розвитку філософських ідей з духовними та суспільно-політичними процесами на Україні. - Проведення порівняльного аналізу філософських надбань різних епох української філософії. - Розуміння культурного та соціального значення філософської спадщини для розвитку сучасного українського суспільства.
Практичне заняття №6. Тема: Філософське вчення про буття ( онтологія).
Мета: Сформувати знання студентів про фундаментальність проблеми буття та особливості людських вимірів проблеми буття, ознайомити студентів з послідовністю категоріальних визначень буття в історії європейської філософії, проаналізувати переваги та недоліки конкретно-наукового та філософського буття.
Хід заняття: Теоретичний блок. · Фундаментальне значення проблеми буття для філософії. · Проблема буття в історико-філософському окресленні. · Категоріальні визначення буття. · Сучасна наука про рівні та форми виявлення буття. Практичний блок. · З'ясування відмінностей між філософським та науковим розумінням буття. · Проведення порівняння класичного та некласичного розуміння буття. · Пояснення основних аспектів розуміння буття у сучасній науці. · З’ясування ключових понять: антропологічний принцип, буття, суще, інтенція, рух, час, простір, метафізика та онтологія.
Практичне заняття №7. Тема: Філософія пізнання. Мета: Сформувати знання студентів про процес пізнання і його види та рівні, ознайомити з існуючими у філософії тлумаченнями істини, пояснити процесуальний характер пізнання.
Хід заняття: Теоретичний блок. · Поняття пізнання та його види. · Рівні та форми пізнання. · Історико-філософський аспект проблеми гносеології. · Суб'єктно-об'єктна ситуація в пізнавальному процесі. · Проблема істини у пізнанні. · Людина і пізнання. Істина і правда. Практичний блок. · Співставлення між собою життєво-досвідного, наукового та художньо-мистецького пізнання, з'ясування їхніх переваг і недоліків. · Пояснення відмінностей між поняттями істина і правда. · З'ясування ключових понять: гносеологія, епістемологія, агностицизм, догматизм, істина, скептицизм. Практичне заняття №8. Тема: Духовні виміри людської свідомості. Мета: Сформувати знання студентів про зміст основних концепцій походження свідомості, про основні чинники виникнення та функціонування свідомості, основні складові структури свідомості та її функції. Пояснити студентам зв'язок проблеми свідомості з найважливішими особливостями людини, людського способу буття та філософським її осмисленням.
Хід заняття: Теоретичний блок. · Проблема онтологічного статусу свідомості та її суттєві ознаки. · Проблема походження свідомості. · Ідеальний статус буття свідомості. · Свідомість і мова. · Структура та функції свідомості. Практичний блок. · Використовуючи основні ознаки свідомості, пояснити особливості людської поведінки. · Аргументовано демонструвати переваги та недоліки основних концепцій походження свідомості. · Пояснити конкретними прикладами значення ідеального для функціонування свідомості. · Засвоєння та оперування ключовими термінами і поняттями: ідеальне, мислення, онтологічний статус свідомості, предметність, інтенціональність.
©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|