Практичне заняття №9.
Тема: Суспільство у вимірах філософського аналізу. Мета: сформувати знання студентів про суспільство, його структуру та основні функції, розкрити зміст категорії соціальне й окреслити аспекти впливу суспільства на людину, на природу і проблеми, породжені цим впливом. Хід заняття: Теоретичний блок. - Елементи, з яких складається суспільство. - Підходи до визначення суспільства. - Суспільство як система. - Соціальний редукціонізм та соціальний дарвінізм. - Людина й суспільство: основні аспекти співвідношення. Практичний блок. - Виділити спільне та відмінне у природних та соціальних процесах. - Окреслити аспекти взаємних впливів людини та суспільства функціонуванні суспільних процесів. - Пояснити, чому настільки складними постають процеси взаємодії суспільства і природи і чому людина не може прагнути панувати над природою. Практичне заняття №10. Тема: Філософська антропологія. Мета: Ознайомити студентів зі змістом основних концепцій походження людини та їхніми сучасними оцінками, розкрити сутнісні сили людини та основні складові людського способу буття. Хід заняття: Теоретичний блок. · Життя, буття та існування: сутність та співвідношення понять. · Проблематичність людського буття. · Проблема походження людини. · Діяльність та екзистенціалізм людського буття. · Сутнісні сили людини та багатство її проявів. Практичний блок. · Які перспективи відкриває людині усвідомлення нею проблематичності людського буття? · Зв’язок між концепціями походження людини та їх сучасними оцінками. · Поєднання між собою сутнісних сил людини та побудова ієрархії складових способу буття. · Пояснення способу і якості життя. · Самостійне окреслення студентами основних проявів свободи для пояснення складних ситуацій людського життя. Практичне заняття №11. Тема: Філософія історії. Мета: сформувати знання студентів про предмет і завдання філософії історії, про основні підходи до окреслення моделі історичного процесу та суб’єкта історії. Формувати вміння студентів пояснювати конкретними прикладами прояви прогресу і регресу в історії, робити узагальнення, формувати власну чітку позицію. Хід заняття: Теоретичний блок. - Філософія історії як напрям філософського знання. - Історичний процес як реальність. - Моделі історичного процесу. - Людина та історія. - Роль особи в історії. Практичний блок. - Застосовувати ознаки особи та особливості для пояснення проблеми суб’єкту історії. - На сучасних прикладах продемонструвати реальні прояви проблеми співвідношення людини та історії. - Зафіксувати здобутки та недоліки циклічної та лінійної моделі історії. - Порівняти природні та історичні процеси.
САМОСТІЙНА РОБОТА Змістовий модуль 1. Варіант № 1. І РіВЕНЬ. 1. Першим термін «філософ» вжив:|зміст,рація| а) Піфагор|відбивати| б) Фалес; в) Сократ.|товариства|; 2. Виберіть характерні риси східної цивілізації: а) Наявність єдиного духовного канону життя, якому підпорядковані всі основні сфери; б) Відносна автономність різних сфер суспільного життя; в) Відданість новаціям, цінування нового, орієнтація на майбутнє; г) Домінування індивідуального над загальним; д) Відданість традиціям, цінування старого, освяченого віками, орієнтація на минуле; е) Самозаглиблення, прагнення віддатись природному ходу речей; ж) Домінування цілого індивідуальним; з) Раціональне, аналітичне, логічно послідовне мислення; и) Образний, притчовий, афористичний стиль мислення; к) Активізм, прагнення змінювати дійсність. 2. Теорія пізнання це: а) Аксіологія; б) Онтологія; в) Гносеологія. 4. Вихід за межі світу це: а) трансценденція; б) екзистенція; в) логіка. 5. Положення, в силу якого все в світі відносно є: а) суб’єктивізмом; б) скептицизмом; в) релятивізмом; г) агностицизмом. 7. «Мокша» це: а) стан вічного щастя і блаженства, якого можуть досягнути ті душі, які у своїх життєвих втіленнях запобігли злу; б) закон універсального причинного зв’язку, згідно з яким все, що здійснює душа під час її актуального існування у певному тілі, становить її життєвий контекст: нічого не губиться, нічого не зникає, тому все погане і все добре впливає на долю душі в її подальших втіленнях; в) уявлення про світ єдиний духовно-інтелектуальний початок світу; г) індивідуальні, конкретні виявлення брахмана; д) уявлення про переселення душі з тіла в інше при його смерті. 7. Філософський метод інтерпретації це: а) діалектика; б) герменевтика; в) феноменологія. 8. Схоластика – це: а) напрямок у древній філософії; б) філософська діяльність батьків церкви; в) синтез релігії та філософії; г) заперечення ролі філософії. ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|