Здавалка
Главная | Обратная связь

Дослід «Сонце – кухар»

ПО НЕБУ СОНЕЧКО ГУЛЯЄ,І ТЕПЛО НАМ ПОСИЛАЄ

Мета.Сприяти формуванню в дітей уявлень про те, що життя на нашій планеті існує завдяки сонячному світлу і теплу. Викликати зацікавленість можливим використанням сонячного тепла в різних ситуаціях. Розвивати зорове сприймання, увагу, елементи логічного мислення, дрібну моторику. Виховувати самоконтроль, естетичний смак.

Матеріали: таця, серветки (білі і сині), печиво та квадратики шоколаду (за кількістю дітей).

Попередня робота. Найпростіший дослід: на підвіконня покладемо дзеркальце і такого ж розміру скельце чорного кольору. Через деякий час на дотик діти визначають, яке скельце нагрілося більше і чому?

Хід заняття

Привітання

Посміхнуся сонечку ,здраствуй, золоте.

Посміхнуся квіточці , хай вона росте.

Посміхнуся дощику , лийся мов з відра.

Друзям посміхаюся ,зичу їм добра.

Сюрпризний момент: в групі з`являється «сонячний зайчик».

-Ой, діти, погляньте, ось «зайчик скаче», давайте спіймаємо його. (Зайчик зникає)

Проблемна ситуація: як утворити сонячного зайчика?

Обмін думками:«Кому потрібне сонячне тепло?»

Складаємо модель відповідей: квітка, небо, пташка, людина, зайчик, дерево …

Отже, сонце потрібне всьому живому (метод відкриття законів природи).

-Чим корисне сонячне тепло, а чим – шкідливе?(підказка: сюжетні картинки).

Як людина використовує сонячне тепло? (виступають доповідачі за методом розширення інформаційного поля).

Фізкультхвилинка.

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

-Ми з вами також спробує використати сонячне тепло у своїх цілях. І сьогодні ви всі зможете переконатися, що сонце може бути й кухарем.

Дослід «Сонце – кухар»

Діти миють ручки, вдягають фартушки і готують за вказівкою: в кожну тарілочку на серветку покладемо одне печиво, а на печиво – квадратик шоколаду; ставимо тацю з тарілочками на добре освітлене сонцем місце – на підвіконня (чекаємо, що станеться далі).

 

 

Розповідь вихователя.

Ще в дуже давні часи наші пращури шанували Сонце. Як ви думаєте, чому? Напевно, тому, що воно – великий трудівник. Давайте-но згадаємо, що робить Сонце.

Сонце світить – і на подвір’ї, і в наших кімнатах добре видно. А в темряві, за відсутності сонця, ми навіть не бачили одне одного.

Сонце гріє, і його тепла вистачає для нагрівання всієї нашої планети. Спочатку нагрівається земля, вода, а вже від них – повітря.

Ми маємо дякувати сонечку й за те, що повітря чисте. Зелені рослини забирають з нього шкідливі гази та часточки пилу промислових викидів, а натомість насичують повітря киснем .Без допомоги Сонця вони б цього зробити не змогли.

-А, зараз подивимося, що сталося з нашими бутербродами.

Малята,погляньте, що шоколад на синіх серветках розплавився, можна було б і поласувати солодкими «бутербродами», та на білих-- шматочки шоколаду залишилися майже такої ж правильної форми, як були. Чому «бутерброди» на синіх серветках сонце «готує» швидше, ніж на білих?Діти, напевно ж , пригадують дослід зі скельцем та дзеркальцем і пояснять: блискуча поверхня краще відбиває сонячні промені, ніж біла. Поки готуються бутерброди на білих серветках, пограємо в ігри.

-Кому з цих тварин легше терпіти літню спеку?

 

-Який одяг ви оберете для прогулянки літнього сонячного дня?

 

Трохи терпіння, і сонячний кулінар зробив свою справу – на білих серветках вже готові смачні бутерброди. Першими бутерброди отримують, звісно, дівчатка, а хлопчики – пізніше. Смачного!





©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.