Універсальна дискримінантна функціяСтр 1 из 3Следующая ⇒
Задача №1
Альтман
Розрахувати та проаналізувати ймовірність банкрутства ВАТ "Світоч" за допомогою п'ятифакторної моделі Альтмана, якщо відомо, що станом на 01.01.2001 року робочий капітал підприємства був рівний 155000 грн., виручка від реалізації 300000 грн., собівартість реалізованої продукції 200000 грн., інші операційні доходи 400 грн., адміністративні витрати 15000 грн., витрати на збут 5000 грн., інші операційні витрати 12000 грн., інші доходи – 5000 грн., інші витрати – 20000 грн., надзвичайні витрати – 1500 грн., загальна вартість активів 799500 грн., ринкова капіталізація компанії 600000 грн., сума заборгованості 540000 грн.
Z = 1,2A + 1,4B + 3,3C + 0,6D + 1,0E, де: А – робочий капітал / загальна вартість активів = B – чистий прибуток / загальн单䍂谸蘷휀휀в C – чистий дохід / загальна вартість активів D – ринкова капіталізація компанії / сума заборгованості E – обсяг продажу / загальна вартість активів
ЧД = 300000-300000/6 = 250000 Приб до опод = 250000+400-15000-5000-12000+5000-20000 = 3400 Под на приб = 3400*0,25 = 850 Приб після опод = 3400-850 = 2550 ЧП = 2550-1500 = 1050
А = 155000/799500 = 0,193871 B = 1050/799500 = 0,001313 C = 250000/799500 = 0,312695 D = 600000/540000 = 1,111111 E = 300000/799500 = 0,375235 Z = 2,30828
Відповідно до шкали визначається ймовірність банкрутства підприємства: Z ≤ 1,8 – дуже висока 1,81 ≤ Z ≤ 2,70 – висока 2,71 ≤ Z ≤ 2,99 – можлива Z ≥ 3,00 – дуже низька
а) Z = 2,34563 б) Z = 2,30828 в) Z = 2,31936 г) Z = 2,32674 д) Z = 2,33627
Спрінгейт
Розрахувати та проаналізувати ймовірність банкрутства ВАТ "Електрон" за допомогою моделі Спрінгейта, якщо відомо, що станом на 01.01.2001 року робочий капітал підприємства був рівний 155000 грн., виручка від реалізації 300000 грн., загальна вартість активів 795500 грн., прибуток до сплати податків та процентів 13900 грн., прибуток до сплати податків 1900 грн., короткострокова заборгованість 465000 грн.
Z = 1,03A + 3,07B + 0,66C + 0,4D, де:
А – робочий капітал / загальна вартість активів B – прибуток до сплати податків та процентів / загальна вартість активів C – прибуток до сплати податків / короткострокова заборгованість D – обсяг продажу / загальна вартість активів
А = 155000/799500 = 0,193871 B = 13900/799500 = 0,01738587 C = 1900/465000 = 0,00408602 D = 300000/799500 = 0,37523452
Z = 0,405852
Якщо Z ≤ 0,862, то ймовірність банкрутства підприємства дуже висока
а) Z = 0,405852 б) Z = 0,419536 в) Z = 0,428647 г) Z = 0,432218 д) Z = 0,443971
Універсальна дискримінантна функція
Розрахувати та проаналізувати ймовірність банкрутства ВАТ "Іскра" за допомогою універсальної дискримінантної функції, якщо відомо, що станом на 01.01.2001 року показник cash-flow підприємства був рівний 50880 грн., валюта балансу 835000 грн., сума заборгованості 540000 грн., виручка від реалізації 300000 грн., собівартість реалізованої продукції 200000 грн., інші операційні доходи 400 грн., адміністративні витрати 15000 грн., витрати на збут 5000 грн., інші операційні витрати 12000 грн., інші доходи – 5000 грн., інші витрати – 20000 грн., надзвичайні витрати – 1500 грн., виробничі запаси 90000 грн.
Z = 1,5Х1 + 0,08Х2 + 10Х3 + 5Х4 + 0,3Х5 + 0,1Х6, де:
Х1 – cash-flow / зобов’язання Х2 – валюта балансу / зобов’язання Х3 – прибуток / валюта балансу Х4 – прибуток / виручка від реалізації Х5 – виробничі запаси / виручка від реалізації Х6 – виручка від реалізації / валюта балансу
ЧД = 300000-300000/6 = 250000 Приб до опод = 250000+400-15000-5000-12000+5000-20000 = 3400 Под на приб = 3400*0,25 = 850 Приб після опод = 3400-850 = 2550 ЧП = 2550-1500 = 1050
Х1 = 50880/540000 = 0,09422222 Х2 = 835000/540000 = 1,5462963 Х3 = 1050/835500 = 0,00125749 Х4 = 1050/300000 = 0,0035 Х5 = 90000/300000 = 0,3 Х6 = 300000/835000 = 0,35928144
Відповідно до шкали визначається ймовірність банкрутства підприємства: Z < 0 – дуже висока 0 < Z < 1 – підприємству загрожує банкрутство, якщо воно не здійснить санаційних заходів 1 < Z < 2 – фінансова стійкість підприємства порушена, але за умови переходу на антикризове управління банкрутство йому не загрожує Z >2 – підприємство вважається фінансово стійким
Z = 0,42104
а) Z = 0,40638 б) Z = 0,41081 в) Z = 0,42104 г) Z = 0,43534 д) Z = 0,44695
Задача №2
©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|