Здавалка
Главная | Обратная связь

ІІ група: «XIX століття в науці й техніці»



Ничих наук.

МЕТА:розкрити особливості мис­тецтва XIXст.; показати цілісність, без­перервність літературного про-

цесу; розвивати навички характеристики ху­дожнього напряму; пробуджувати інте­рес до мис-

тецтва XIX ст.; виховувати шанобливе ставлення до творів мис­тецтва.

ОБЛАДНАННЯ:виставка підруч­ників, хрестоматій, посібників, рекомендованих для вико­ристання в 10

класі

ТИП УРОКУ:урок засвоєння нових знань і формуван­ня на їхній основі вмінь і навичок.

ХІД УРОКУ

Как огромный, циклопический глаз —

познавательная способность девятнадцатого века

обращена в прошлое и будущее.

О. Мандельштам

I. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.

Російський поет Йосип Мандель­штам писав: «К девятнадцатому веку применимы слова Бодлера об альбатросе: «Шатром гигантских крыл он пригвожден к земле».

Начало столетия еще пробовало бороться с тягой земли, судорожными прыжками, мешковатыми й грузными полуполетами, конец столетия покоился уже неподвижно прикритый огромной палаткой непомерных-крыл. Покой отчаянья. Крьілья давят, противоречат своему естественному назначению.

Гигантские крылья девятнадцатого века... — это его познавательные силы. Познавательные способности девятнадцатого века не стояли ни в каком соответствии с его волей, с его характером, с его нравственным ростом. Как огромный, циклопический глаз познавательная способность девятнадцатого века обращена в прошлое и будущее. Ничего, кроме зрения, пустого и хищного, с одинаковой жадностью пожирающего любой предмет, любую эпоху».

 

II. Робота над темою уроку.

Презентація теми, мети уроку, загальна характерис­тика основних тематичних блоків програми із зарубіжної літератури для 10 класу.

 

Робота в групах. Заповнення схем «Яке воно XIX століття ?»

І група: «XIX століття в історії»

 
 
Наполеонівські війни  


 

 

Війни за не залеж-ність країн Латинської Америки
Франко-пруська війна і об'єднання Німеччини

 
 

 

 


ІІ група: «XIX століття в науці й техніці»

 

 

 
 

 








©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.