Здавалка
Главная | Обратная связь

ІІІ. Підбиття підсумків уроку.



• Повторне звернення до епіграфа.

Заключне слово вчителя.

Один із найвидатніших французьких письменників XIX століття, Анрі Бейль, кот­рий писав під псевдонімом Стендаль, за життя не мав ні визнання у критики, ні успіху у широкого читача. Майже всі його численні напрацювання художнього, історичного і критичного характеру залишились непоміче-ними. Лише зрідка з'являлися далеко не завжди сприятливі рецензії., Проте його високо цінив Проспер Меріме, ним захоплю­вався Бальзак, Гете і Пушкін із задоволенням читали «Червоне і чорне».

Долею Стендаля була посмертна слава. Його друг і виконувач духівниці Ромен Коломб у 1850-ті роки почав повне видання творів письменника. Одним із перших, хто заговорив про Стендаля і змусив звернути на нього увагу, був Бальзак. Називаючи його чудовим художником, Баль­зак стверджував, що зрозуміти його можуть тільки найбільш піднесені уми суспільства.

Очікувані результати.

Учень :

— висловлює судження про жанрові особливості соціаль­но-психологічного роману, а також про психологізм твору.

Домашнє завдання.

Підготувати матеріали до написання твору за романом Стендаля «Червоне і чорне».

10 клас

ТЕМА:Урок розвитку мовлення. Творча робота за романом Ф.Стендаля «Червоне і чорне»

 

МЕТА: формувати вміння написання твору-роздуму; розвивати зв'язне писемне мовлення учнів;

формувати потребу в творчому самовираженні.

ОБЛАДНАННЯ:тлумачний словник, цитатний мате­ріал, необхідний для написання творчої роботи.

 

ТИП УРОКУ: урок розвитку зв'язного мовлення.

 

ХІД УРОКУ

Головне достоїнство мови — в її ясності.

Стендаль

1. Мотивація навчальної діяльності;

Слово вчителя.

Творчість Стендаля складна і нео­днозначна. Реалісти в 50-х роках XIX століття визнали його своїм попередником. Дещо пізніше натуралісти по­бачили в ньому натураліста. Символісти заучували напа­м'ять його романи, бо цінували в них психологічний аналіз і знаходили парадоксальність і алогічність у раціональній логіці творчості письменника. Стендаль викликає супе­речки і досі, адже створені ним образи цікаві й супереч­ливі.

• Бесіда.

Які суперечності розривають душі героїв Стен­даля?

Яке почуття керує вчинками Жульєна Сореля?

Честолюбство позитивна чи негативна риса характеру?

 

• Словникова робота.

Честолюбство саме по собі не негативна якість. Фран­цузьке слово «ambition» означає і «честолюбство», і «спрагу слави», «спрагу почестей» і «прагнення», «спря­мованість». Честолюбство змушує людину розвивати свої здібності й переборювати труднощі.

Які вчинки Жульєна Сореля ви не можете зрозу­міти і виправдати?

Чому честолюбство цього героя не має однознач­ної оцінки ні у читачів, ні у автора?

Чи часто доводиться вам зіштовхуватися із проблемами вибору?

— Над якими проблемами змусив вас замислитися роман Стендаля?

II. Робота над темою уроку.

• Презентація теми, мети уроку.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.