Здавалка
Главная | Обратная связь

III. Підбиття підсумків уроку.



• Історичний екскурс.

Що вам відомо про Англію першої половини XIXст. з уроків всесвітньої історії?

Назвіть історичні події, що мали найбільший вплив на економічну та соціальну політику цієї країни.

Охарактеризуйте значення чартистського руху.

Наскільки історично правдивими є події, зобра­жені в романі «Пригоди Олівера Твіста»?

 

•Заключне слово вчителя.

Бездіяльність уряду, корупція, яка стала очевидною під час Кримської війни 1853 — 1856 років, безробіття, спалахи страйків і голод­них бунтів утвердили переконання Діккенса в необхідності радикальних реформ. Він вступив до Асоціації адміністра­тивних реформ, а в журналі «Домашнє читання» писав критичні й сатиричні статті. Однак слід зауважити, що не всі суперечності епохи Діккенс сприймав діалектичне; він панічно і забобонно боявся революції; співчував чартизму, але остерігався надмірної активності робітників. Залиша­ючись противником класової боротьби, Діккенс у 1855 р. займає непримиренну позицію щодо парламенту, діяльність якого, на його думку, є антинародною. У своїй промові, спрямованій на захист Асоціації, яка ініціювала реформи, письменник проголошує право народу на «своє слово», вважає необхідним уведення до парламенту пред­ставників соціальних низів. Діккенсу вдалося своєю ре­форматорською діяльністю принести Англії величезну практичну користь: значно поліпшилася система освіти, житлові умови, жінки отримали більші права. Після пуб­лікації роману «Пригоди Олівера Твіста» уряд Англії був змушений створити спеціальну комісію щодо розслідуван­ня фактів, наведених у творі.

Очікувані результати.

Учень :

— характеризує образи головних героїв твору;

— наводить приклади вияву гуманізму письменника, його співчуття до принижених і знедолених, передовсім дітей;

— розмірковує про соціальну дієвість творчості Діккен­са (після публікації роману уряд Англії був змушений ство­рити спеціальну комісію щодо розслідування фактів, на­ведених у творі).

Домашнє завдання.

Дібрати цитатний матеріал до характеристики образів головних героїв твору. Нама­лювати власні ілюстрації до роману (завдання для мікрогрупи художників).

 

10 клас

ТЕМА: Засудження жаги до наживи, холодного розра­хунку та бездуховності суспільства в романі

«Пригоди Олівера Твіста».

МЕТА:розкрити авторську позицію щодо зображених в романі подій; розвивати навички характеристи-

ки літе­ратурних персонажів; виховувати в старшокласників щирість, відвертість, непримириме

ставлення до наживи, холодного розрахунку та бездуховності.

ОБЛАДНАННЯ:ілюстрації до роману, портрет Дж. Крукшанка.

ТИП УРОКУ:урок засвоєння нових знань і формування на їхній основі вмінь і навичок.

ХІД УРОКУ

Треба прагну ти бути людиною, незважа­ючи на

всю жорстокість навколишнього світу, і це можливо

О. Генрі







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.