Здавалка
Главная | Обратная связь

III. Підбиття підсумків уроку.



• Культурологічний екскурс.Романи Діккенса продовжу­ють своє існування, перевтілюючись у театральні та кінотвори. Перше інсценування «Пригод Олівера Твіста» з'явилося ще 1838р., коли в театрі «Серрей» був поставлений бурлеск «Бунт в робітному домі». Слід зауважити, що відбулося це без дозво­лу автора.

Пізніше режисери не раз зверталися до цього роману. Серед найбільш вдалих робіт - мюзикл 1968 року, мультфільм 1982 року, телесеріал 1999 року та кінофільм відомого польського режисера Романа Поланскі 2005 року. Остання екранізація отримала справжнє визнання, про що свідчать вручені кіномайстру премія «Оскар» і головний приз Московського міжна­родного кінофестивалю.

• Перегляд фрагмента к/ф Р. Поланскі «Олівер Твіст».

• Бесіда.

Які враження залишилися у вас після перегляду епізоду фільму?

Чи відчувають глядачі ставлення режисера до головного героя?

Чи вдалося Р. Поланскі відтворити атмосферу діккенсівського твору?

Наскільки співзвучні між собою роботи великих майстрів різних видів мистецтва ?

Висновок.

У ційроботі Р Поланскі досліджує свою улюб­лену тему — перебування головного героя у невідомому і во­роже налаштованому до нього світі. Одна із провідних думок роману полягає в тому, що людина шляхетного походження, яка волею долі потрапила в низьке і вульгарне оточення, зав­жди залишається чесною і благородною, незважаючи на всі поневіряння: «Хто колись був джентльменом, буде джентльменом завжди». Поланскі стверджує, що паростки добра і співчуття, які можуть зійти навіть на несприятливому грунті, є в кожній людині, незалежно від походження.

Очікувані результати.

Учень:

— характеризує образи головних героїв твору;

— відзначає випадки поєднання в творі Ч. Діккенса ро­мантизму й реалізму;

— висловлює судження про особливості розвінчання, «деромантизації» злочинного світу;

— аналізує провідні засоби характеристики різних сус­пільних верств Англії 30-х років XIX ст.

Домашнє завдання.Повторити вивчене про види комічного. Знайти у тексті роману приклади комічно го, визначити їх різновид. Написати рекламний текст до роману та його екранізації.

10 клас

ТЕМА:Провідні засоби індивідуалізації персонажів. Діккенс як майстер іронії і сарказму.

 

МЕТА:показати засоби індивідуалізації персонажів у романі «Пригоди Олівера Твіста», майстерність

Діккенса у створенні комічного; розвивати навички аналізу літера­турних персонажів; поглиблю-

вати теоретико - літературні знання учнів; виховувати гуманістичний світогляд, відра­зу до люд-

ських вад.

ОБЛАДНАННЯ:відеофрагменти мюзиклу «Олівер!», роздатковий матеріал з текстами реклами до

екранізацій роману.

ТИП УРОКУ:урок засвоєння нових знань і форму­вання на їхній основі вмінь і навичок.

 

ХІД УРОКУ

Діккенс був настільки популярним, що ми, сучасні

письменники, навіть не можемо собі уявити, наскільки

великою була його слава. Тепер не існує такої слави.

Г.К. Честертон







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.