Здавалка
Главная | Обратная связь

II. Робота над темою уроку.



• Презентація теми, мети уроку.

Варіанти тем творчих робіт

— Мета виправдовує засоби.

— «Тварь ли я дрожащая, или право имею?». Чи можливо відповісти на це запитання, не вдаючись до вбив­ства?

— Кожна людина — носій власної філософії, цілий світ.

— Крок до гріха і злочин не минають для людини без­слідно.

 

• Робота над епіграфом.

• Виконання творчих робіт.

• Написання твору на чернетках.

• Зачитування та коментар творчих учнівських робіт.

• Написання творів у зошитах.

 

Очікувані результати.

Учень:

— висловлює особисте ставлення до проблем, що пору­шуються в романі.

Домашнє завдання

Підготуватися до написан­ня контрольної роботи за III частиною розділу «Із літера­тури реалізму».

10 клас

ТЕМА:Контрольна робота за III частиною розділу «Із літератури реалізму».

МЕТА:перевірити рівень засвоєння матеріалу з III частини розділу «Із літератури реалізму»; виявити,

які складові навчального матеріалу учні засвоїли найбільш вдало, а які викликали у них труд-

нощі й потребують коре­гування; розвивати логічне мислення, вміння встановлю­вати відповід-

ність між різними літературними явищами, навички зв'язного мовлення; виховувати вимогли-

вість до рівня власних знань.

ОБЛАДНАННЯ:зошити для контрольних робіт, матеріали для проведення контрольної роботи.

ТИП УРОКУ:урок контролю знань.

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

• Презентація теми і мети уроку.

II. Робота над темою уроку.

• Ознайомлення учнів зі змістом тематичної контрольної роботи.

• Повідомлення критеріїв оцінювання робіт.

— Правильна відповідь на 1 запитання І — II рівнів — 0,5 бала. Максимальна кількість балів — 6.

— Правильне виконання 1 завдання III рівня — 1 бал. Мак­симальна кількість балів — 3.

— Завдання IV рівня виконуються на вибір. Правильне вико­нання завдання — 3 бали. Максимальна кількість балів — 3.

Максимальна кількість балів за всі завдання — 12.

• Виконання учнями завдань.

І — II рівні.

Укажіть правильну відповідь:

1. Де у Ф.М. Достоєвського виник задум написати ро­ман «Злочин і кара»:

а)за кордоном;

б) у Петербурзі;

в) на військовій службі;

г)на каторзі?

 

2. Яка риса поетики романів Достоєвського була нова­торською:

а) поліфонізм;

б) філософічність;

в)дидактизм;

г) песимізм?

 

3. Яка теорія викрита в романі Достоєвського «Злочин і кара»:

а) сильної особистості;

б) слабкої особистості;

в)звичайної людини, обивателя;

г) не викрито жодної теорії?

 

4. Визначте різновид роману «Злочині кара»:

а) пригодницько-детективний;

б) соціально-психологічний;

в) філософсько - психологічний;

г) морально-психологічний.

 

5. У чому полягає етичний сенс роману «Злочин і кара»:

а) у прощенні злочину;

б)у неприйнятності кари за злочин;

в) у співчутті до знедолених;

г) роман не містить етичного потенціалу.

 

6. Від кого почув Раскольников ідею злочину:

а) від свого друга Разуміхіна;

б) від Мармеладова в трактирі;

в) з розмови офіцера та студента в трактирі;

г) підслухав розмову Зосімова і Порфирія Петро­вича?

 

7. На що була схожа комірчина, в якій жив Родіон Рас­кольников:

а) на шафу;

б) на клітку;

в) на в'язницю;

г) на могилу?

 

8. Куди сховав награбоване Раскольников, повернув­шись з поліцейського відділку:

а) викинув у воду;

б) заховав під камінь;

в) закопав під деревом;

г) зашив у подушку?

 

9. Що загубив Раскольников, тікаючи з місця злочину:

а)срібний годинник;

б) гаманець з грошима;

в)золоті сережки;

г) золотий ланцюжок?

 

10. Хто в романі «Злочин і кара» є носієм ідеї «треба страждання прийняти і очистити себе»:

а) Катерина Іванівна;

б) Родіон Раскольников;

в) Семен Мармеладов;

г) Соня Мармеладова?

 

11. Кому належать адресовані Раскольникову слова «ми одного поля ягоди»:

а)Лужину;

б) Свидригайлову;

в) Порфирію Петровичу;

г) Разуміхіну?

 

12. Чому Родіон Раскольников зважився на вбивство лихварки:

а) йому потрібні були гроші;

б) щоб допомогти матері і сестрі;

в) вирішив перевірити, воша він чи людина;

г) щоб зробитися «благодійником людства», багатьом допомогти?

Ключ: 1 — г, 2-а, 3 —а, 4 —в, 5 —в, 6 —в, 7 —а, 8 — б, 9 — в, 10 —г, 11 — 6, 12 —в.

ІІІ рівень.

13. Установіть відповідність між літературними твора­ми та їх героями:

1 Сорель А « Злочин і кара »

2 Раскольников Б «АннаКареніна»

3 Містер Бамбл В «Гобсек»

4 Дервіль Г «Пригоди Олівера Твіста»

Д «Червоне і чорне»

Ключ: 1 — Д, 2-А, З — Г, 4 — В.

 

 

14. Установіть відповідність між літературними твора­ми та жіночими образами:

1 Анастазі де Ресто А «Війна і мир»

2 Соня Мармеладова Б «Червоне і чорне»

3 Ненсі В « Гобсек»

4Матильда де Ла-Моль Г«3лочин і кара»

Д «Пригоди Олівера Твіста»

Ключ: 1 — В, 2 — Г, 3 — Д, 4 — Б.

 

15. Установіть хронологічну послідовність виходу в світ літературних творів:

А «Гобсек»;

Б «Червоне і чорне»;

В «Злочин і кара»;

Г«Пані Боварі».

Ключ: 1 —Б, 2-А, З — Г, 4 — В. ІУрівень.

 

16. Створіть словесний портрет Ф.М. Достоєвського або одного із героїв його роману.

Очікувані результати:

Учень:

— демонструє рівень знань про творчість Ф.М. Достоє­вського та його роман «Злочин і кара», отриманих підчас вивчення теми.

Домашнє завдання.

Ознайомитися із матеріала­ми статті підручника про життя та творчість Л.М. Толстого.

10 клас

ТЕМА:Лев Толстой (1828—1910). Життєвий і творчий шлях. Творчість Льва Толстого як найпо-







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.