Здавалка
Главная | Обратная связь

III. Підбиття підсумків уроку.



• Бесіда.

Назвіть головні віхи життєвого і творчого шляху ЛМ. Толстого.

Що можна сказати про риси характеру, про внутрішній світ письменника на різних етапах його становлення?

Як формувалась ідея морального самовдоскона­лення ?До чого привела вона Л.М. Толстого ?

• Учитель.

Життєвий і творчий шлях Льва Толстого був органічно пов'язаний з епохою і сам мав епохальний харак­тер. Його шлях — це історія в особистісному її вираженні. Толстой здійснив глибинну перебудову літератури і всієї художньої свідомості в цілому. Як учитель і мудрий пророк, котрий намагався знайти істину в особистому і громадсько­му житті, він усе суще оцінював з позицій вічності.

Толстой прагнув до простоти і правди у своїй душі й у навколишній дійсності, тому його життєвий шлях — це складний духовний пошук тих божественних істин, без яких не може існувати ні людина, ні людство.

Пошук істини почався в його житті з 16 років. У цей час він залишає університет, повертається до Ясної Поляни. Багато думає, читає, займається самоосвітою, а головне — прагне виконати свої обов'язки поміщика: намагається поліпшити життя своїх селян, ілюзорно вірячи в мож­ливість примирити їхні інтереси з інтересами поміщиків.

Толстой — представник реалістичного напрямку в літе­ратурі XIX століття, але його реалізм особливий, котрий не просто відображає моменти дійсності, а й дає їм філо­софське трактування, показує глибинний зв'язок мину­лого, сьогодення і майбутнього. Невипадково письменни­ка називають філософом. У своїх творах Толстой порушує вічні проблеми добра і зла, життя і смерті, любові і нена­висті. Зображаючи сучасні йому події, він прагне усвідо­мити, куди рухається історія взагалі, як співвідносяться індивідуальне і суспільне. Він порушує питання, що вима­гають рішення наодинці зі своєю совістю, перед Богом.

Толстой — найбільший художник-психолог. Найістотніші риси його таланту: глибоке знання таємних рухів психічного життя і безпосередня чистота морально­го почуття.

Толстой першим у російській і світовій літературі зумів показати «діалектику людської душі» у всій глибині.

Очікувані результати,

Учень:

— розповідає про головні віхи життєвого і творчого шляху письменника і місце в ньому роману «Анна Кареніна»;

— визначає творчість Л.Толстого як найповніший вияв можливостей реалістичної літератури.

Домашнє завдання.

Скласти хронологічну таблицю життя і творчості Л. Толстого. Підготувати повідомлення на тему «Рід Толстих в історії Росії» (індивіду­альне завдання).

10 клас

ТЕМА:Роман «Анна Кареніна» як художнє втілення «думки сімейної». Композиція твору та

Система образів

МЕТА:поглибити знання учнів про роман як жанр; дати знання про історію написання роману «Анна

Каре­ніна» та проблематику твору; визначити ключові епізоди роману; розвивати вміння учнів

працювати із хронологіч­ними таблицями, опорними схемами, аналізувати текст, будувати

цілісне висловлювання; виховувати повагу до сімейних цінностей.

ОБЛАДНАННЯ:ілюстрації до роману «Анна Каре­ніна», портрети прототипів головних героїв.

 

ТИП УРОКУ: урок-лекція засвоєння нових знань.

 

ХІД УРОКУ

Сім'я це суспільство в мініатюрі, від цілісності

якого залежить безпечність всього людського суспільства.

А-Адлер







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.