Здавалка
Главная | Обратная связь

IV. Підбиття підсумків уроку.



Учитель.

Герої, про яких ішлося на уроці, безсумнівно суперечливі, але й є носіями авторської думки. Кожен із них по-своєму розуміє щастя та суть життя.

- Дайте коротку характеристику образів голов­них героїв твору Олексія Кареніна, Стіви Облонського, Олексія Вронського в їхній психологічній глибині.

— Чому Толстого вважають одним із письменників, які в основу роману кладуть психологізм?

 

V. Домашнє завдання.

Дібрати цитатний матеріал для характеристики образу Костянтина Левіна.

10 клас

ТЕМА: Образ Левіна, його автобіографічна складова.

 

МЕТА: поглибити знання учнів про духовні ідеали Л. Толстого; прокоментувати розділи роману, які зображають духовні пошуки Левіна; визначити автобіографіч­ну складову письменника в образі Костянтина Левіна; удосконалювати вміння робити висновки на основі прочи­таного, характеризувати героїв твору, знаходити ключові епізоди, важливі для розуміння образів твору; сприяти ви­хованню небайдужого ставлення до життя.

ОБЛАДНАННЯ: схеми «Світ Костянтина Левіна», «Духовні пошуки Левіна», ілюстрація «Левін» до роману художника Н. Піскарьова, репродукція картини І. Репіна «Орач. Лев Миколайович Толстой».

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань

Сильна особистість дотримується лише власної

думки, слабка хапається то за одну, то за іншу думку.

В. Віндельбанд

Філософи стверджують, що вони шука­ють,

це означає, що вони ще не знайшли.

Тертулліан

 

 

ХІД УРОКУ

I. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Оголошення теми та мети уроку.

Учитель.

Романи Л. Толстого — це значно більше, ніж романи. В «Анні Кареніній» проглядається філософсь­ка драма. Образ Костянина Левіна відбиває духовне жит­тя їхнього творця. Л. Толстой поділяв розчарування, доко­ри сумління і надії своїх героїв. Один з героїв роману «Анна Кареніна» Костянтин Левін — новий образ у російській і світовій літературі. Це образ не «маленької» і не «зайвої» людини.

За своїм змістом він щиро відгукується на загально­людські питання. Костянтин Левін — мислитель-діяч. Він покликаний до пристрасної, енергійної громадської діяль­ності, прагне до перетворення життя на основі діяльної любові, загального та особистого щастя для всіх людей. Літературознавці стверджують, що образ почасти списа­ний із самого Л. Толстого (про що свідчить прізвище Левін — від Лев): герой думає, відчуває, говорить безпосеред­ньо від імені письменника.

 

• Робота з епіграфами.

• Бесіда.

Яке враження справив на вас даний образ?

Які риси характеру Левіна вам імпонують?

Чи е питання, стосовно яких ви вступили б з ге­роєм в дискусію?

Що вам відомо про сім'ю Левіна?

Чому Левін, приїхавши до міста освідчитись у коханніКіті, йде до Стіви Облонського?

Як сприймає Левіна Облонський?

 

II. Робота над темою уроку.

Учитель.

Левін — натура цілісна, діяльна, кипуча. Він сприймає тільки справжнє. Його мета — жити і роби­ти, а не просто бути присутнім. Герой пристрасно любить життя, а це означає для нього пристрасно творити життя.

 

• Створення опорної схеми «Світ Костянтина Левіна».

Учитель.

Костянтин Дмитрович Левін — провінційний поміщик, який належить до відомого дворянського роду. Він живе у своєму маєтку, не служить у державних струк­турах , як Стіва Облонський. Серйозно захоплюється ве­денням господарства. За зовні розміреним життям і бу­денними турботами ховається напружена робота думки героя, глибокі інтелектуальні запити і моральні пошуки. Левін відрізняється щирістю, врівноваженістю, серйоз­ним і доброзичливим ставленням до людей, вірністю обо­в'язку, прямотою. З самого початку роману він постає як герой з цілком сформованим характером, але еволюціону­ючим внутрішнім світом.

 







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.