Здавалка
Главная | Обратная связь

На книжке стихотворений Тютчева



Вот наш патент на благородство

Его вручаєш нам, поэт;

Здесь утонченной жизни цвет.

В Сиртах не встретишь Геликона,

На льдинах лавр не расцветет,

У чукчей нет Анакреона,

К зирянам Тютчев не придет.

Но Муза, правду соблюдая,

Глядит: а на весах у ней

Вот зта книжка небольшая

Томов премногих тяжелей.

А. Фет

 


• Бесіда.

Яке враження справила на вас ця поезія ?

Чи можна, прослухавши вірш, зробити висновок про основні мотиви лірики російських поетів

А. Фета та Ф. Тютчева?

Яке враження справляє творчість А. Фета на В. Соловйова?

Яке ставлення А. Фета до лірики Ф. Тютчева? Які слова підтверджують вашу думку?

Із творчістю якого з поетів ви б хотіли ознайо­митися глибше?

 

III. Підбиття підсумків уроку.

Заключне слово вчителя.

У кожній людині є щось своє, унікальне і неповторне — думки, погляди, смаки, грані душі... Однакових поетів не буває, як і однакових людей. Поезія кожного із них — це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти. І чим довше — тим краще. Тоді людина буде духовно вищою і красиві­шою. У цьому ми переконаємося, вивчаючи вершинні тво -ри поезії середини — другої половини XIX ст.

Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал підручника. Вивчити напам'ять вірш поета, творчість яко­го стала відкриттям на уроці (випереджальне завдання до уроків 41 — 53). Підготувати повідомлення про поетичну Росію XIX ст. (завдання для творчої групи істориків).

10 клас

ТЕМА:Життєвий і творчий шлях письменника. Некрасов як «співець страждань народних», перегуки з творами Шевченка.

МЕТА: ознайомити учнів із основними етапами жит­тєвого та творчого шляху М. Некрасова; на прикладі по­езій «О шостій вчора завернув...», «Роздуми біля пара­дного під'їзду» розкрити своєрідність його поезії; розви­вати навички виразного читання та аналізу поетичних творів; встановлення взаємозв'язків між художньою літе­ратурою та соціальними явищами; виховувати почуття справедливості, гуманізму, співчуття до людей пригноб­лених, бажання їм допомагати.

ОБЛАДНАННЯ: портрети М. Некрасова роботи І. Крамського, М. Ге; виставка різних видань поетичних творів М. Некрасова; репродукції картин російських ху­дожників, що розкривають тему страждань народних; фонозаписи музичних творів на слова М. Некрасова.

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань і формування на їх основі вмінь і навичок.

Мне борьба мешала быть поэтом

песни мне мешали быть борцом.

Н. Некрасов

Я лиру посвятил народу своему.

Н. Некрасов

 

ХІД УРОКУ

І. Перевірка виконання домашнього завдання.

• Презентація творчої групи істориків про поетичну Ро­сію XIX ст., різноманітність поетичних шкіл і угруповань.

II. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель.

Наша сьогоднішня розмова про Миколу Олексійовича Некрасова — російського поета, в якому наче одночасно жили дві людини: одна, що володіє поетичним талантом, здатним оспівувати якнайтонші порухи людсь­кої душі, а інша — яка відкидала «мистецтво для мистецт­ва» з його оспівуванням краси. Некрасов вважав справж­німи поетами тих, які служать народу, справжніми грома­дянами тих, які не просто прагнуть писати вірші, а своїми справами сприяють боротьбі за звільнення пригноблених.

 







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.