Здавалка
Главная | Обратная связь

Робота зі статтею «Енциклопедії символів»



(Полная знциклопедия символов/сост. В.М. Рошаль.— М.: Изд-воЗксмо; СПб.: Сова, 2003.— ст. 114).

Дощ.Символізує божественне благословення, сходження небесного блаженства і очищення, родючість. Символізм дощу подібний до символізму сонячних променів тоді, коли він уособ­лює запліднення і духовне відкриття. Усі боги Неба заплідню­ють Землю дощем. Дощ, що падає з Неба, запліднює Землю, і вона народжує зерно для людини і звіра .(Есхіл).

 

Презентація ілюстрацій «Енциклопедії символів», що тлумачать символ дощу.

Дощ, опади.

Трипільський

символ.

• Презентація учнівських дослід­жень символічності образу дощу.

Твори для дослідження:

у прозі: Василь Слапчук «Сліпий дощ», Людмила Тарнашинська «Парасолька на кожен день» та ін.

в поезії: Василь Голобородько «Дощ», Дмитро Павличко «Львівський дощ», Надія Степула «Сім дощів», Ліна Костен­ко «Дощ полив», «Послухаю цей дощ», Максим Рильський «Дощ» та ін. у живопису: Костянтин Коровін «Париж після дощу», Дмит­ро Гунц «Дощ у Львові» та ін.

 

III. Підбиття підсумків уроку.

• Бесіда.

Які асоціації виникають у вас, коли ви читаєте чи чуєте ім 'я Поль Верлен ?

— Які асоціації викликають у вас образи верлені-вськоїдуші?

— Чим відрізняються символічні значення образів верленівської поезії від поезії інших авторів?

Чи змінилися ваші уявлення про образ дощу та сум в процесі підготовки до у року?

 

• Презентація асоціативних картин«ДОЩ», створе­них учнями під час уроку.

       
   
 
 

 

 


Бог дощу. Іран. Бог дощу Тлалок. Мексика.

 
 

 


Народні прикмети.

Якщо дощ іде з вітром, грозою, —до неприємностей. Образ «сліпий» дощ — приємні переміни. Тихий і теплий літній дощ — символ добробуту. Сильно промокнути під дощем —до зане­паду справ, хвороби; намочити голову— до палкої пристрасті, яка у вас скоро спалахне до когось......

Домашнє завдання:

Підготувати розповідь про життя та творчість А. Рембо. Виконати одну (за вибором учня) творчу роботу: створити власний "пейзаж душі" у творчій манері П.Верлена або написати роздум на тему «Тактихо серце плаче».

 

 

10 клас

ТЕМА: Художній світ поезії Артюра Рембо. Асоціативно-чуттєва картина Всесвіту у віршах

«Відчуття» та «Голосівки»

МЕТА: ознайомити учнів з духовним світом фран­цузького символіста А. Рембо, визначити особливості поезій поета; з'ясувати специфіку символів у його тво­рах; розвивати навички психологічного та художнього аналізу поетичних творів; виховувати в учнів почуття прекрасного.

 

ОБЛАДНАННЯ: портрети А. Рембо, репродукції картин Є. Вітте «Кораблі у вітряну погоду», А.Сило «Море, розбурхане вітрильниками», Рембрандта «Повер­нення блудного сина», текст драматичного етюду Ю.Липи «Корабель, що відпливає».

Я ніколи не був християнином; я зроду тих, які співають перед стратою; я не розумію законів; немає в мене моралі; я дикун...

А. Рембо

 

ХІД УРОКУ







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.