IV. Підбиття підсумків уроку.
• Створення опорних конспектів. Принципи символізму, розроблені П.Верленом:
Принципи символістської поезії в творчості А. Рембо: • творчість — це поетичні осяяння; • заглиблення у внутрішній світ, у «Я» ліричного героя; • містичне споглядання, сентенція містичного і чуттєвого; • сугестія образів (читач не тільки «бачить» образи, а й «відчуває» їхні форми, «чує» звуки); • синестезія.
• Асоціативний ланцюжок. Світ Рембо — ... Світ Верлена — ... Учитель Уявний діалог Поля Верлена та Артюра Рембо — це крок до розуміння суті поетичного світу кожного з цих поетів. Французькі символісти зробили вагомий внесок до теоретичного та практичного розвитку символізму як напряму, адже саме вони проголосили існування кількох світів: реального ( об'єктивного), духовного (суб'єктивного) та ідеального ( світу вічних ідей). На їхню думку, матеріальна природа — лише оболонка для духовної субстанції, яку має звільнити поет, щоб спрямувати її на пошук вічної Ідеї, Краси та Гармонії. Одним з найважливіших принципів символістської поезії є сугестія. Французькі символісти започаткували створення таких образів і символів, які навіювали певні настрої, асоціації та аналогії читачам. Поети не виказували своєї думки безпосередньо, нічого не з'ясовували до кінця, не робили висновків і тим більше не повчали. Вони давали змогу читачам самим "домислити і завершити написане". Домінуючою ознакою символізму Ж.Мореас вважав вияв "прихованої близькості первісним ідеям". Однак водночас підкреслював, що мистецтво прагне перетворити первинні емоції на лінії, кольорові плями, звуки, яким надається символічного значення. На думку Ж-Мореаса, художник-символіст має малювати не предмет, а ефект, який той створює, а поет — описувати не об'єкт, а свої враження й почуття від нього. Розвитку символізму як напряму великою мірою сприяла творчість Поля Верлена і Артюра Рембо. Домашнє завдання Підготуватися до написання контрольної роботи за темою «Традиції і новаторські зрушення в поезії середини — другої половини XIX ст.». 10 клас ТЕМА: Контрольна робота за темою «Традиції і новаторські зрушення в поезії середини — другої Половини XIX ст.». МЕТА: перевірити рівень засвоєння матеріалу за темою «Традиції і новаторські зрушення в поезії середини — другої половини XIX ст.»; виявити, які складові навчального матеріалу учні засвоїли найбільш вдало, а які викликали у них труднощі й потребують коригування; розвивати логічне мислення, вміння встановлювати відповідність між різними літературними явищами, навички зв'язного мовлення учнів; виховувати у десятикласників вимогливість до рівня власних знань. ОБЛАДНАННЯ: зошити для контрольних робіт, матеріали для проведення контрольної роботи. ТИП УРОКУ: урок контролю знань.
ХІД УРОКУ ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|