Здавалка
Главная | Обратная связь

IV. Підбиття підсумків уроку.



Слово вчителя.

Проблеми, порушені Оскаром Уайльдому романі, привертають увагу, спонукають до по­дальших роздумів. Підтвердженням тому є і численні ек­ранізації цього твору. Перша з'явилася майже одночасно із появою кінематографа — в 1910 р. Остання на сьогодні — два роки тому. Роман неодноразово інсценізувався на театральних сценах різних країн світу, за його мотивами створено мюзикли.

 

• Перегляд відеозаписів фрагментів екранізацій та те­атральних постановок роману « Портрет Доріана Грея ».

Заключне слово вчителя.

Оскар Уайльд прожив недовго, лише сорок шість років. Він помер у Парижі в грудні 1900-го. З ним закінчилося XIX століття — і кален­дарне, і за своєю сутністю. Уайльду випало пізнати славу, яка рідко випадає на долю письменника. Для сучасників він був більш ніж есеїст, драматург і автор казок. Він був постаттю, що втілила дух свого часу.

• Повторне звернення до епіграфа.

 

Домашнє завдання.

Вивчити визначення поняття «інтелектуальна проза». Повторити вивчений матеріал із розділу «Роман ранньомодерністської доби». Підготува­тися до написання контрольної роботи.

 

 

10 клас

ТЕМА:Контрольна робота за розділом «Роман ранньомодерністської доби».

МЕТА: перевірити рівень засвоєння матеріалу з III частини розділу «Із літератури реалізму»; виявити, які складові навчального матеріалу учні засвоїли найбільш вдало, а які викликали у них труднощі й потребують коригування; розвивати логічне мислення, вміння вста­новлювати відповідність між різними літературними явищами, навички зв'язного мовлення учнів; виховувати у десятикласників вимогливість до рівня власних знань.

ОБЛАДНАННЯ: зошити для контрольних робіт, мате­ріали для проведення контрольної роботи.

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

Презентація теми і мети уроку.

II. Робота над темою уроку.

• Ознайомлення учнів зі змістом тематичної контр­ольної роботи.

• Повідомлення критеріїв оцінювання робіт.

Правильна відповідь на 1 запитання І — II рівнів — 0,5 бала.

Макси­мальна кількість балів — 6.

Правильне виконання 1 завдання III рівня - 1 бал.

Максимальна кількість балів — 3.

Завдання IV рівня виконуються на вибір.

равильне виконання завдання — 3 бали. Максимальна кількість балів — 3.

Максимальна кількість бал і в за всі завдання - 12.

• Виконання учнями завдань.

І - II рівні.

Укажіть правильну відповідь:

1. Концептуальні положення якого напряму мистецтва ви­ражені в естетичній програмі Е. Золя: «Оволодіти механізмом явищ людського життя, дістатися до найменших коліщаток інтелекту та почуттів людини, які фізіологія пояснить нам зго­дом, показати, як впливає на неї спадковість і оточення, потім змалювати людину, котра живе в соціальному середовищі, яке вона сама створила, яке повсякденно змінює і в якому, в свою чергу, вона зазнає безперестанних змін»:

а) експресіонізм;

б) декаданс;

в) натуралізм;

г) реалізм.

2. Яку епоху зображено в романі «Кар'єра Ругонів»:

а) Першу імперію;

б) Другу імперію;

в) період наполеонівських війн;

г) кінець XIX — початок XX ст.?

3. До чого прагне у своєму житті П'єр Ругон:

а) служити суспільству;

б) пристрасно кохати;

в) виховати гарних дітей;

г) посісти високе місце у суспільстві?

4. Через сприйняття яких героїв розкривається рух повстан­ців у романі «Кар'єра Ругонів»:

а) П'єра і Фелісіте;

б) відвідувачів «жовтого салону»;

в) Сільвера і Мьєтги;

г) П'єра і Антуана?

5. Піп символізує жовтий колір в романі «Кар'єра Ругонів»:

а) духовну ницість і обмеженість;

б) високі ідеали;

в) пошуки істини;

г) красу стосунків?

6. Який зі згаданих літературних героїв уособлює тип «де­кадента»:

а) П'єр Ругон;

б) Генрі Уоттон;

в) Доріан Грей;

г) Чайльд Гарольд?

7. Як називали сучасники англійського письменника О. Уайльда:

а) «принц парадоксів»;

б) «принц метафор»;

в) «принц вроди»;

г) «принц насолоди»?

8. Яке забарвлення має стиль О. Уайльда:

а) символічне;

б) імпресіоністичне;

в) футуристичне;

г) експресіоністичне?

9. Який принцип лежить в основі світогляду О. Уайльда:

а) духовності;

б) моральності;

в) прагматизму;

г) естетизму?

10. До якого різновиду романів належить «Портрет Доріана Грея»:

а) пригодницький;

б) фантастичний;

в) інтелектуальний;

г) соціально-психологічний?

11. Назвіть центральний образ роману «Портрет Доріана Грея»:

а) автор;

б) Доріан Грей;

в) портрет Доріана Грея;

г) Генрі Уоттон.

12. Хто з героїв роману «Портрет Доріана Грея» є проповід­ником ідей гедонізму:

а) Доріан Грей;

б) Генрі Уоттон;

в) Сібіл Вейн;

г) Безіл Голуорд.

Ключ: 1-В, 2- Б, 3-Г, 4-В, 5-А, 6- В, 7-А, 8- Б, 9- Г, 10- В, 11-В, 12-Б.

ІІІ рівень.

1 Аделаїда Фук

2 Ругон

3 Маккар

4 П'єр Ругон

А хотів здобути репутацію порядної людини; передчуваючи, що потрібен буде весь Плассан, прагнув відновити своє ім'я в очах міста;

Б мав погану славу; не маючи прибутків, добре їв, пив і байдикував;

В залишилася сиротою; висока, тонка,

бліда, з чудними манерами;

Г переважала фізична та моральна подібність до матері; химерна, неврівноважена, всіх цуралася;

Д неотесаний селюк; залишився працювати в дочки померлого, став чоловіком господині.

Установіть відповідність між героями роману Е. Золя та їхніми характеристиками:

Ключ: 1-В,2-Б,3-А,4-Д

Установіть відповідність між героями «Портрета Доріана Грея» О. Уайльда та «Фауста» Й.В. Гете

1 Доріан Грей

2 Лорд Генрі

3 Сібіл Вейн

4Джеймс Вейн

А Фауст Б Маргарита В Єлена Г Валентин Д

Ключ: 1-А, 2-Д, З-Б, 4-Г

Установіть хронологічну послідовність виходу в світ літературних творів, у яких звучить мотив продажу душі дияволу:

А «Портрет Доріана Грея» О. Уайльда;

Б «Портрет» М. Гоголя;

В «Майстер і Маргарита» М. Булгакова;

Г «Фауст» Й. Гете.

Ключ: 1 - Г, 2 - Б, 3 - А, 4 - В.

IV рівень.

Прокоментуйте 2 афоризми О. Уайльда: 1 - з яким ви погоджуєтеся; 1 - з яким не погоджуєтеся.

Домашнє завдання.

Підготувати матеріали для написання твору-роздуму за романами «Портрет Доріа­на Грея» О. Уайльда або «Кар'єра Ругонів» Е. Золя.

10 клас

ТЕМА:Урок розвитку мовлення.

 

МЕТА: формувати у старшокласників вміння само­стійно аргументовано доводити власну думку; розвивати зв'язне писемне мовлення учнів; виховувати потребу в необхідності творчого самовираження, прагнення до лексичного багатства, логіки вираження, емоційності викладу власних думок.

ОБЛАДАННЯ: цитатний матеріал, необхідний для написання творчої роботи.

 

ТИП УРОКУ: урок розвитку зв'язного мовлення.

У людині закладена творча сила, яка здатна створити те, що має бути, яка не дає нам спокою і відпочинку, доки ми не виразимо це.

Й.В. Гете

 

ХІД УРОКУ







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.